Zimske bebe 2023./24. 🩶❄️☃️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LeJa2904

    LeJa2904

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    majjja

    Ajme Elia, kako te zafrkavaKoliko to onda traje, nadam se da bar brzo zaspi kad ju držiš..
    Tamisuper za zubiće pa to je već pravi mali osmijeh!
    Ana_Mariahahaha taj zubić se izgleda sakrio da vas još malo pomuči do izbijanja
    Kod nas je spavanje ok, ne mogu reći. Budi se dva-tri puta i zaspi odmah nakon dojenja pa spavamo uglavnom dobro. Imala je četvrtak i petak nešto, uhvatilo ju je spavanje, nije ni pola sata mogla biti budna, a navečer temperatura. Kaže dr da tko zna što je, da pratimo, ali jučer i danas je opet ona stara pa je valjda ok.
    Usput, koliko vaši budu budni? Moja je još na 1,5h po danu, jedino navečer potegne 3h od oko 5-6 do 8-9 kad je noćno spavanje.
    Znam da ste vi malo mlađi, ali jeste li razmišljali o alergenima? Kad se to uvodi? Ti orašasti, jaja, je li i jogurt, sir? Ne možeš nigdje naći neku informaciju, to je sve toliko puno različitih mišljenja da ja sve ne znam što bih. Još nismo počeli s tim, ali po nekima sam već trebala, dok drugi tvrde da nikako ne još par mjeseci. Što da radim??


    Ja sam joj od alergena uvela žumanjak. Prvo smo dali 1/4 žumanjka pa 1/2 žumanjka i postepeno sam povećavala količinu svaki obrok. za bijelanjak se savjetuje da se pričeka malo s njim tako da njega planiramo kroz mjesec dana. Jogurt isto može punomasni. Orašaste plodove još nismo 🙂 

  • Elia

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    Muke po zubicima☺️mi jos nismo do toga dosli
    Anamarija, joj uzas, tebe po noci zeza🙈 jos gore
    Evo ja sam ju uspjela 2 noci uspavat sad sjedecki, bila je bas umorna ali svejedno, uspjeh😅😁🤞🙏
    Sad vise ni ne jede po noci, malo ju zanunam na rukama ak se probudi i odmah zaspe tak da sada nam je odlicno😁
    Maja, ja nisam jos nis od alergena, necu jos 2 mjeseca sigurno, nije da nam se zuri, neznam ali citala sam da se daje odmah sve da se nit nemora cekat 
    Moja je budna po 2.5h po danu, ujutro prvi ww 1.5h a zadnji nam je 3h

  • Avatar majjja

    majjja

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Hvala, Lejla, bar neke smjernice. Znam da ide postepeno, ali nisam bila sigurna za jogurt kao mliječni proizvod. To valjda već mogu
    Elia pa to je super, mali koraci  Baš dobro da je po noći ok, ova naša se ne da uspavati tako, baš mora dobiti mlijeko 
    Pa to mi je zbunjujuće, nove smjernice su da nema smjernica. Svatko radi što hoće i kako hoće. Svugdje piše da alergeni idu odmah, jedino ovi stariji izvori su oprezni. Ali opet svi kad kreću s alergenima nešto čekaju, rijetko tko uvodi orašaste rano, tj. kad se uspostavi dohrana. 

    11/23 💜

  • Mašnica_22

    Broj poruka: 132

    Prijavi adminu

    Cure da vas pitam kad ste uvodile piletinu? Moj je prije 3 dana napunio 6mj i nekako mi je još rano jer je bukvalno prije 15 dana počeo "pravo" jesti kačice. Do sad je jeo tikvicu, batat, mrkvu, krompir, celer, grašak, brokoli, rižine pahuljice, palentu, bananu, jabuku i šljivu. Šta bi još mogli uvesti? Danas mu planiram dati proso u kombinaciji sa dve vrste povrća. 

    👱‍♀️27 PCOS 🧔27 normo
    Ovulacije potvrdjene
    💊 Novalac prenatal
    11/22 missed ab.
    2/23 IUI ❌
    4/23 IUI ➕
    A. 🧸👣

  • Avatar LeJa2904

    LeJa2904

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Mašnica_22

    Cure da vas pitam kad ste uvodile piletinu? Moj je prije 3 dana napunio 6mj i nekako mi je još rano jer je bukvalno prije 15 dana počeo "pravo" jesti kačice. Do sad je jeo tikvicu, batat, mrkvu, krompir, celer, grašak, brokoli, rižine pahuljice, palentu, bananu, jabuku i šljivu. Šta bi još mogli uvesti? Danas mu planiram dati proso u kombinaciji sa dve vrste povrća.

    Mi smo piletinu uveli možda nakon mjesec dana sto je počela jesti kruto, znaci imala je oko šest mjeseci. male pileće stripse bi skuhala i poslužila s povrćem i svidjelo joj se :) kad bi ih zblendala sa povrćem dobili bi čudnu teksturu i ne bi htjela jest to pa smo od tog odustali. Od voća možete mango, borovnice, kruške pa kombinirati sa zobenim pahuljicama

  • Elia

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    majjja

    Hvala, Lejla, bar neke smjernice. Znam da ide postepeno, ali nisam bila sigurna za jogurt kao mliječni proizvod. To valjda već mogu
    Elia pa to je super, mali koraciBaš dobro da je po noći ok, ova naša se ne da uspavati tako, baš mora dobiti mlijeko
    Pa to mi je zbunjujuće, nove smjernice su da nema smjernica. Svatko radi što hoće i kako hoće. Svugdje piše da alergeni idu odmah, jedino ovi stariji izvori su oprezni. Ali opet svi kad kreću s alergenima nešto čekaju, rijetko tko uvodi orašaste rano, tj. kad se uspostavi dohrana.

    Pa nakbolje da radis kak ti osjecas da je okej, mislim da nemozes pogrijesiti kako god😁

  • Mašnica_22

    Broj poruka: 132

    Prijavi adminu

    LeJa2904

    Mašnica_22

    Cure da vas pitam kad ste uvodile piletinu? Moj je prije 3 dana napunio 6mj i nekako mi je još rano jer je bukvalno prije 15 dana počeo "pravo" jesti kačice. Do sad je jeo tikvicu, batat, mrkvu, krompir, celer, grašak, brokoli, rižine pahuljice, palentu, bananu, jabuku i šljivu. Šta bi još mogli uvesti? Danas mu planiram dati proso u kombinaciji sa dve vrste povrća.
    Mi smo piletinu uveli možda nakon mjesec dana sto je počela jesti kruto, znaci imala je oko šest mjeseci. male pileće stripse bi skuhala i poslužila s povrćem i svidjelo joj se :) kad bi ih zblendala sa povrćem dobili bi čudnu teksturu i ne bi htjela jest to pa smo od tog odustali. Od voća možete mango, borovnice, kruške pa kombinirati sa zobenim pahuljicama

    Mango i borovnice ne treba kuhati ili? Imam baš zamrznute domaće borovnice. 

    👱‍♀️27 PCOS 🧔27 normo
    Ovulacije potvrdjene
    💊 Novalac prenatal
    11/22 missed ab.
    2/23 IUI ❌
    4/23 IUI ➕
    A. 🧸👣

  • Elia

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    LeJa2904

    Mašnica_22

    Cure da vas pitam kad ste uvodile piletinu? Moj je prije 3 dana napunio 6mj i nekako mi je još rano jer je bukvalno prije 15 dana počeo "pravo" jesti kačice. Do sad je jeo tikvicu, batat, mrkvu, krompir, celer, grašak, brokoli, rižine pahuljice, palentu, bananu, jabuku i šljivu. Šta bi još mogli uvesti? Danas mu planiram dati proso u kombinaciji sa dve vrste povrća.
    Mi smo piletinu uveli možda nakon mjesec dana sto je počela jesti kruto, znaci imala je oko šest mjeseci. male pileće stripse bi skuhala i poslužila s povrćem i svidjelo joj se :) kad bi ih zblendala sa povrćem dobili bi čudnu teksturu i ne bi htjela jest to pa smo od tog odustali. Od voća možete mango, borovnice, kruške pa kombinirati sa zobenim pahuljicama

    Kolike stripse? Kolko dugo kuhas?
    I kak radis zobene? 

  • Avatar LeJa2904

    LeJa2904

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Mašnica_22

    LeJa2904

    Mašnica_22

    Cure da vas pitam kad ste uvodile piletinu? Moj je prije 3 dana napunio 6mj i nekako mi je još rano jer je bukvalno prije 15 dana počeo "pravo" jesti kačice. Do sad je jeo tikvicu, batat, mrkvu, krompir, celer, grašak, brokoli, rižine pahuljice, palentu, bananu, jabuku i šljivu. Šta bi još mogli uvesti? Danas mu planiram dati proso u kombinaciji sa dve vrste povrća.
    Mi smo piletinu uveli možda nakon mjesec dana sto je počela jesti kruto, znaci imala je oko šest mjeseci. male pileće stripse bi skuhala i poslužila s povrćem i svidjelo joj se :) kad bi ih zblendala sa povrćem dobili bi čudnu teksturu i ne bi htjela jest to pa smo od tog odustali. Od voća možete mango, borovnice, kruške pa kombinirati sa zobenim pahuljicama
    Mango i borovnice ne treba kuhati ili? Imam baš zamrznute domaće borovnice.

    Mango nisam, samo ga zblendam ili poslužim u komadu ako će tako jesti
    Za borovnice sam pročitala da ih je dobro malo termički obraditi jer se mogu ugušiti. Ali ako ćete ih poslužiti sirove onda ih treba spljoštiti. Ja se nisam usudila još 😅

  • Avatar majjja

    majjja

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Mašnica_22 mi smo piletinu između 6,5 i 7, jučer ju je treći put jela.. Ali zato što mi se to ne radi za doručak. Od voća smo isto još kruške, maline domaće, trešnje, breskve...a od povrća još i cvjetaču i domaću mladu blitvu, iako sam vidjela da negdje ne preporučuju zbog nekih organizma iz tla.. 
    Naša zobena izgleda ovako: stavim žlicu i malo više samljevenih zobenih kuhati u vodi na laganoj vatri par minuta. U nju dodam prstohvat chia sjemenki i cimeta. Zamrznute borovnice otopim i istisnem u zobene tako da unutra završi samo meso, kožice bacim. Ostavim da se ohladi, bude dosta gusto. Voće skuham i bude sa strane, prije bih znala i ubaciti i to unutra. Danas nije ni htjela voće, samo tu kašu. Sad bi ja u to dodala i mljeveni badem pa me zato zanimalo smije li se to već isprobati, mislim da hoćemo idući vikend (sam i postepeno)

    11/23 💜

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.