Beba ne plače, nego vrišti

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Alisa2

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Imam bebu (dečka) od 7 mj. već 2 mj beba gotovo nikako ne plaće, ali zato nezadovoljstvo i bilo koju potrebu oglašava vrištanjem. Ne vikanjem, nego vrištanjem. To vrištanje se na daleko čuje i probija mozak i nemogu ni pomisliti šta susjedima pada na pamet kad to čuju :( 
    Igra se i sve je ok i odjednom samo počne vrištati i ispadne da nije podrigao/da je još gladan/ da je pelena mokra/ da samo hoće da se smiri/ da hoće na drugo mjesto i td. Uvijek ispadne da je nešto a zvuk je uvijek isti, jak i prodoran.  
    Da li je netko imao isto ili slično iskustvo i ima li pomoći, jer ovo vrištanje mi probija u mozak i čini me dosta nervoznom :(

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Alisa


    Imam bebu (dečka) od 7 mj. već 2 mj beba gotovo nikako ne plaće, ali zato nezadovoljstvo i bilo koju potrebu oglašava vrištanjem. Ne vikanjem, nego vrištanjem. To vrištanje se na daleko čuje i probija mozak i nemogu ni pomisliti šta susjedima pada na pamet kad to čuju :( 
    Igra se i sve je ok i odjednom samo počne vrištati i ispadne da nije podrigao/da je još gladan/ da je pelena mokra/ da samo hoće da se smiri/ da hoće na drugo mjesto i td. Uvijek ispadne da je nešto a zvuk je uvijek isti, jak i prodoran.  
    Da li je netko imao isto ili slično iskustvo i ima li pomoći, jer ovo vrištanje mi probija u mozak i čini me dosta nervoznom :(

    To ti je samo faza, i mi smo ju imali, samo koji mjesec kasnije. Znam da sam si isto mislila sto ce susjedi reci, pogotovo zato jer smo u to vrijeme bili u stranoj zemlji i iznajmljenom stanu zbog muzeva posla. Vec sam brijala da ce mi netko policiju zvat! :-) budi strpljiva, proci ce. Sretno!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Imam ja jednui 15 mjeseci staru kriještalicu, ona nije gotovo nikad do sad plakala, osim ako je bila jako bolesna il nešto, samo vrištala. U rodilištu sam ju čula kako vrišti, ostajala je bez zraka od virštanja :D U glavnom, čovjek se navikne…. Ja sam jednostavno naučila bit imuna na vrištanje jer je to njen način dapokaže nezadovoljstvo… Možda oslabi samo vrištanje s vremenom, neznam….

  • ivanaa2

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Također, 7 mjeseci ima dečko, stalno sam s njim i posvećujem mu se ali u zadnjih tjedan dana je nemoguć, čim ga spustim vrišti, okrenem glavu vrišti, kažem čekaj da mama spremi torbu za van, on vrišti…. pa ne mogu ga stalno nosit… uopće ne znam šta mu je, već sam očajna 

  • Luce10

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Znam da je teško ostat smiren,ali je bitno, jer dijete osjeti nervozu.. Moj je vrištao od rođenja do godine dana..Bila sam očajna..Proći ce s vremenom..I malena sad mjesec i pol stara počela plakat, doduše, muce ju grcevi, al se trudim ostat mirna i staložena..Danas je doslovce promukla od vrištanja..

  • Avatar Mala_huckica

    Mala_huckica

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Moja isto tako. Rijetko plače, baš rijetko s tim da je počela s plakanjem pred mjesec dana (i to bude baš događaj - uozbilji se, izvrne usne na dole i onda kmeeeee, sa suzama). Kad joj nešto ne paše od prvog dana vrišti. Muči ju probava od početka, tj. teško vjetrove ispušta i uglavnom bi vrištala zbog toga. Al sad s 5 mj. starosti vidi se razlika, vrištanje se skratilo, intenzitetom pojačalo (bubnjići su na pragu pucanja), i to u trenucima kad joj vjetrovi il stolica prolazi kroz taj specifičan dio crijeva koji nikako da proradi kako spada. Al vjerujem da bi to trebalo ubrzo i prestat, barem što se tiče uzroka vrištanja. Jako je živa, sve ju zanima, sve mora vidjet i čut, stalno se pokušava sjest il ustat na hodanje, i užasno je tvrdoglava (na tatu ), tako da vjerujem da će nać neki drugi razlog za vrištanje

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Moj malac isto ne plače skoro nikad, a kad mu nešto nije po volji vrišti. Pogotovo kad je umoran i spava mu se. Grozno za čuti, ali šta ćeš :-/

  • Avatar Suby

    Suby

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Cure ne znam jesam u pravoj temi..ali imam sličan problem samo u toku spavanja..Imam curku staru 2 i pol mjeseca i sinoć prvi put sam se skamenila kad je počela vrištati dok je spavala,nisam znala šta joj je,sto misli mi prošlo kroz glavu..i tako 4 puta noćas..nisam mogla ni spavati koliko sam zabrinuta. Inače je znala ako joj ispadne duda malo plakati i bude sve ok..ali ovo noćas je bilo užasno. I tada kad je vrištala-plakala sva se zgrčila tj.noge dignula u zrak i ukočila,užasno za vidjeti. Kad sam ju uzela smirila se ali poslije je još bilo toga 3 puta do jutra. :( Isto sam primjetila da dok spava se stalno strese kao zbreca i onda se toga uplaši pa počne plakati. Ja sam sva u šoku od tog svega,nadam se da je to bila samo ta jedna noć.


  • Avatar Mala_huckica

    Mala_huckica

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Šuby


    Cure ne znam jesam u pravoj temi..ali imam sličan problem samo u toku spavanja..Imam curku staru 2 i pol mjeseca i sinoć prvi put sam se skamenila kad je počela vrištati dok je spavala,nisam znala šta joj je,sto misli mi prošlo kroz glavu..i tako 4 puta noćas..nisam mogla ni spavati koliko sam zabrinuta. Inače je znala ako joj ispadne duda malo plakati i bude sve ok..ali ovo noćas je bilo užasno. I tada kad je vrištala-plakala sva se zgrčila tj.noge dignula u zrak i ukočila,užasno za vidjeti. Kad sam ju uzela smirila se ali poslije je još bilo toga 3 puta do jutra. :( Isto sam primjetila da dok spava se stalno strese kao zbreca i onda se toga uplaši pa počne plakati. Ja sam sva u šoku od tog svega,nadam se da je to bila samo ta jedna noć.

    Ružno je sanjala. Nama se to nije dešavalo, al sam čitala da se zna desit. Njihov se mozak još razvija, pa sve te informacije koje primi znaju izazvat šok. Njima u biti nije ništa, nego se jednostavno desi. Da je nešto konkretno, bila bi budna. Al kako si rekla da se desilo u snu, stvar je snova. Ima tu na forumu više na tu temu, al evo jedan od članaka 
    https://klokanica.24sata.hr/specijal/spavanje/kako-reagirati-na-djecji-plac-u-snu-1234 [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar Tg3001

    Tg3001

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Drage moje mame imamo i mi istih problema s našim mališanom. Od početka ne spavamo i plačemo, prvo zbog grčeva, pa su mu izašli zubići s 5 ipo mjeseci i sad evo sa 6 mjeseci je počeo vrištat kad mu nešto ne paše, a stalno mu nešto ne paše. On je toliko sposoban vrištati da ja pomislim da mu je stvarno nešto, a zapravo samo želi biti u centru pažnje. Stavim ga u krevetić i zabavi se sam 10 minuta pa počne prvo tiho negodovati pa tek počne vrištati dok ga ne uzmem onda prestane, vratim ga pa mu dam jednu igračku, drugu igračku, ali više neće da se igra, zatim ga stavim u ljuljačku pa se i tu zabavi 10-ak minuta i onda ponovno vrišti. Jednostavno ništa ne stignem napraviti od njega, niti ručati ne stignem na miru. Netko ga stalno treba zabavljati da on bude miran. A o odlasku na spavanje da ne govorim dok se uspava treba mu sat vremena i isto tako vrišti pa mu dam dudu pa malo stane pa opet i tako sve dok ne zaspi. Stvarno je zahtjevna beba, ali eto nadam se da će i to ubrzo proći :))

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.