Zimske bebe 2023./24. 🩶❄️☃️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Elia

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    majjja

    Mašnica_22 mi smo piletinu između 6,5 i 7, jučer ju je treći put jela.. Ali zato što mi se to ne radi za doručak. Od voća smo isto još kruške, maline domaće, trešnje, breskve…a od povrća još i cvjetaču i domaću mladu blitvu, iako sam vidjela da negdje ne preporučuju zbog nekih organizma iz tla..
    Naša zobena izgleda ovako: stavim žlicu i malo više samljevenih zobenih kuhati u vodi na laganoj vatri par minuta. U nju dodam prstohvat chia sjemenki i cimeta. Zamrznute borovnice otopim i istisnem u zobene tako da unutra završi samo meso, kožice bacim. Ostavim da se ohladi, bude dosta gusto. Voće skuham i bude sa strane, prije bih znala i ubaciti i to unutra. Danas nije ni htjela voće, samo tu kašu. Sad bi ja u to dodala i mljeveni badem pa me zato zanimalo smije li se to već isprobati, mislim da hoćemo idući vikend (sam i postepeno)

    A ja sam za chiu citala svugdje da se iza godine dana uvodi tek, a i za ostale sjemenke da nema potrebe puno ranije, eventualno sa 10 mj🤷‍♀️

  • Avatar majjja

    majjja

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Haha ma neee, istražuj malo suvremenije izvore. Nije to neka žurba da se što prije nešto uvede, ali ne vidim ni razlog da se svega bojimo, zašto su sjemenke štetne?
    Što je kod vas na meniju, jeste li već probali voće, žitarice, meso? Ili ste još na povrću? 

    11/23 💜

  • Avatar Ana_Maria

    Ana_Maria

    Broj poruka: 343

    Prijavi adminu

    Moja je jucer prvi put otkad smo pocele s dohranom bas zadovoljna zijevala za tikvicom i lukom iz junece juhe 😂 a iz rucice si je jela komadic junetine iz juhe 🙈 skuzila sam da komadice vise voli nego kasice iako evo i to je jucer proslo, valjda se poklopilo sve kaj je trebalo 😂 za danas smo opet na povrcu iz te juhe, a sutra cu joj zobene napraviti s nekim vocem.. paradajz obozava i planiram lubenicu kupiti jer mislim da bi i za tim mogla biti luda 🙈

    37🧔‍♂️🩷👩29
    29.11.2023. 👶🏻🎀💕

  • Avatar LeJa2904

    LeJa2904

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ana_Maria

    Moja je jucer prvi put otkad smo pocele s dohranom bas zadovoljna zijevala za tikvicom i lukom iz junece juhe 😂 a iz rucice si je jela komadic junetine iz juhe 🙈 skuzila sam da komadice vise voli nego kasice iako evo i to je jucer proslo, valjda se poklopilo sve kaj je trebalo 😂 za danas smo opet na povrcu iz te juhe, a sutra cu joj zobene napraviti s nekim vocem.. paradajz obozava i planiram lubenicu kupiti jer mislim da bi i za tim mogla biti luda 🙈

    Kako joj dajete pomu? Rajčicu😅 
    Je li smiju lubenicu? Meni je ostalo u glavi da se ona zadnja uvodi od voća? 

  • Avatar Ana_Maria

    Ana_Maria

    Broj poruka: 343

    Prijavi adminu

    LeJa2904

    Ana_Maria

    Moja je jucer prvi put otkad smo pocele s dohranom bas zadovoljna zijevala za tikvicom i lukom iz junece juhe 😂 a iz rucice si je jela komadic junetine iz juhe 🙈 skuzila sam da komadice vise voli nego kasice iako evo i to je jucer proslo, valjda se poklopilo sve kaj je trebalo 😂 za danas smo opet na povrcu iz te juhe, a sutra cu joj zobene napraviti s nekim vocem.. paradajz obozava i planiram lubenicu kupiti jer mislim da bi i za tim mogla biti luda 🙈
    Kako joj dajete pomu? Rajčicu😅
    Je li smiju lubenicu? Meni je ostalo u glavi da se ona zadnja uvodi od voća?

    Ma narezem na krisku i dam joj u rucice. Za lubenicu nez zasto bi se zadnja davala 🤷‍♀️ ja cu joj dati ako ne prije onda na moru krajem mjeseca 🙈
    Kako ste cure, kako bebice?
    Mi prijavljujemo danas reakciju na jogurt, osipala se u prvih par minuta, jako ju svrbilo to, bas je grdo bilo 🥺 ali hvala Bogu povuklo se brzo pa nismo nigdje morali... zasad odgadjamo mlijecne proizvode.. inace mi je pocela super spavati i prek dana i po noci puno bolje, nadam se da ce tak ostati da nisu izolirani slucajevi 😅

    37🧔‍♂️🩷👩29
    29.11.2023. 👶🏻🎀💕

  • Elia

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    majjja

    Haha ma neee, istražuj malo suvremenije izvore. Nije to neka žurba da se što prije nešto uvede, ali ne vidim ni razlog da se svega bojimo, zašto su sjemenke štetne?
    Što je kod vas na meniju, jeste li već probali voće, žitarice, meso? Ili ste još na povrću?

    Pa neznam zakaj ne sjemenke da, za chiu kuzim jos, navlaci jako puno vode na sebe pa kao zato
    Mi smo jeli piletinu uz sve ostalo za sad

  • Elia

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    Ana_Maria

    LeJa2904

    Ana_Maria

    Moja je jucer prvi put otkad smo pocele s dohranom bas zadovoljna zijevala za tikvicom i lukom iz junece juhe 😂 a iz rucice si je jela komadic junetine iz juhe 🙈 skuzila sam da komadice vise voli nego kasice iako evo i to je jucer proslo, valjda se poklopilo sve kaj je trebalo 😂 za danas smo opet na povrcu iz te juhe, a sutra cu joj zobene napraviti s nekim vocem.. paradajz obozava i planiram lubenicu kupiti jer mislim da bi i za tim mogla biti luda 🙈
    Kako joj dajete pomu? Rajčicu😅
    Je li smiju lubenicu? Meni je ostalo u glavi da se ona zadnja uvodi od voća?
    Ma narezem na krisku i dam joj u rucice. Za lubenicu nez zasto bi se zadnja davala 🤷‍♀️ ja cu joj dati ako ne prije onda na moru krajem mjeseca 🙈
    Kako ste cure, kako bebice?
    Mi prijavljujemo danas reakciju na jogurt, osipala se u prvih par minuta, jako ju svrbilo to, bas je grdo bilo 🥺 ali hvala Bogu povuklo se brzo pa nismo nigdje morali… zasad odgadjamo mlijecne proizvode.. inace mi je pocela super spavati i prek dana i po noci puno bolje, nadam se da ce tak ostati da nisu izolirani slucajevi 😅

    Povrce joj sirovo dajes to kaj ide kao salata?
    Koji jogurt si dala? Super da se bar brzo povuklo uf🙏
    Ja neznam opce kaj da joj spremam svaki dan, to treba imat doma hrpu tog da mozes svaki dan kakti drugo nes, morat cu pocet smrzavat jer ovo je nemoguce
    Kak vi s namirnicama? Kaj im opce dajete? 
    Ja joj jos dajem instant zitarice jer ne stignem joj sve spremit jer gospodicna na meni spava, pocela sam ju spustat al budi se nakon 20 min😭 
    Po noci vise opce ne jede nit pisa i spava super, naucila sam ju da zaspe dok sjedim i ljuljam ju malo tak da nam je sad odlicno😁

  • Avatar majjja

    majjja

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Ana_Maria valjda se neće to nastaviti... Možda probati nakon nekog vremena s drugom vrstom/markom?
    Žega kako ju podnosite? Nama je baš teško, jako se znoji, dobiva osip u pregibima, baš je pospana.... Meni je dosadno samo u stanu, igračke samo grize ili se penje po meni, još sam i nešto bolesna... Hoću normalno vrijeme 

    11/23 💜

  • Avatar LeJa2904

    LeJa2904

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    majjja

    Ana_Mariavaljda se neće to nastaviti… Možda probati nakon nekog vremena s drugom vrstom/markom?
    Žegakako ju podnosite? Nama je baš teško, jako se znoji, dobiva osip u pregibima, baš je pospana…. Meni je dosadno samo u stanu, igračke samo grize ili se penje po meni, još sam i nešto bolesna… Hoću normalno vrijeme

    Mi smo isto zakapijani u kući, predvečer izidemo ispred zgrade ili na balkon. Jedva čekam da popuste vrućine. Ni na more ne idemo 🥲

  • Avatar majjja

    majjja

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    A ma ni na moru ne biste izlazili puno više, isto bude prejako sunce... Ništa ne propuštate 
    Mi se malo zabavljamo i s bazenićem na balkonu, kad uspijemo. Baš mi je bezveze stalno u stanu pa nešto smišljamo da nam dan prođe. 
    Kuhamo svaki dan doručak i sad evo i ručak, jedino sam meso zamrznula kad se skuhalo jer mi se to stvarno ne kuha tako malo za nju svaki put. Ali sam kupila posebne staklenke koje mogu u led i koje se mogu odmrzavati. Povrća i voća ima, svi nam daju kako što bude, tikvica pun frižider. I mi smo probali lubenicu, zašto ne, makar sam vidjela da ide kasnije, ali sad ima najboljih pa neka proba, to je bilo samo par komadića, a ne neki obrok. Jogurt bismo mogli ovaj tjedan, nikako doći na red.

    11/23 💜

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.