Trudnoca nakon konizacije

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    Iskustva mama,ako ih ima koje su prosle konizaciju klasicnu kirusku i kasnije ostale trudne…javite mame ako Vas ima…

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    Evo mame ja san podigla temu..ja san trudnica nakon konizacije koja je bila prije dvi god…za sad je sve ok..Hvala DRAGOM BOGU nema nikakvih problema…ali strah je uvijek tu..ako vas ima mame pisite svoje iskustvo..🌹

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar baarbaraa29

    baarbaraa29

    Broj poruka: 899

    Prijavi adminu

    Evo i ja sam trudnica koja je prije malo vise od 2 godine prosla konizaciju. Ne bas onu klasicnu, nego letz, ali isto u bolnici, opca anestezija, cin3…
    Nakon toga pape dobre, test na hpv negativan. Brojimo jako sitno do poroda, a jedina poteskoca je bio skraceni cerviks i opasnost od prijevremenog poroda, ali evo dogurali do termina. Taj moguci rizik su spomenuli i prije operacije, ali obzirom da se zna cesto javljat i kod zena koje nisu imale nikakve zahvate pitanje je koliko je izravno povezan sa samom operacijom. Nakon mirovanja, terapije..setao je od ajme. Bio i 17mm i 27mm i 33mm..ali evo izgurali smo, tj.cekamo jos samo veliko finale! 
    Koliko si ti trudna?

    Sreca je kad od ljubavi tvog zivota nastane ljubav vaseg zivota 💙 Sebastian

    [lilypie.com]

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    baarbaraa29

    Evo i ja sam trudnica koja je prije malo vise od 2 godine prosla konizaciju. Ne bas onu klasicnu, nego letz, ali isto u bolnici, opca anestezija, cin3…
    Nakon toga pape dobre, test na hpv negativan. Brojimo jako sitno do poroda, a jedina poteskoca je bio skraceni cerviks i opasnost od prijevremenog poroda, ali evo dogurali do termina. Taj moguci rizik su spomenuli i prije operacije, ali obzirom da se zna cesto javljat i kod zena koje nisu imale nikakve zahvate pitanje je koliko je izravno povezan sa samom operacijom. Nakon mirovanja, terapije..setao je od ajme. Bio i 17mm i 27mm i 33mm..ali evo izgurali smo, tj.cekamo jos samo veliko finale!
    Koliko si ti trudna?


    Baarbaraa29 ja sam usla u 14tt.za sad je sv ok ..od pocetka sam na dufastonima nisam na mirovanju normalno sve ko fo sada..ali ja strepim…rizik je tu…sto trudnoca ide dalje ja sve vise strepim…reci mi molim te jesi se pocela otvarat i kad..sto se tice cerviksa vidim da ti je stvarao probleme…ja san dvi god bila u miru i sad papa raden u trudnoci dosao sa hpv?….nakon dvi god sto je bilo sve ok…cekam nalaz upravo da vidimo jel se opet aktivirao…ufff…ja san ti bas u strahu iako znam ne treba tako ali opet …iako evo do sad sve normalno i ok..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar baarbaraa29

    baarbaraa29

    Broj poruka: 899

    Prijavi adminu

    Kazu da cin pri vaginalnom porodu ode. U smislu kao da ga sam porod povuce. Ako ti i dodje losiji nalaz, a sad i taj hpv ne moze naudit bebi. Bar sam ja tako i citala i informirana! Jesi tebi sta drugacije rekli?
    Obzirom da je dr.u startu znala za op.stalno je pratila duzinu cerviksa. S 20tj.je vec bio 31mm, ali tad jos nisam morala mirovat.
    Kad je u 28.tj.dosao na 23mm e onda se malo zabrinula. Isla sam u bolnicu na jednu dodatnu pretragu da vidi kolika je mogucnost ranog poroda, ali je sve bilo ok. Od tad sam morala strogo mirovat i cesce na kontrole plus koristenje Utrogesta.
    Nakon toga se produzavao, opet smanjivao..ali nije mi stvarao probleme u smislu da me otvara. Usce je uvijek bilo zatvoreno.
    Znaci tu ti nema nekog pravila za kojeg se mozes uhvatit i reci e tako ce i meni bit. Uz redovne kontrolei slusanje uputa doktora bit ce to sve dobro! 
    Jesu ti ga puno skratili operacijom? Koji cin si imala?
    Meni su radili letz bas iz razlofa sto tad jos nisam radjala pa da naprave najmanju mogucu stetu!
    Ako imas jos pitanja, slobodno! 😚

    Sreca je kad od ljubavi tvog zivota nastane ljubav vaseg zivota 💙 Sebastian

    [lilypie.com]

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    baarbaraa29

    Kazu da cin pri vaginalnom porodu ode. U smislu kao da ga sam porod povuce. Ako ti i dodje losiji nalaz, a sad i taj hpv ne moze naudit bebi. Bar sam ja tako i citala i informirana! Jesi tebi sta drugacije rekli?
    Obzirom da je dr.u startu znala za op.stalno je pratila duzinu cerviksa. S 20tj.je vec bio 31mm, ali tad jos nisam morala mirovat.
    Kad je u 28.tj.dosao na 23mm e onda se malo zabrinula. Isla sam u bolnicu na jednu dodatnu pretragu da vidi kolika je mogucnost ranog poroda, ali je sve bilo ok. Od tad sam morala strogo mirovat i cesce na kontrole plus koristenje Utrogesta.
    Nakon toga se produzavao, opet smanjivao..ali nije mi stvarao probleme u smislu da me otvara. Usce je uvijek bilo zatvoreno.
    Znaci tu ti nema nekog pravila za kojeg se mozes uhvatit i reci e tako ce i meni bit. Uz redovne kontrolei slusanje uputa doktora bit ce to sve dobro!
    Jesu ti ga puno skratili operacijom? Koji cin si imala?
    Meni su radili letz bas iz razlofa sto tad jos nisam radjala pa da naprave najmanju mogucu stetu!
    Ako imas jos pitanja, slobodno! 😚


    Evo ovako znaci ja sam na klasicnu isla jer sam radala ali sam naglasila da me podtede koliko je god moguce jer bi htjela jos imati djece…dok.mi svaki pregled prati i to prati ultrazvucno s colordopplerom kaze da s tim pogleda usce i da ga ima sasvim dovoljno…tako on kaze…na dufastonima sam od pocetka 3×1dnevno…za sad je sve ok…da naglasim i ja sam operirala cin3..znaci za sad svd funkcionita ok bez mirovanje sve normalno napreduje uz dufastone kao visto mjere radi….mene iskreno strah kako trudnoca mapreduje tako me strah svega sto me moze u buducnosti cekati..ali kao sto si rekla prabila nema..za sad zivim i ponasam se sasvim normalno trudnoca mi je super bezz ikakvih tegoba i dosta sam aktivna……sto se tice cina ja isto cula da je pored bass pozeljan za njega jer kao ocisti se to sve onda..a sto se tice hpv isto sam cula da on nema utjecaj na trudnocu ni na bebu….A nista nadam se da ce nas sreca pratit da ce mo i mi doc do kraja i da ce sve proc ok…ti si bice na samom kraju?

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar baarbaraa29

    baarbaraa29

    Broj poruka: 899

    Prijavi adminu

    Ma samo se opusti i nastavi pozitivno. Zapravo uopce nemas razloga za bilo kakvu brigu, a pogotovo toliko koliku si sad stavljas na ledja i u glavu. Ako bude trebalo reagirati u smislu vaginaleta ili neke druge terapije, mirovanja..odradit ces to kao i svaka mama! Ne vrijedi se vec sad sekirati oko necega do cega mozda nece uopce doci!
    Zapravo jedino sto moze biti je da ti se dogodi kao i meni da se pocne skracivati i da moras malo lezati i to je to, a papa sada kakva god da je nista se nece reagirati do iza poroda ako i tada bude trebalo! 
    I ja sam do tog 28.tjedna sve najnormalnije radila, do tada ni znala da sam trudna. Onda mirovanje, pa malo opet ustajala, ali sve laganini i evo nas na 2 dana od termina!

    Sreca je kad od ljubavi tvog zivota nastane ljubav vaseg zivota 💙 Sebastian

    [lilypie.com]

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    baarbaraa29

    Ma samo se opusti i nastavi pozitivno. Zapravo uopce nemas razloga za bilo kakvu brigu, a pogotovo toliko koliku si sad stavljas na ledja i u glavu. Ako bude trebalo reagirati u smislu vaginaleta ili neke druge terapije, mirovanja..odradit ces to kao i svaka mama! Ne vrijedi se vec sad sekirati oko necega do cega mozda nece uopce doci!
    Zapravo jedino sto moze biti je da ti se dogodi kao i meni da se pocne skracivati i da moras malo lezati i to je to, a papa sada kakva god da je nista se nece reagirati do iza poroda ako i tada bude trebalo!
    I ja sam do tog 28.tjedna sve najnormalnije radila, do tada ni znala da sam trudna. Onda mirovanje, pa malo opet ustajala, ali sve laganini i evo nas na 2 dana od termina!


    Ufff tako je….pozitivno i samooo pozitivnooo…hvala ti na podjeljenom vlastitom iskustvu….puno mi znaci cut ovako nesto i to jos time pozitivno….ajde sretno na porodu da ti bude bass onako kao sto je dan svake mame:brz i bezbolan….i punoooo lipih trenutaka s malom bebolinom…..❤❤❤❤❤

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar baarbaraa29

    baarbaraa29

    Broj poruka: 899

    Prijavi adminu

    Danas barem za sve postoji rjesenje. Ovakvo ili onakvo, a ti nisi neka koja ce zanemariti svoje zdravlje, stanje i samo se prepustit mogucem riziku u smislu “ma nece mene”. Dovoljno je sto si svjesna svih mogucnosti, ali i zene bez prethodnih operacija su izlozene svakakvim rizicima. Znaci mi nismo nista posebno, samo eto..imale tamo neku operaciju! 😉
    Hvala ti na lijepim zeljama! 🤗

    Sreca je kad od ljubavi tvog zivota nastane ljubav vaseg zivota 💙 Sebastian

    [lilypie.com]

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    Tocnooooo u pravu si…i bass je onako punooo lakse kad se susretnes s nekim tko je prosao bass ovo sto ja…cin i glupi hpv i da mogu popricat i fa ta osoba razumije sto govorim i kroz sto prolazim..u svojoj okolini iskreno nisam se susrela sa istim nit slicnim iskustvom i onda citasss citass trazisss i kad ovako naides na nekog ko je to isto prosao ……i napok razumije o cemu pricas i o tvojim strahovima…draga hvala na pozitivi i na tvojim rijecima podrska i nadam se da se cujemo jos koji put…😘😘😘😘

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.