Izlet s bebom često predstavlja izazov i zahtijeva detaljnu pripremu. U suprotnom, dan se može pretvoriti u malu noćnu moru. Donosimo ti savjete kako se pravilno pripremiti i što nikako ne smiješ zaboraviti ponijeti
Prvih nekoliko mjeseci nakon rođenja bebe vjerojatno ćeš htjeti ostati kod kuće te nećeš ni pomišljati o organiziranju izleta s novorođenčetom. Međutim, iako izgledaju krhko i jesu krhke, bebama čista priroda i svjež zrak mogu samo goditi; prirodno svjetlo jača njihov imunitet, a svježi zrak aktivno im hrani mozak.
Osim toga, boravak u prirodi pruža obilje prilika za bogatu senzornu i motoričku stimulaciju. Upravo zbog toga cjelodnevni izleti velik su izvor benefita za tvoju bebu (ali i tebe), a da biste uživali u izlasku, važno je samo napraviti dovoljno dobar plan. Donosimo nekoliko savjeta o tome što je dobro ponijeti na izlet s bebom kako biste mogli uživati bez razmišljanja i straha.
1. Ne idi na daleko putovanje
Daleka putovanja sama su po sebi naporna i intenzivna te zahtijevaju veliko planiranje. Iako postoje roditelji koji već od malih nogu svoju djecu vode na putovanja, većina ih se može složiti oko jedne stvari - daleka su putovanja teška, kako za njih tako i za dijete. Bebe su najranjivija bića i potrebno im je duže vrijeme da se naviknu na novu okolinu te im dugi let, čekanja, promjena klime, prehrane i vremenskih zona mogu biti vrlo naporni. Zapamti kako su djetetove potrebe i zdravlje na prvom mjestu i odgodi željeno putovanje za vrijeme kada ćeš biti sigurna da neće negativno utjecati na njega.
2. Ponesi dodatni ruksak s hranom i pićem
Prva stvar o kojoj trebaš razmišljati prilikom organiziranja cjelodnevnog izleta s bebom zasigurno su hrana i piće. Vrlo je važno da za vrijeme boravka na otvorenom osiguraš sve što bi ti moglo zatrebati i što inače koristiš (kako za sebe tako i za bebu). U ruksak spremi bebinu omiljenu kašicu, krutu hranu poput povrća ili voća (ovisno o uzrastu) i grickalice (primjerice smoki). Sebi pripremi sendviče ili kuhani obrok koji možeš spremiti u plastičnu posudu. Također, obavezno ponesi vodu kako ti i tvoja beba ne biste bile dehidrirane.
3. Uzmi djetetovu omiljenu dekicu ili igračku
Ako je riječ o prvim izletima tebe i tvoje bebe, savjetujemo ti da poneseš njezinu omiljenu dekicu ili igračku. Naime, plišane igračke ili dekice omogućuju veliku utjehu i podršku maloj djeci, a prema riječima kliničkog psihologa Stevea Taubera, beba zna kako plišanac ili dekica nisu majka, ali pomoću takvih predmeta dobiva svojevrsno zadovoljstvo.
4. Dodatna je odjeća dobrodošla
Osim što podrazumijeva cjelodnevno izbivanje iz kuće, na izletu nećeš moći posegnuti za odjećom u ormaru i presvući bebu ako se zaprlja ili ako vidiš da treba topliju ili prozračniju odjeću. Upravo je zbog toga pametno u ruksaku ponijeti dodatnu odjeću kako bi bila spremna na bilo koju situaciju. Neka bebina robica bude od biopamuka, mekane i prozračne teksture kako bi njezina koža mogla nesmetano disati. Time ćeš osigurati svojoj bebi ležerne pokrete i razigranost, a vjerujemo kako će zbog osjećaja udobnosti biti boljeg raspoloženja.
5. Povedite tatu na izlet
Iako vjerujemo da uživaš u zajedničkom vremenu provedenom s bebom, znaj da i tata jednako želi biti tu, kako za bebu tako i za tebe. Osim što ćete na izletu provesti dan kao prava vesela obitelj i razmjenjivati ljubav, tata će pomoći u svim "tehničkim" stvarima. Tako nećeš morati sama nositi dodatne ruksake pune hrane, pića i odjeće, nego ćeš imati nekoga tko će ti u tome svemu biti velika podrška. Vjerujemo kako će tata na ovaj način imati priliku izgraditi još bolji i kvalitetniji odnos s bebom, ali i s tobom.
U bogatom Lidlovom Lupilu asortimanu pronađi sve što je potrebno tvome mališanu - od zdravih kašica, pelena, odjeće ili njegujuće kozmetike! Testiraj proizvode, pošalji nam dojmove i u svom slatkom domu osiguraj više smijeha!
*Ukoliko ti se forma ne učitava ispravno, ispuniti ju možeš ovdje na linku.