Vodič kroz cijepljenje

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • marija32

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Nije napisano nista novog…sve su to informacije odgovornim roditeljima i te kako poznate, natipkane jednostrano i bez ozbiljnog kritičkog osvrta. Nisam se nadala ovakvom jednostranom tekstu na Klokanici…

  • sanci2

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    marija


    Nije napisano nista novog…sve su to informacije odgovornim roditeljima i te kako poznate, natipkane jednostrano i bez ozbiljnog kritičkog osvrta. Nisam se nadala ovakvom jednostranom tekstu na Klokanici…

    marija dobro ste napisali :) svaki roditelj vrlo dobro poznaje ovo gore navedeno,maše nam se kaznama,ucjenjuje se itd…a gdje je odgovor na vrlo jednostavno pitanje TKO JE ODGOVORAN ZA TEŽE KONTRAINDIKACIJE ????? ovo što je doktorica navela,mogao je odgovoriti bilo koji roditelj!

    Sanci

  • Avatar Hellena

    Hellena

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Nije napisano nista sto se vec ne zna…lose i sturo objasnjenje! Nisam ocekivala ovako los tekst na klokanici

    Bio je to jos jedan od onih dana kad ti bas ne ide…no, da njih nije kad bi se setio da postoje i dobri dani?

  • nepoznata

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Mene zanima a sto bi to za vas bio “ozbiljan kriticki osvrt”? Da, zaista je u zivotu sve moguce. Jednom kada postanes mama preplave te osjecaji koje ne moze osjetiti netko tko nije roditelj. Svi mi zelimo svojoj djeci najbolje. Ali zaista, danas se svatko svugdje mijesa. Svi sve znaju osim onog ciji je posao da nesto radi. Ovdje se ne radi o ničemu drugome osim o paničnim roditeljima. U posljednje sam vrijeme gledala nekoliko emisija na ovu temu na TV i uvijek ista prica. Roditelji odbijaju sve sto im se kaze a ide u prilog cijepljenju. Dakle nije rijec o neinformiranosti. Nitko ovdje nista ne taji. Na svim lijekovima su jasno otisnute deklaracije. Samo kada je covjek bolestan ne pita se za nuspojave vec juri doktoru po lijek, a kada nije onda se pravi pametan.

  • aranea1

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    draga nepoznata….potaknuta raspravom sa svojom prijateljicom koja je završila biokemijski fakultet i koja je daleko stručnija od mene poslala sam joj sastav cijepiva protiv tetanusa i difterije koja naša djeca primaju 4 puta do navršene prve godine, zatim s 5 godina i opet u osnovnoj školi… znate koje su nuspojave tog cijepiva: lymphadenopathia, MENINGITIS,PNEUMONIA, SEPSA, DERMATITIS, KONVULZIJE, ANOREKSIJA, SMRT… draga nepoznata ja to nisam izmislila… to piše u sastavu cijepiva:https://www.vaccineshoppe.com/image.cfm?doc_id=11179&image_type=product_pdf [vaccineshoppe.com]
    ako vam se ne čita…preskočite sve do 15 stranice… također bi citirala: Vaccination with DAPTACEL vaccine may not protect all individuals…odnosno: cijepivo NE MORA zaštiti svakoga tko se cijepio. Znate koji je bio njen odgovor: ali ne može dobiti tetanus!!!!! Tetanus cijepivo uvelo se 1955 godine…znate koliko osoba se to data zarazlo tetanusom: 200 godišnje…200 davne 1955 godine !!!! želite li da vam napišem koliko djece godišnje oboli od leukemije, dermatitisa, astme, meningitisa, konvulzija…bolesti koje su nuspojava cijepiva. zloćudne bolesti 150 godišnje, meningitis 150-620 djece godišnje, dermatitis 20 % djece…da ne nabrajam! Cijepivo od tetanusa djeluje samo 10 godina… znate koliko osoba danas oboli od tetanusa… 5!!!! 5 osoba godišnje…mahom stariji ljudi od 65 godina i narkomani! E sad… ja ne puštam djecu da se igraju oštrim, hrđavim predmetima prije godinu dana…a vi??? Hepatitis B…koji ima slične nuspojave kao i Daptacel protiv tetanusa…djeca primaju u bolnici ćim se rode… zanima me…što mislite što će beba prije iskusiti sex ili zubara??? jer tako se prenaša hepatitis… pa vi meni recite, jeli vrijedno riskirati sve ove nuspojave koje nisu izmišljene za cijepiva koja nisu potrebna našoj djeci…osobito ne tek rođenim bebama… kažete da sam neinformirana??? Pobite moj komentar!

  • nepoznata

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Aranea tebi nema pomoci. Cuvaj svoje dijete i nemoj ga ni slucajno cjepiti. Sretno!

  • aranea1

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    ja samo tražim argumentirani odgovor, ali vi ga nemate… probajte se raspitati po ćemu su cijepiva toliko dobra i učinkovita i napišite slobodno! Ja sam uvijek za dobre argumente! A vi cijepite i dalje… doduše ne želim vam ni jednu nuspojavu, ali bojim se da ljudi samo tako mogu napokon shvatiti koliko su cijepiva uistinu štetna!

  • aranea1

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    još jedan podatak koji vi sigurno znate jer ste informirani…ali evo ako ima neinformiranih, možda će zanimati nekoga… novorođenčad ne proizvodi antigene potrebne da se obrane od virusa. Imaju samo pasivne antigene dobivene od majke. Ostalo dobivaju preko majčinog mlijeka…antigeni si oni koji stvaraju imunitet.zato samo jednom možemo preboliti kozice, ospice i slično! Svako cijepivo sadrži stanice virusa i dodatke koji moraju potaknuti antigene da stvore imunitet…bebe to nemaju! I ne stvaraju antigene prvih 6 mjeseci! A do 6 mjeseca prime 13 doza cijepiva! Dijete se ne može obraniti od virusa u sebi..čak i da su cijepiva najzdravija…nemaju nikakvu, baš nikakvu svrhu prvih 6 mjeseci!!!

  • mony16

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    U krivu si! mi ne proizvodimo antigene, već antitijela koja imaju zaštitnu ulogu u cijelo toj priči oko cjepiva! A svako cjepivo sadrži oslabljene ili mrtve antigene, ovisno o patogenosti uzročnika, koji potiču dječji organizam na stvaranje antitijela!  Uostalom, koliki dječji životi su spašeni upravo zbog cijepljenja, željeli mi to priznati ili ne…

  • aranea1

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    ok…krivo sam napisala…antitijela…protutijela..bebe to ne proizvode… ali to ostaje istina! ne mogu se prepucavati na dvije teme: Svrha cijepljenja, odnosno imunizacije, jest namjerno izazivanje organizma da stvara zaštitni, imunološki  odgovor na određene uzročnike zaraznih bolesti.

    Pasivnom imunizacijom se prenose gotova specifična protutijela koja je proizveo neki drugi davalac. To može biti životinja, tada govorimo o heterolognom serumu, ili čovjek tada je to homologni serum.  Osobit oblik pasivne imunizacije je transplacentarni prijenos protutijela protiv određenog broja bolesti s majke na plod. Ovakva zaštita traje 3-6 mjeseci, sve dok se u tijelu djeteta ne razgrade pasivno primljena majčina protutijela.  

    Cilj ovog cijepljenja je stimulacija imunološkog sustava za stvaranje specifičnih protutijela [hr.wikipedia.org]  i tako izazvati imunitet [hr.wikipedia.org] protiv određene zarazne bolesti….. bebe nemaju sposobnost stvaranja protutijela!!!! prvih 6 mjeseci uopće… dobivaju od majke kod poroda i njenog mlijeka…recite mi zašto se bebe cijepe ako ne stvaraju protutijela, koja je svrha cijepljenja???? cijepivom za spolno prenosivu bolest i cijepivom koje nije zarazno…tetanus!!!! jel vi smatrate da se beba do godine dana može ozljediti tako duboko i kantaminirano da će se zaraziti tetanusom????

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.