Beba vrišti na ciki- očajna mama

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • fairyc

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage mame, molim vas za pomoc i savjet jer sam očajna. Imam bebu od 3ipol mjeseca. Bila je savrseno dobra, iskljucivo dojena beba do svojeg drugog i pol mjeseca. Navecer bi pogasili svjetla, stavili na ciku i beba bi na ciki zaspala i onda bih ju premjestila u krevetic gdje bi spavala. Ponekad se bunila ali nista strasno. Sve se promijenilo prije mjesec dana - doslovno odjednom. Isto tako jedan dan sam ju stavila na ciku i pocela je plakati i odbijati jesti da bi se taj plac pretvorio u vristanje i onda bi od umora zaspala. I tako dan za danom. Stavim je navecer na ciku ona odmah pocne plakati i nista ju ne moze smiriti. Po danu bi jela sasvim urednu kao i po noci. Probala sam sve cega sam se sjetila:
    -izbacila sam iz prehrane slatko i mlijeko
    -zamijenila sam plivit kapi s oleovitom (u slucaju grceva)
    - stavljala ju na spavanje umornu 
    - stavljala na spavanje odmornu
    - stavljanja na spavanje po svjetlu/s glazbom/bez glazbe/po mraku
    -davala rojazol u slucaju gljivica i afti
    -probala izdojeno mlijeko na bocicu dati 
    - probala nadohranu 
    - probala dudu
    Odbija sve i tako grozno vristi da se covjeku ledi krv u zilama. Takoder smo vadili krv, urin i svi nalazi su dobri.
    Brine me jer ne dobiva dovoljno na tezini a doslovno više ne znam što da radim. Ludi smo i susjedi i ja.

  • fairyc

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Zaboravila sam napomenuti da su stolice zelene i sluzave ali pedijatrica je rekla da je to normalno samo po sebi (?)

  • Jojo

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    fairyc

    Drage mame, molim vas za pomoc i savjet jer sam očajna. Imam bebu od 3ipol mjeseca. Bila je savrseno dobra, iskljucivo dojena beba do svojeg drugog i pol mjeseca. Navecer bi pogasili svjetla, stavili na ciku i beba bi na ciki zaspala i onda bih ju premjestila u krevetic gdje bi spavala. Ponekad se bunila ali nista strasno. Sve se promijenilo prije mjesec dana - doslovno odjednom. Isto tako jedan dan sam ju stavila na ciku i pocela je plakati i odbijati jesti da bi se taj plac pretvorio u vristanje i onda bi od umora zaspala. I tako dan za danom. Stavim je navecer na ciku ona odmah pocne plakati i nista ju ne moze smiriti. Po danu bi jela sasvim urednu kao i po noci. Probala sam sve cega sam se sjetila:
    -izbacila sam iz prehrane slatko i mlijeko
    -zamijenila sam plivit kapi s oleovitom (u slucaju grceva)
    - stavljala ju na spavanje umornu
    - stavljala na spavanje odmornu
    - stavljanja na spavanje po svjetlu/s glazbom/bez glazbe/po mraku
    -davala rojazol u slucaju gljivica i afti
    -probala izdojeno mlijeko na bocicu dati
    - probala nadohranu
    - probala dudu
    Odbija sve i tako grozno vristi da se covjeku ledi krv u zilama. Takoder smo vadili krv, urin i svi nalazi su dobri.
    Brine me jer ne dobiva dovoljno na tezini a doslovno više ne znam što da radim. Ludi smo i susjedi i ja.


    Po mom misljenju..moguce je da je to neka prolazna faza. 🙂

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Nisam dobro shvatila, to vristanje traje samo navecer kod uspavljivanja, u ostalim situacijama beba normalno doji? 
    Mozda se radi o tzv vecernjoj nervozi kod bebe.
    Ali ovaj dio ne dobivanja na tezini i zelenih, sluzavih stolica mi isto malo upada u oci, ja bi tu potrazila mozda drugo misljenje djecjeg gastroenterologa 

  • fairyc

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Gumbek

    Nisam dobro shvatila, to vristanje traje samo navecer kod uspavljivanja, u ostalim situacijama beba normalno doji?
    Mozda se radi o tzv vecernjoj nervozi kod bebe.


    U vecini slucajeva samo navecer. Zna se dogoditi da koji dan odbija jesti i po danu ali to je u ovih mjesec dana bilo samo dvaput pa se nisam toliko zabrinula. Ja se nadam da je to samo faza ali kao sto si napisala - sumnjive su mi te stolice. Jer ako je u potpunosti sve normalno onda bi i kakica trebala biti normalne boje. 
    Ne znam jel me vise strah neke bolesti ili ako je nesto psihički (kako to onda riješiti).😢

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Kod iskljucivo dojene bebe su sve boje stolice normalne, osim bijele i crne. Zelena je zbog zraka i crijevima koje beba ne podrigne kad ga proguta. Sluz moze biti od sline ili slajma ako je prehladena.
    Jeste pogledali bebi desni, mozda zubi izlaze? Jel beba prehladena? Dobiva li beba ista drugo osim dojke? 
    Moj mali od rodenja nije pretjerani sisavac, pa isto ponekad odbija. Onda ga na rukama uspavam i hvatam period prije nego nm ga do kraja uhvati san pa onda sisa ili kad se budi pa jos u polusnu dajem dojku. Kako je preko dana? Buni se ili se uopce ne buni? 
    Moguce da je vec navedena vecernja nervoza, mozda je skok u razvoju.. Ako je beba zdrava, nema upaljeno uho, grlo ili nije prehladena, rekla bi da je samo faza..
    Moje prvo dijete je vristalo od nekih 2 tjedna pa do 3,5 mj svaku vecer od 19-01h. U tom periodu ju nista nije moglo smiriti ili bi ju smirilo na 3 sek i nastavljala bi dalje.. Onda bi u 1h trazila sisu i na njoj zaspala bez problema. Tada je isto imala zelene stolice, ali sigurno bi se nagutala zraka u svom tom vristanju.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.