Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mima_zap

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Tarry većinom pratim dijetu, kupila sam neki dan neke kekse za dijabetičare pa sam uz ručak dva keksića umjesto voćke. Kažu da ne treba vagati namirnice nego recimo ako si do sad jela 3 šnite kruha smanjiti na dvije, ako si jela dvije smanjiti na jednu i sl. Ja pojedem recimo za zajutrak jaje, ili posni sir ili šunku s raženim kruhom i uz to mlijeko ili jogurt. Onda za doručak dvije voćke ili jagode i još neš, ponekad si napravim sok od svježeg voća i uz to raženi kruh ili u lidlu uzmem rižine krekere ima sa sjemenkama. Ručak normalno možeš i tipa bolonjez i sl, samo paziti količine ugljikohidrata i dodati salatu onda. Ako jedeš neš s manje priloga recimo sarmu di je malo riže onda treba dodati još ugljikohidrata npr. kruha raženog ili crnog. Užina kao i doručak ali manje voća. Večera može i od ručka kaj je ostalo, ja slično jedem kao doručak i dodam malo kikirikija neslanog jer kao trebaš i masti u tom obroku. Omjer za ručak je pola tanjura povrća, četvrtina mesa/proteina i toliko ugljikohidrata riže ili krumpira i sl. Evo ovo je skoro isto kao što sam dobila na Vuk Vrhovcu https://ginekologija-boras.hr/dijabeticka-dijeta-1800-kcal-za-gestacijski-dijabetes/ [ginekologija-boras.hr]

    [lilypie.com]
    3.2 prvi pregled i otkucaji
    26.4 veliki anomaly scan uredan, curka je 🥰
    Termin: 23.9. 💜

  • Mima_zap

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Ne jesti voće navečer, nakon kojih 16h to mi je naglasila tamo sestra.

    [lilypie.com]
    3.2 prvi pregled i otkucaji
    26.4 veliki anomaly scan uredan, curka je 🥰
    Termin: 23.9. 💜

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Ima kuzim ovo za djetu i citala sam i ja da bi mozda tako trebalo no nekako sam pomislila da to nije relevantno i ponasala sam se kako se i inace ponasam sto se rice prehrane, bas da bih znala stvarno stanje.

  • Kokoloo

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Cure sveznalice evo i mene sa nalazima krvi i urina. 
    Stavit cu slikicu tu: https://ibb.co/pd39CX4 [ibb.co]
    Vidim tu ima svasta nesto, hemoglobin mi se cak mrvicu poboljsao od proslog puta sirupom za zeljezo ali poviseni su mi leukociti i u krvi i u mokraci. To bi znacilo da imam nekakvu bakterijsku upalu, jel da? To bi opravdalo tu jaku bol u ledima i krv u urinu. 
    Ginekolog je rekao pogledati nalaz na mejlu ali se nije javio. Zar nisam trebala i urinokulturu radit?
    Mislite da ce klavocin rijesit tu upalu? Nekako ne vjerujem previse svom ginekologu pa evo ako imate kakvih iskustava, savjeta, slusam. 😁

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Kokoloo koji sirup za zeljezo pijes, sad ce i meni trebati jer mi je sve malo snizeno

  • Kokoloo

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Tarry

    Kokoloo koji sirup za zeljezo pijes, sad ce i meni trebati jer mi je sve malo snizeno


    Pijem trenutno ferrum sandoz sirup, zlicicu ipo dnevno. Odlican okus, obozavam ga pit 😁
    Na pocetku trudnoce sam 2-3 tjedna  pila heferol ali mi je skodio i za probavu i za mucnine pa sam se prebacila na sirup i s njim mi je sve najnormalnije, ne smeta mi nimalo.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Kokoloo

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    zvonkobonko

    Kokoloopo ovom nalazu nemas krvi u mokraci…. ovo povisenje leukocita u krvi je skroz normalno u trudnoci, imas nesto upalnih stanica u u mokraci… cudi me da ti crp nisu mjerili.
    Bas javi sto ti kaze gin, meni nalaz ovako uopce ne izgleda alarmantno, da nemas vidljivu krv u urinu smatrala bi ga normalnim…

    Za tu krv savjetujem da mlaz urina razdvojis u 3 dijela i onda vidis koji je crven/krvav.
    Ako je prvi mlaz crvenkast problem je u mokracnoj cijevi, drugi u mjehuru i treci u bubrezima…


    Nisam imala jucer ujutro i nemam vise. To je bilo prekjucer kad mi je bilo krvi, piskila sam ginekologu u casicu i bilo je skroz crvena mokraca. Od prekjucer popodne je urin najnormalnije zut. Od prekjucer sam takoder na antibiotiku.
    Najveci problem je sta mi je pozitivna leukocitna esteraza a ona 99% ukazuje na bakterijsku upalu. Mora biti negativna a meni je pozitivna. To za leukocite znam da je ok da su malo povecani u trudnoci ali eto problem je ta esteraza.. i mene zanima njegovo misljenje, ako ga uopce bude. 🙄

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Kokoloo

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    I gledala sam dok piskim prekjucer, od pocetka do kraja je bilo crveno, znaci sva tri mlaza..

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Kokoloo

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    zvonkobonko

    pa mislim da se onda nemas sto brinut, antibiotici ce rijesit upalu i to je to. ocito djeluju cim vec sad vidis poboljsanje.
    urinokultura ti onda uopce nije vazna, da ti inf ne reagira na antib. onda bi se radila da se vidi koji tocno antibiotik koristit. al kako tebi djeluje i ovaj sirokog spektra onda nema uopce potrebe jer bi th ostala ista. promakla mi je uopce info da pijes antibiotik vec :)


    E ovo sam htjela cuti, nekako mi je lakse kad mi jos neko to potvrdi. 😁 Hvala ti puno!

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Adri111

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Evo javljam se sa kontrole, obje bebice lijepo rastu i u plusu su u odnosu na tjedne trudnoće, tako da sam bez razloga paničarila.
    Mame koje su prošle 20tt, gdje ste radila anomaly scan, u bolnici, privat ili primarnog ginekologa? Ja vodim u bolnici trudnoću u rizicnoj, i tamo je sve ko na pokretnoj traci, pa razmišljam dal da tamo radim anomaly scan ili odem privat.
    To mi je bitan uzv.

    11.03.2022. imamo +, beta 336
    25.3.2022. ❤️❤️
    5/22 Panorama✅ , čekamo dečkiće💙💙
    7/22 anomaly scan ✅, fet.ehokardiografija ✅
    OTP 18.11.2022.
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.