Zimske bebe 2023./24. 🩶❄️☃️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 698

    Prijavi adminu

    Tami0910

    Zara7 cestitam na dobrom pregledu!🥳Cure kakvog ste razmisljanja o hodalici?Imam 2x hodalice-guralice, super su jer svijetle, pricaju i imaju za igrat se, ali nekako mi to ne olaksava bas.
    Znam price kao da su stetne, a opet znam puno slucajeva di su koristene bez ikakvih posljedica.


    Hvala! ☺️ 
    A ne znam što da ti kažem, ja s prvim nikako nisam htjela koristiti, ali on je bio cijeli trutić i kasnio u svemu motoričkom pa nisam nešto htjela dodatno zeznuti. 😄 a i znam da bi me vjerojatno neka grižnja savjesti oprala kad se već zna da je navodno štetno. Ali, znam i ja cure koje su koristile pa je sve bilo ok. Ugl, ja mislim da s nekim kraćim i povremenim korištenjem neće bit nikakvih posljedica. 😀 

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡

  • Elia

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    Zara, ne jede vec mjesecima po noci , jedino ak se probudi pa mi ju se neda uspavljivat joj dam😂, evo sad se budi oko 5 pa ju uzmem kod nas u krevet i dam joj jest pa spava jos sat dva😅 i tak
    Super da se rupica smanjila☺️😁🙏 bit ce to sve okej vjerujem
    Mi u 9.mjesecu krstenje napokon haha, kad zahladi😂
    Ja isto nisam za hodalicu ali ako ostane ovako nemoguca i hiperaktivna neznam sta cu s njom😂 vjerojatno cu joj dat al nadam se da cu uspjet nekako bez nje

  • Motherlode09

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Mi ćemo vjerojatno uzeti guralicu, ne hodalicu. Velika je razlika, hodalice se uopće ne preporučuju, guralice su bolje. Jer evo on se sa 7 mjeseci ustao i hoda po cijele dane uz namještaj, puzao je jedva par tjedana.
    Kakvi su vam s hranom, jel im posebno kuhate ili dajete isto što i vi jedete? 

  • Avatar majjja

    majjja

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Zara ne ide u vrtić dok ne napuni godinu, samo se to postojano bliži.. A kod vas je onda velika promjena već pred vratima, sretno! I super za malo srčeko.
    Tami kašalj je, nadam se, prošao, sve je u redu? Hodalica i slično - ne. Ne vidim smisao? Požurivati motorički razvoj mi se čini skroz kontraproduktivno, radije bih radila neke vježbe za razvoj. Mi sad učimo samostalno stajati bez padanja. Takva pomagala tu bi fazu samo omela ili odgodila. 
    Motherlode kuham joj u 90% slučajeva odvojeno jer mi nemamo svaki dan nešto što bi ona mogla jesti ili želim da jede kvalitetno, a što mi baš i ne bismo (npr. ječam, heljda, avokado...to je nama 👎)
    Elia sjajno za spavanje, potaknula si me na akciju. Po noći zaspe s nama pa ju prebacim i prvu noć je prespavala od 21 do 5:30 u svom krevetu bez buđenja, jeeej. A i dalje je bilo ok. Malim koracima nadam se da će skužiti gdje joj je mjesto za spavanje 

    11/23 💜

  • Avatar Ana_Maria

    Ana_Maria

    Broj poruka: 343

    Prijavi adminu

    Bok curke, ja cu vas samo kratko pozdraviti, bas mi je lijepo vidjeti da ste se sve javili i da ste dobro 🥰 
    Elia, ljubomorna sam do bola na vasa lijepa spavanja i noci, ja sam premorena vise, ali guram, a nez ni sama kako 🥹 mi smo u procesu selidbe, ona puze na sve strane i dize se na noge, ak ju ostavim nakratko nadjem ju u kreveticu zajedno s pesicom ili sa srusenim cvijetom do kojeg je nekak nasla i tak 😂🙈
    Alergija na mlijecno je i dalje postojana, jos je i na kikiriki maslac reagirala, ali na jaje nije 🥳🥳 tako da sam radi toga bas sretna.. s mlijecnim cekamo do godine dane 🤷‍♀️
    Ugl evo, cekam da taj kaos sa seljenjem prodje i da se ustabilimo pa se nadam da ce biti lakse.. mozda ce tad ljepse spavati jer cemo imati zasebno spavacu i dnevnu, to dosad nismo imali 😅🙈
    Puse svima, pisite dalje kako ste i kaj bebice rade 🥰
    Btw ja sam isto za guralicu, a za hodalicu ne

    37🧔‍♂️🩷👩29
    29.11.2023. 👶🏻🎀💕

  • Motherlode09

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Joj kod nas je isto spavanje lose od starta. Spava s nama pa ne znam jel to odmaze, ponekad mi se cini da ga mi budimo. Preko dana spava 2 puta - jednom duze do 2 sata i jednom krace oko 45 min. U kolicima vec neko vrijeme ne moze zaspati jer je previse zainteresiran za sve oko sebe. Fomo od rodenja 😂 isto planiramo u dogledno vrijeme prebacit ga u njegovu sobu...
    Sad ce za par dana 8 mjeseci - hoda uz namjestaj, dize se i uz zidove 🫠 uglavnom je svaki budan trenutak u samoubilackoj misiji. 
    Probrbljao je od kad je propuzao i naucio sjediti, prije uopce nije imao vremena za to. Sad po cijele danr tatatata papapa babababa, mama najslabije 😂
    Ali nas najveci problem su zubi. Trenutacno ih ima 4/5, nesigurna sam jer ovi gore bas izlaze pa ne znam sto je vani, a sto ne. Uglavnom s 5 mjeseci su mi izasle donje jedinice bez ikakvih problema i od tad traje patnja s gornjima.... toliko budenja i vristanja, ja ne znam. Koristili smo gengigel, sad presli na dentinox. Ali znali smo staviti i lupocet cepic dok su noci bile neizdrzive, odmah bi ga umirio. Jel su kod vas zubi toliko problematicni? Bojim se ako ce svi izlaziti uz takvu patnju... 😶

  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 698

    Prijavi adminu

    Ana_Maria

    Bok curke, ja cu vas samo kratko pozdraviti, bas mi je lijepo vidjeti da ste se sve javili i da ste dobro 🥰
    Elia, ljubomorna sam do bola na vasa lijepa spavanja i noci, ja sam premorena vise, ali guram, a nez ni sama kako 🥹 mi smo u procesu selidbe, ona puze na sve strane i dize se na noge, ak ju ostavim nakratko nadjem ju u kreveticu zajedno s pesicom ili sa srusenim cvijetom do kojeg je nekak nasla i tak 😂🙈
    Alergija na mlijecno je i dalje postojana, jos je i na kikiriki maslac reagirala, ali na jaje nije 🥳🥳 tako da sam radi toga bas sretna.. s mlijecnim cekamo do godine dane 🤷‍♀️
    Ugl evo, cekam da taj kaos sa seljenjem prodje i da se ustabilimo pa se nadam da ce biti lakse.. mozda ce tad ljepse spavati jer cemo imati zasebno spavacu i dnevnu, to dosad nismo imali 😅🙈
    Puse svima, pisite dalje kako ste i kaj bebice rade 🥰
    Btw ja sam isto za guralicu, a za hodalicu ne

    Joj, drži se, čim prestaneš dojiti počet će ti odjednom drastično bolje spavati, tako da neka te to drži (nemoj sad sutra stati dojiti radi mene🤣), hoću reći - neće biti ovako zauvijek, možeš ti to. 🩷 
    Super da nema alergiju na jaja, moći ćeš puno više kombinacija hrane vrtiti jer su jaja u svemu. Nadam se da će se i ova mliječna povući, a za ovu kikiriki alergiju ne znam koliko se često povuče poslije. Morat ćeš na smokije u parkiću pripaziti jer to djeca stalno dijele međusobno. 
    I, da Motherlode - kroz prvu godinu najčešće kuham zasebne obroke jer mi hrana koju naknadno nama začinim nikad nije jednako fina kao kad na početku začinim tako da, zasad nama posebno, njemu posebno. Ali, iskreno, isto mi je jel zasebno ili ne kad ionako apsolutno ništa ne pojede. 😅

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡

  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 698

    Prijavi adminu

    Motherlode09

    Joj kod nas je isto spavanje lose od starta. Spava s nama pa ne znam jel to odmaze, ponekad mi se cini da ga mi budimo. Preko dana spava 2 puta - jednom duze do 2 sata i jednom krace oko 45 min. U kolicima vec neko vrijeme ne moze zaspati jer je previse zainteresiran za sve oko sebe. Fomo od rodenja 😂 isto planiramo u dogledno vrijeme prebacit ga u njegovu sobu…
    Sad ce za par dana 8 mjeseci - hoda uz namjestaj, dize se i uz zidove 🫠 uglavnom je svaki budan trenutak u samoubilackoj misiji.
    Probrbljao je od kad je propuzao i naucio sjediti, prije uopce nije imao vremena za to. Sad po cijele danr tatatata papapa babababa, mama najslabije 😂
    Ali nas najveci problem su zubi. Trenutacno ih ima 4/5, nesigurna sam jer ovi gore bas izlaze pa ne znam sto je vani, a sto ne. Uglavnom s 5 mjeseci su mi izasle donje jedinice bez ikakvih problema i od tad traje patnja s gornjima…. toliko budenja i vristanja, ja ne znam. Koristili smo gengigel, sad presli na dentinox. Ali znali smo staviti i lupocet cepic dok su noci bile neizdrzive, odmah bi ga umirio. Jel su kod vas zubi toliko problematicni? Bojim se ako ce svi izlaziti uz takvu patnju… 😶

    The fomo is strong with this one. 🤣 
    Koji spretnić i hrabrić, wow. Mi imamo zasad samo donje jedinice koje su isto izašle bez problema, zasad dobro podnosi izlazak ostalih, meni se često učini da mu izlaze i donje dvice i gornje jedinice pa onda drugi put ništa ne vidim i tako. 😄 

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡

  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 698

    Prijavi adminu

    Elia

    Zara, ne jede vec mjesecima po noci , jedino ak se probudi pa mi ju se neda uspavljivat joj dam😂, evo sad se budi oko 5 pa ju uzmem kod nas u krevet i dam joj jest pa spava jos sat dva😅 i tak
    Super da se rupica smanjila☺️😁🙏 bit ce to sve okej vjerujem
    Mi u 9.mjesecu krstenje napokon haha, kad zahladi😂
    Ja isto nisam za hodalicu ali ako ostane ovako nemoguca i hiperaktivna neznam sta cu s njom😂 vjerojatno cu joj dat al nadam se da cu uspjet nekako bez nje


    Nama je krštenje prošlo stvarno super i glatko, odlično je to odradio. 😊
    Jučer smo ga cijepili i sinoć mu skoči temperatura na 39.5, baš ima jaku reakciju iako sam mu dala malo lupoceta preventivno jer mi je dr tako savjetovala. I stariji mi je s dva mjeseca završio na Hitnoj radi jako visokih temp nakon prvog cjepiva pa mu ih je poslije razdvajala, sad će i L trebati očito. 

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡

  • Elia

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    Bas dobro da sam ju pohvalila, evo teror zadnjih noci, nadam se da je do zuba😂 i da ce brzo proci
    Tak da Motherlode nisi jedina, nama gelovi isto ne pomazu, ako danas krene opet takva noc dati cu joj lupocet isto pa cemo vidjeti, njoj je nabubreno sve dole al to tak stoji isto tak da ja neznam opce jel jesu zubi ili ne, ona nema jos ni jedan zubic
    Anamaria nemogu si ni zamislit kak vam je jos i uz selidbu, ajme meni🙈 mozes ti to, mozda bu i bolje spavanje kasnije😁
    Zara super za krstenje😁😁😁 nadam se da ce i nama tako hehe
    Steta kaj tak reagiraju na cjepivo ali ajde bar znas od cega je temp ak nis drugo, nadam se da brzo prode
    Ja isto posebno kuham za sad jer nit nemam snage nes nakuhavat nama vise po ovim vrucinama, u kuhinji je pakao tak da

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.