Beta raste , ploda nema !!! Help iskustva

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • nakiii

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Caoo svima.. malo sam potresena pa ne zamjerite nacin pisanja, zanimaju me iskustva zene.. poslednja menstruacija 27.09.  Radila test pozitivan, pregled ginekologa navodno sam 7 nedelja, medjutim imam samo gestacijsku vrecicu i zumacanju tu, ali ploda nema, vadila sam betu 8.12 - 2700 vadila sam opet za dva dana -  4700 , plasim se ishoda svasta citam, cekam ponedeljak da vidim da li se pojavio plod, ako nije to bi trebalo biti to.. samo ne shvatam kako beta raste trebala bi da opada , ako mi vec u 7-moj nedelji nije video plod .. po Beti sam kao 5-nedelja, mozda je kasnila ovulacija ili se prosto nije primio plod, ovulacije i ciklus mi nije redovan..

  • nakiii

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala na odogovoru prije svega, Bila sam vec kod 2 ginekologa, nema ploda ali ima gestacijska i zumacnja kako se zove to.. samo ploda nema , rekli su sacekaj 7 dana, u medjuvremenu sam uradila betu koja je rasla, sada cekam da vidim sta i kako, moze da se desi da prosto se plod nije razvio, i to je to moram na kiretazu, nadam se suprotnom, ali videt cemo.. nemam bolove, niti naznake krvarrnja, samo pojacan sekret sto kazu da je normalno, svasta sam citala, moze da dodje da ploda prosto nema nije se razvio, ali opet kako to da mi se beta uduplala, valjda treba da opada, ako se plod nije razvio a ja po racunici vec 7-ma nedelja.. ne razumijem iskreno

  • nakiii

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Simpotome imam normalne, osjetljive grudi, vece su, lagano povrrmeno stiskanje abdomena ali i to kazu da je normalno, kasni mi menzes 17 dana , apetit mi je povecan i nemam mucnine jutarnje.. nikako.. samo ne shvatam kako se dupla beta ako se plod ne vidi a navodno sam 7-ma nedelja, a po Beti sam 5-ta nedelja..

  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    nakiii

    Simpotome imam normalne, osjetljive grudi, vece su, lagano povrrmeno stiskanje abdomena ali i to kazu da je normalno, kasni mi menzes 17 dana , apetit mi je povecan i nemam mucnine jutarnje.. nikako.. samo ne shvatam kako se dupla beta ako se plod ne vidi a navodno sam 7-ma nedelja, a po Beti sam 5-ta nedelja..


    Ne postoji to, po beti sam 5 nedjelja. Neko u petoj nedjelji moze imati betu 500 a neko 2000 i da su uredne trudnoce. Ono sto sw gleda je njeno duplanje. Kod tebe se nije poduplala pravilno nazalost….
    Druga stvar, beta preko 4000 se mora vidjeti plod, isto kao sto se na betu preko 1500 mora vidjeti gestacijska….preko 10.000 otkucaji. Ili ti je dobro zakasnila ovulacija, ili imas blighted ovum…to je trudnoca bez embrija…

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Slavica83

    Broj poruka: 228

    Prijavi adminu

    Nema nikakve dijagnoze do 6+ tjedana. Veličina bete nema nikakve veze s time što će se vidjeti, jer neki imaju veću početnu betu, a neki manju. 
    Dok postoje statistički podaci koji mogu reći kako je u većini slučajeva, za pojedinačne slučajeve nikad ne treba koristiti statistiku za konačnu dijagnozu. 
    Ja se i dan danas grizem što nisam išla po drugo mišljenje kad su mi dijagnosticirali izvanmaterničnu u Petrovoj. 
    Uglavnom, sa 5 tjedana se bez obzira na betu ne može ništa vidjeti, niti je neki rizik za prsnuće ako je rana trudnoća. 

    🙋 39, AMH 64, 🤵 32 👍
    03.2019. ektopijska trudnoća, lijevi 🥚 vod ex.
    zdjelična endometrioza
    04.2020. s.p. u 6tt
    2021. početak MPO
    03.mj. slabo stim.ciklus, 3🥚, transfer 2 3dnevna, 0🐧❌
    5.mj.puna stimulacija, 22🥚, 11 🐧5d
    7.mj. 1️⃣ FET 1🐧❌
    30.9. 2️⃣FET 2🐧, beta 11.10. 2.41 ❌
    3.12. 3️⃣FET 2🐧, 6dpt +
    7dpt b70, 10dpt b199 🙏 12dpt 434 🙏 14dpt 1252, 1uzv 6+2 4mm ❤️, 2uzv 8+3 1.8 cm, 3uzv 5.2 cm❤️ 🤗🙏
    29.8.'22 rodila se Elena 😊

  • Avatar HanaO

    HanaO

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Cao cure, 
    E ovako sa vama bih da podjelim svoje iskustvo, naime 18.12.21 sam imala M. 
    Zatim 21.01.22 sam dobila M, međutim moja M je dosta iskusnija bila. I ista je završila 25.01.22. Sto znaci da je trajala dosta kraće nego inače. 
    Ja sam kupila neke jeftine testove preko interneta i tako iz zeza 31.01.22 uradim test koji je bio pozitivan. Istih tih jeftinih testova uradim 5 svaki put crtica je bila sve deblja. Da bih odlučila da kupim u apoteci clear blue koji je pokazao 1-2 sedmice. Uradila sam dva ta digitalna testa oba su isto pokazivala. 
    01.02.22 idem kob ginekologa koji mi vadi krv i radi ultrazvuk na kojem nema naznaka trudnoće ali Beta hcg test je 374. 
    Kaže mi da ponovim za dva dana kada je već 03.02.22 = 660 znaci po nekoj računici dupla se.
    Zatim ponovo za dva dana tacnije 05.02.22 kod sebe na klinici jer radim kao medicinska sestra uradim ponovo tada je 1598 opet se tako reci uduplala. Ali ponovo na ultrazvuku se ne vidi ništa čak ni GV. 
    Da napomenem da svo to vrijeme od 01.02.22 imam lagano krvarenje. 
    Moja ginekologinja kaže da ne dolazi iz maternice već iz vagine kao to nije opasno. 
    Ali isto tako ništa mi ne govori vezano za trudnoću da li sam ja sada trudna ili ne. 
    Danas je 07.02.22 razmišljala sam da opet vadim betu ali vise nemam snage. 
    Zakazala sam pregled kod privatnog ginekologa 11.02.22 da vidim šta će on da mi kaže. Jer moja trenutna doktorica mi nedaje nikakve informacije da li sam ja zapravo trudna ili ne. 
    Da li se iko od vas našao u istoj situaciji? Ja stvarno nemam vise snage jer ovoga nezaonterosovano ponašanje moje doktorice me je samo uznemirilo jer ja ne znam šta se sa mnom dešava. I da kravama grupa sam A negativna. 
     

    👩🏻‍🦱27
    🧔🏻‍♂️31
    Ciklusi 34-35 dana
    Pokušavamo od 09/21
    Spontani 02/22

  • alel.98_15

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Cao cure, ima li neko slicno iskustvo ovom mom, molim vas postajem očajna. Menzes mi je kasnio 9 dana,uradila sam dva testa na trudnocu oba pozitivna, termin kod ginekologa dobijam za 7 dana nakon tih pozitivnih testova, kad sam otisla kod ginekologa ne vidi nista u maternici ali nista ni van nje, kaze mi da uradim betu u razmaku dva dana i da dodjem ponovo, prvo jutro beta 2, za dva dana beta 2.670, idem kod njega on radi 3 pregleda ali opet ne vidi nista, sumlja na izvanmaterničnu i kaze mi da uradim betu za dva dana i saljem mu sliku, radim betu 2.770 kad sam poslala sliku kaze odmah za bolnicu. Stizem u bolnicu ali moj dr nije tu prima me drugi doktor koji pronalazi gestacijaku vrecicu ali ne vidi plod, zbog mog opšte dobrog stanja šalje me kući i kaže da se za dva dana javim svom doktoru sa novom betom. On je to nasao u maternici tako da on ne smatra da je izvanmaternična vec da se prije plod ne razvija kako treba.. molim vas za pomoc, stvarno sam ocajna, hvala vam unaprijed, ps. Koliko boli ako budem morala raditi kiretažu? 

  • mobitel0000

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Zanima me 2 testa pozitivna dva negativna
    Beta 0 imam bolove koda mengu trebam tobit tek bolove imam 2 dan menge moze pomoc

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    mobitel0000

    Zanima me 2 testa pozitivna dva negativna
    Beta 0 imam bolove koda mengu trebam tobit tek bolove imam 2 dan menge moze pomoc


    Ako je beta 0,onda nema trudnice sigurno. Nesto je drugo u pitanju. Posjeti ginekologa…

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.