Zimske bebe 2023./24. 🩶❄️☃️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 698

    Prijavi adminu

    Red Fox

    Pozdrav svima, ja nisam bas tu aktivna, skicnem ponekad. S obzirom da je curka rodena pocetkom veljace nekak se nisam nasla u zimskim ni u proljetnim bebama.
    Imam pitanje, curka je pocela jesti sa 6 mjeseci, tamani sve. Jede ujutro zitno vocnu kasicu pa ruca povrce i meso i jos joj znam dati lino vocnu kasicu ili bananu za meduobrok. Uz to sve nisam sigurna kolko cesto ju trebam dojiti. Koliko cesto vasi sisaju?
    I sad joj je izbio zub, a meni se stvorio ogroman blister koji se sad pretvorio u ranj, boli da sve zvijezde vidim. Stavljam multimam komprese. Bilo kakav savjet dobrodosao 🙂

    Pozdrav, moj malac je rođen 30.1. tako da smo blizu, samo ti tu piši slobodno. Sjećam se tvoje priče još kad si pisala prvi puta na forumu. 😊 
    Hmm, meni i dalje ispadne da ga po danu dojim otprilike svaka 3 sata, nekad i češće, ali možda nisam relevantna jer ne jede toliko puno kao tvoja cura. 
    Auf, žao mi je za blister, zvuči jako bolno. Moj je mene isto znao ugristi kad su mu izašli donji zubići, ali bi iste sekunde prekinula dojenje i tako svaki puta pa je brzo prestao srećom. Možda purelan uz multimam komprese, evo nisam pametna. Vjerojatno Rode imaju neki dobar tekst u vezi blistera ili da nazoveš onaj njihov besplatni SOS telefon i priupitaš za savjet. 

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡

  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 698

    Prijavi adminu

    Motherlode09

    Cure, bas vas je lijepo citati, nemam oko sebe ljudi s bebama slicne dobi.
    Ja sam vec ranije pisals da mi nasem djecaku dajemo jesti sve sto i mi jedemo - minus sol i vegeta. Nije fan kasica, jede s nama tjesteninu, meso, povrce sa zara, rizota, plodove mora, salate. Evo danas je jeo rizu u umaku od piletine i slanutka i ciklu. Poslije sam mu dala grozde. Ujutro zna vocno zitnu kasicu jer mi fali ideja za dorucak - ne voli jaja, ne voli zobenu kasu niti palacinke.. tu se jos trazimo.
    Od kad jede sve sta i mi, sve se promijenilo. Jede puno bolje i uziva u hrani. Sad mu dajem 'bite size' komadice pa se sam hrani. Nedavno je naucio piti na slamku pa sam jede, sam pije.
    Inace je vitki dugonja, na pregledu sa 7 mjeseci je imao 73 cm i 7,8 kg. Sad je 8 i pola mjeseci.
    Dize se u stoj, hoda uz namjestaj, penje se uz stepenice, puzanje savlado s nepunih 7 mjeseci.
    Ima 6 zubica.
    Prica mama, tata, baba, papa, mase, pljesce i to je sad nakon puzanja naucio.
    Spavanje - ah, tak tak. Dobra noc su nam 2,3 budenja, losa 5+. Skokovi i zubici ga jako muce i trazi puno utjehe.

    Samo ti piši, uvijek je lijepo podijeliti ovakve stvari, ipak svi prolazimo slično i možemo se lijepo razumjeti. ☺️ 
    Evo još jedan mali napredni momak. 😊 
    Meni je s tim problem jer mi rijetko što bude ukusno ako se skuha bez začina pa odvojim njemu i naknadno nama dodam začine, baš mi okusom ne bude ni blizu kao kad se cijelo vrijeme kuha začinjeno. Tako da zasad većinom kuham zasebno, ali da, slične stvari jede kao i mi. Također voli komadiće i grickati i žvakati. 
    Mamin zagrljaj liječi sve zubobolje i skokove. 🥰

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡

  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 698

    Prijavi adminu

    Reserved123

    Bokić, inace nisam u ovoj grupi ali sam nagovorila frendicu da vam se pridruzi. To je ova iznad gospodična 🤪
    Ugl ovo joj je prvi forum pa je malo uputite. A i u Norveškoj. je sama pa da malo ubije vrijeme. Vjerujem da ste super grupica za to. Tenksić ☺️❤️


    I neka si je nagovorila. 😄 pozdrav i tebi 👋 

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡

  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 698

    Prijavi adminu

    Majja, di ste vi cure? Što ima novo? Šeta li tvoja curka po kvartu sama? 😄 
    .
    Moj L je doživio neki skok i sad je postao i on malo više na sve strane, skroz se razbahatio i traži neka svoja prava. 😅🤣 sad će nadoknadit sve ovo što se milo smješkao i bio blažena beba do sada. 
    Uživamo u malo hladnijem vremenu i šetnjama, baš smo nekako naglo prešli u dugi rukav i jaknice. 
    Stariji je krenuo u vrtić i odmah se razbolio, ali zasad nije prešlo na maloga, sad će to biti borba kroz zimski period. 

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡

  • Avatar majjja

    majjja

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    RedFox ja isto baš ne znam i to je i mene dosta zanimalo. Mislim da je bilo oko 7 puta u 24h sa 6 mj, ali je prva 2 mj samo bila na doručku. Uglavnom je moj dojam da sve ide prema bebi, ako lijepo napreduje i mlijeko nije izbačeno skroz, ne bih se previše opterećivala. Šteta za probleme, svakako probaj lanolonsku mast, od nje se ne odvajam još uvijek i nikad problema.
    Hrana ja sam za da budu mali gurmani i jedu što god im paše dok im ne smeta. I meni nije isto ako se začini dodaju kasnije pa joj spremam odvojeno. Za kašice stvarno ne znam, kod nas baš sve prolazi. Smeta li baš svo povrće i meso? Možda bi neko moglo proći, što ga odbija - izgled, okus, tekstura?
    I mi vrtimo isto, ali bude svega, svakakvog povrća, žitarica, malo mesa ili ribe, nekad muffin ili polpetice. 
    Kretanje e ne hoda još! Može se ponekad ustati iz čučnja, ali ne može ostati stajati. Sve je stabilnija, svakako. Na kauču ili krevetu može stajati sama neko vrijeme. Isto zna pljeskati, dati pet, ugasiti i uplatiti svjetlo, igra se skrivača i to baš kuži da se igra pa se skriva ili da čučne i ustane iza nečega ili pokrije lice nečim i zatvori oči, bude presmiješna.

    11/23 💜

  • Avatar majjja

    majjja

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    E sad malo manje dobar dio - regresija. Mi smo valjda u regresiji jer smo se doslovno vratili na način uspavljivanja kao kad je imala tri mjeseca! Znači toliki pomak unazad, jedva sam živa. Već dva tjedna traje uspavljivanje isključivo uz nošenje, čim takne krevet plače i ustaje se. To ustajanje je užas. A za vikend nije htjela da ju uopće spistim na krevet ni kad bi mi zaspala!!! Od 1 do 4:30 sam ju držala i onda smo se obje onesvijestile do 6 i držala sam ju do 7:45 i rekla dovoljno ajmo. Sinoć isto, ali ipak malo bolje. Čim samo mrvicu otvori oči ili skuži gdje je, odmah plač i neće zaspati ako ju se ne nosi, što je buđenje svako malo. Što je to? Kad će kraj?? 

    11/23 💜

  • Avatar Tami0910

    Tami0910

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    majjja

    E sad malo manje dobar dio - regresija. Mi smo valjda u regresiji jer smo se doslovno vratili na način uspavljivanja kao kad je imala tri mjeseca! Znači toliki pomak unazad, jedva sam živa. Već dva tjedna traje uspavljivanje isključivo uz nošenje, čim takne krevet plače i ustaje se. To ustajanje je užas. A za vikend nije htjela da ju uopće spistim na krevet ni kad bi mi zaspala!!! Od 1 do 4:30 sam ju držala i onda smo se obje onesvijestile do 6 i držala sam ju do 7:45 i rekla dovoljno ajmo. Sinoć isto, ali ipak malo bolje. Čim samo mrvicu otvori oči ili skuži gdje je, odmah plač i neće zaspati ako ju se ne nosi, što je buđenje svako malo. Što je to? Kad će kraj??

    I mi smo sa spavanjem uzas. Ne bas ko Vi, ali isto stalno budenje po noci i plac pa ga uzmem uspavam i dalje. Nekad se isto odmah probudi kad ga spustim. I sam je izbacio dudu prije mjesec dana i sad samo bocicu vuce po noci.Ja ga navecer uspavam u kolicima i dobro je.

    06/22 missed ab 7tj
    08/22 LH trakice
    22.03. + 🌈
    1.pregled: 06.04. 5+4 ❤️
    21.11.2023 A💙🙏

  • Motherlode09

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Ne znam koliko vam imaju zubića, ali kod nas je taj plač kroz noć i jako često buđenje bio indikator da samo što nisu probili novi. Isto je trajalo tjednima.

  • Avatar majjja

    majjja

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    A mogu biti zubići, ima samo dva donja. Bude li nam kao kod vas Motherlode, jao  A što ćemo, bit će i tome jednom kraj, samo da se preživi sad.
    Imate li neke dobre igračke? Kao da ovu slabo zanimaju, tj. zaigrat će se, ali ako skuži da ja nešto radim, onda obavezno mora doći vidjeti što. Najbolji su mama i tata, u zadnje vrijeme kao da ju igračke okupiraju jako kratko. Imate li što zanimljivo da im baš privuče pozornost?

    11/23 💜

  • Avatar Tami0910

    Tami0910

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Mi imamo 8 zubica, 4 dolje i 4 gore. 
    Naziru se gornje trojke, ali ne mislim da vec izlaze, ali vidit cemo.Moj se lijepo zaigra, zveckave lopte, plisanci za grist, grickalice one za zube, onda neka brojalica Fisher Price i tak. Ima sator sa lopticama i najvise voli iznjet loptice i bacat pa puzat prema njima to mu je super.

    06/22 missed ab 7tj
    08/22 LH trakice
    22.03. + 🌈
    1.pregled: 06.04. 5+4 ❤️
    21.11.2023 A💙🙏

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.