vaginalni porod vs carski rez

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • pavalo

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Ima li jos koja mama kao ja koja smatra da je carski rez mila majka naspram vaginalnog poroda, odnosno da je puno laksi nego vaginalni porod?

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Ja imam iskustvo samo carskog. Nakon 14 sati trudova i pokusaja da ga na silu izguraju van, zavrsila sam na hitnom carskom pod opcom anestezijom. Nakon sati napinjanja/tiskanja jer to tijelo samo radi, ti to ne mozes zaustaviti, babica nije vidjela dijete i nije joj bilo jasno sta se ja toliko napinjem, a dijete je zapelo i nije moglo dalje!!!! Ne znam kako bi izgledalo da sam rodila prirodno. Vjerojatno bi popucala i imala ranu ovako i onako jer mi nitko nije masirao medicu ni nista. Ali ona zbunjenost kad se probudis, a sve te boli, ne mozes se pomaknuti, nisi vidjela dijete i ne znas ni kako je, spava ti se, a opet ne zelis spavati jer ga zelis vidjeti. Pa ti ga donesu, a ti ne mozes nista s njim jer svaki pokret boli. Prvi puta ustat iz kreveta je koma. Bar je meni bilo. Bila sam anemicna i stalno mi se vrtjelo. Vec su mi htjeli dati transfuziju. Rana te boli, pece. Trebalo mi je mjesec dana da se oporavim i da sama obavljam neke normalne stvari. Kazem, mozda bi mi prirodnim porodom bilo isto ili gore. Mozda kad znas da ides na carski je lakse, ne izmoris se trudovima prije i dobije se spinalna. Koliko znam, kod nas nema carskoga na zahtjev osim u privatnim klinikama. Stovise, kod nas se trude svim silama sniziti stopu carskih jer ih imamo vise od europskih prosjeka.

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Zalim i uvijek cu zaliti sto ga nisam vidjela odmah kad se rodio i dobila kontakt koza o kozu. Dijete je prvo islo na kisik pa ga je i muz vidio sat vremena poslije na kratko, a ja neka 3 sata poslije poroda. 

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Isto imam iskustva  samo sa carskim..takoder 15 sati na onom dripu,otvorena do kraja,a dijete se nije uopce moglo spustit jer je krivo nekako bila namjestena i prevelika (4180 g)..taj drip je za moj pojam i moj prag tolerancije na bol cisto zlo! Trudovi su mi trajali po tri minute s razmacima od 20 sekundi i konstantnom boli izmedu njih..zapravo sam imala osjecaj da imam jedan trud koji nema kraja 😲 grozno.. I tako od 13 popodne do 3:30 ujutro, preklinjala sam za carski..doslovno molila… 
    A bio dr.koji je samo govorio jos dripa jos dripa,a mala ne mrda,ja vec tri sata potpuno otvorena msla se nije spustila dole niti mm!!! I tako dok nije dosao drugi dr i spasio me i rekao da ako ne ide da nece forsirati i da idemo na carski!! Ne zelim niti misliti sto bi bilo da on nije dosao! Ovaj gad bi me dripao dok nebi crkla i vjerojatno bi me svu dole izmasakrirao!
    Za razliku od lucyinog iskustva, za mene je carski bio spas!!! Takoder pod opcom anestezijom i zbog toga mi je zao sto sam propustila onaj prvi plac,prvi kontakt taj isti tren kad se rodila.. Oporavak kasnije..
    Bilo mi je koma prvi prelazak na drugi krevet i prvo ustajanje, tu nema brzine,mic po mic, jer imas osjecaj da ak naglo se pomaknem da ce mi taj sav se raspuknut, bojis se kihnut,zakasljat, sve moras tako da stisnes rukom ranu… Porodili su me u 3:40,a prvi put su me pokusali  dignuti navecer oko 18…sve polako,gledat u daljinu,duboko disati..ustala sam, zavrtilo mi se i samo sam sjela nazad tako da taj dan vise nisu niti pokusavali..takoder anemicna..dugo sam heferol morala piti.. Sad saljem jer je post predug

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    I kad god sam osjetila bol,mantrala sam si, ne ne ovo ne boli,drip boli… I sto je za mene istina.. Vise me nis ne boli u zivotu,samo usporedim s onim zlom 😂
    Iduce jutro kad sam ustala je bilo ok,sestra mi pomogla otusirati se.. Jos nekoliko puta kroz dan me pratila na wc,a poslije vise nisam trebala pratnju… Bilo mi je tesko taj drugi dan ustajati ali tjerala sam se i to sto nisam lezala ko trut mi je stvarno jako pomoglo..treci dan sam hodala ko velka,jedino sto sam morala pridrzavat ranu…potpuno sam se oporavila kroz mjesec,dva… A sada,godinu dana kasnije, osjecam taj rez kao nesto ometajuce ako se sagnem u neki cudan polozaj ili ako mi se,da prostite,jako kaka 😂 ne bol,nego jednostavno osjetim da mi taj unutarnji sav kao smeta..
    Aha, muza sam trazila da mi malu poslika kada ju budu iznijeli,on je vani cekao.. A to jutro kad sam se probudila s anestezije,u sest ujutro,otpeljali su me u sobu i vrlo brzo  je dosla sestra za bebe pitati me osjecam li se dobro i jesam li spremna za prvi kontakt koza na kozu-ono naravno!!! I kontakt je vjerojatno jednako predivan kao i da je bio tad u sali…stisnula mi se pod vrat,a ja sam plakala radosnice 💕
    U mojoj situaciji veliko DA za carski!!

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Ugolina, prestrasit cemo zenu nasim iskustvima. Ne znam koliko ih ide na carski bez da cekaju trudove. Mada su sa mnom u sobi, tri bile takve, jedino se ja mucila. Jedna je imala dijete na zadak, druga placentu previju i treca visak plodne vode. Sve su dobile spinalnu i rijesile to bez trudova.

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • pavalo

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Prvo dijete sam rodila vaginalno, inducirani porod, znaci samo drip uz rucno sirenje i taj porod je bio cisti horor. Drugo dijete isto inducirani porod s dripom, otvorila se 7 cm i onda hitan carski uz opcu anesteziju. I carski je mila majka prema vaginalnom porodu. Barem meni. Ali, zanimalo me iskustva drugih.

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Kao rodilja koja je dvaput imala vaginalni bez komplikacija glasam za vaginalni!Carski ne bih htjela proci,ali da moram ,jebi ga…

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • stana987

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame.Ja sam rodila vaginalno,i oporavak mi je trajao jako dugo..Tri mjeseca se nisam mogla prisloniti uz zid koliko me zdjelica boljela,kukovi sve živo se poremetilo..Sada sam opet trudna,i želim carski ali svi mi govore da nemam pravo izbora.Gospođa koja je bila sa mnom u sobi rodila je carskim rezom i oporavila se prije mene,bolila ju je rana ali sve je mogla sa bebom,polako ali je mogla,ja sam bila kao invalid,odvratno iskustvo,a trebalo je biti divno,i nisam dan danas zaboravila tu bol i to mučenje,horor,živi horor …Sada kada pomislim na porod uhvati me panika,ne mogu se opustit i uživat u trudnoći,samo o tome razmišljam,a nisam htjela uskratiti svome suprugu još djece i svojoj već petogodišnjoj curici seku zbog svoga straha,uvijek sam htjela veliku obitelj,jer sam ja jedinica..Nadam se da će biti sve ok,puse svima

  • Avatar Marija.1994

    Marija.1994

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Pozdrav! I ja cu vam se prikljuciti, isto imam dilemu da li roditi vaginalno ili na carski. Meni je prva trudnoca, a kao mala sam imala povredu glave i imam blagu iritaciju desnog temporalnog reznja, do sad nisam imala nikakvih problema s tim, ali opet me strah da nebi kod vaginalnog poroda zbog velikog naprezanja doslo do inzulta..

    👱🏼‍♀️28 🧔🏼38
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.