vaginalni porod vs carski rez

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • SUZY0507

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Čitam vas cure i eto da se uključim budući je iza mene jedan vaginalni i jedan carski….
    Vaginalni je naravno duže trajao i kako su me stavili na drip bilo je malo čupavo. Prvorotke automatski valjda stavljaju na drip, ali imam dojam da su pustili prirodne trudove da bi bilo lakše izdržati. Bilo je svakako, ali je prošlo sve ok. Oporavak nakon je bio super, barem sada kada gledam na to iskustvo. Odmah sam se kretala, trbuh se vratio u normalu….
    Nešto godina kasnije carski, za koji sam se morala boriti jer budući forsiraju vaginalni. Moja beba je bila na zadak i naprosto nisam dozvolila da se prirodnim porodom dovedemo u opasnosti, pa tek onda na carski. Moram reći da nisu bili baš oduševljeni, jer ima manjka osoblja. 
    Oporavak nakon carskog meni je bio teži. Bebu sam vidjela odmah, odmah su je pokazali i tati.
    Donijeli su je vrlo brzo, dok si još na kateteru i svim onim čudima. Teško je držati bebicu tako, ali ti ništa nije teško u tom trenu. Mene je taj rez dugo bolio, ali ne žalim jer je beba bez traume i oštećenja došla na svijet.
    Moram reći da je taj carski i oporavak poslije njega individualan za svakoga bas kao i vaginalni.
    Neke cure u sobi su ustajale bez poteškoća, vrlo brzo se oporavile bez i najmanje muke.

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    Ja cu podijeliti svoje iskustvo, imala sam dva carska i ako sve bude ok sa ovom trudnocom ceka me i treci… prvi carski sve proslo savrseno, treci dan rana vise nije bolila , kljuc je ustati na noge sto prije i sto vise ustajati iako je malo bolno, drugi carski ista prica samo jos bolje proslo, manje bolilo ustajanje valjda sto sam vec prosla pa psihicki spremna na to sta me ceka pa lakse, treci cemo vidjeti…
    A dok sam prvi put bila u predradjaoni, kakvih sam se vaginalnih nagledala od padanja majke h nesvijest, cupanja bebe na valum do onih koje su kihnule i porodile se. I vaginalni i carski moze biti i pakao i raj, sve je individualno, jedna se uspanicila pa zaglavila beba pa ni prirodno ne moze a ne moze ni carski jer ne beba previse otisla u kanal. Zavisi od faktora, ali par stvari kod carskog je taj sto morate cekati neko vrijeme ako zelite jos djece, i svaka trudnoca naredna je riZicnija. Beba se naravno moze odmah vidjeti, uradi se carski sa spinalnom i beba vam je odmah u rukama… 

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.