Strah od trudnoće i poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lotus92

    lotus92

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    ikyri

    Ako je strah jako jak … ja bi ti preporučila da porazgovaraš s dobrim psihoanalitičarem. Jedna stvar je da odlučiš kad ti nešto želiš a druga je taj panični strah koji to u tebi javlja. Često je ispod toga zakopana bujica svega … Porod je samo nekih cirka 12 h u jednom danu… samo 12h u jednom danu kad ti nece bit bajno…Bolit ce te 12h… i dobro šta sad…Na kraju priče završi bol i mame se šeću s kolicima u shopingu i sve je ok. Strah često ima dublju priču…


    Hvala i tebi na savjetu ikyri! Dali možda poznaš nekoga sa sličnim problemom? Ili još bolje, dali pozna nekoga tko je koristio bilo kakvu vrstu stručne pomoći, i dali je pomoglo?

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    Znam za fobije opcenito da su ljudi bili u grupnim i individualnim tretmanima i riješili se tegoba… Za strah od poroda još nisam imala osobnog iskustva. Ja znam da sam se ja jako bojala i tren dok sam ostala trudna sam se za bebicu brinula… Dok dođeš do poroda u trudnoći se bojiš svega. Malo razmisli čega se ti točno bojiš. Da li je to krv i bol ili nešto drugo. Da li te strah biti mama… što je tvojoj mami značilo biti mama? Što ti izbjegavaš panično. Možda kontrolu koju voliš imat ili nešto sasvim deseto… Može bit jako jako puno stvari!

  • Avatar lotus92

    lotus92

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Definitivno sam sigurna da je strah br.1 strah od boli. U svakodnevnom životu čim me nešto počne boliti uzmem tabletu, jer razmišljam “zašto bi trpila bol,ako si mogu pomoći i olakšati”. Moja mama je rodila nas šestero, s tim da je mene rodila s nevjerojatnih 44 godine potpuno prirodno, a bila sam velika beba 4220 g!!! Iskreno,nisam nikad s njom pričala intimnije o tome zbog cjelokupne obiteljske, ne baš bajne situacije… Inače sam i dan danas “velika”, visoka 190 cm, i atletski građena..tako isto i muž,dakle naša potencijalna beba ne može biti ispod 4 kg nikako…neke frendice mi kažu “ma ti ćeš to za čas”..al' eto..čak sam tražila po forumima iskustva s poroda visokih mama, ali nisam uspjela ništa naći…izgleda da smo mi ekstremno visoke ipak u manjini 

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    lotus92

    Definitivno sam sigurna da je strah br.1 strah od boli. U svakodnevnom životu čim me nešto počne boliti uzmem tabletu, jer razmišljam “zašto bi trpila bol,ako si mogu pomoći i olakšati”. Moja mama je rodila nas šestero, s tim da je mene rodila s nevjerojatnih 44 godine potpuno prirodno, a bila sam velika beba 4220 g!!! Iskreno,nisam nikad s njom pričala intimnije o tome zbog cjelokupne obiteljske, ne baš bajne situacije… Inače sam i dan danas “velika”, visoka 190 cm, i atletski građena..tako isto i muž,dakle naša potencijalna beba ne može biti ispod 4 kg nikako…neke frendice mi kažu “ma ti ćeš to za čas”..al' eto..čak sam tražila po forumima iskustva s poroda visokih mama, ali nisam uspjela ništa naći…izgleda da smo mi ekstremno visoke ipak u manjini


    Ah ja imam samo 180cm. Prvu bebicu sam.prenjela 2 tj. imala je 4130 vaginalni porod… Sad čekam drugo… u utorak ću saznat spol. Dečki su navodno veći i druga beba je kao veca od prve po nekoj statistici… 
    A znam puno vece ženske što su rodile manje bebe. A pak znam da su bebe od 3kg završile na carskom rezu. Pa nitko baš ne voli bol ali ni ne razmišlja o boli koja ce se možda desit za 10-12mj. Porod je ko neko mučenje na koje smo prisiljene jer smo žene i nešto što se očekuje od nas da to moramo prihvatiti jer smo eto dobile vaginu a ne penis, dapače da se veslimo svemu i strijama na trbuhu i satima boli i muke… još nebi smjele ni vikat jer kakve smo mi to… to je prirodno i trebamo to hrabro prihvatit… Društvo je svašta nametnulo ženama…glorificiralo majčinstvo i trudnoću. Normalno se bojat… normalno je tražit pomoć zbog straha… Tek kad shvatiš što znači bit mama nikad nebi željela bit tata… ali treba doc do toga.

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    lotus92

    Definitivno sam sigurna da je strah br.1 strah od boli. U svakodnevnom životu čim me nešto počne boliti uzmem tabletu, jer razmišljam “zašto bi trpila bol,ako si mogu pomoći i olakšati”. Moja mama je rodila nas šestero, s tim da je mene rodila s nevjerojatnih 44 godine potpuno prirodno, a bila sam velika beba 4220 g!!! Iskreno,nisam nikad s njom pričala intimnije o tome zbog cjelokupne obiteljske, ne baš bajne situacije… Inače sam i dan danas “velika”, visoka 190 cm, i atletski građena..tako isto i muž,dakle naša potencijalna beba ne može biti ispod 4 kg nikako…neke frendice mi kažu “ma ti ćeš to za čas”..al' eto..čak sam tražila po forumima iskustva s poroda visokih mama, ali nisam uspjela ništa naći…izgleda da smo mi ekstremno visoke ipak u manjini


    Onda ako se bojis boli, imam super vijest za tebe..postoji epiduralna analgezija!!! I to ti mogu reci jer sam primila dvije doze… Prolazis trudove, boli NEMA!!! Ali doslovce nema,osjecas se kao sad ovaj tren! 
    Takoder, ovo sto pricas o velicini bebe bla bla, takoder postoji i carski rez-boli oporavak,ali nije neka bol koju ne mozes predurat… Ta bol nakon carskog je zbilja milina nakon 15 sati provedenih na dripu! Tako da, postoje rjesenja za bol,zeno… 
    I ja mislim da ti imas neke druge tegobe zapravo i takoder  savjetujem razgovor s nekim… Koliko ono imas godina?

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Kad pricate o strahovima i o tome….ajde da i ja nesto napisem !
    Mene uopce, ali niti malo nije strah bolova, trudova ili takvih stvari…nego me strah komplikacija na porodu koje mogu nastati….

    [lilypie.com]

  • Avatar lotus92

    lotus92

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Ugolina

    lotus92

    Definitivno sam sigurna da je strah br.1 strah od boli. U svakodnevnom životu čim me nešto počne boliti uzmem tabletu, jer razmišljam “zašto bi trpila bol,ako si mogu pomoći i olakšati”. Moja mama je rodila nas šestero, s tim da je mene rodila s nevjerojatnih 44 godine potpuno prirodno, a bila sam velika beba 4220 g!!! Iskreno,nisam nikad s njom pričala intimnije o tome zbog cjelokupne obiteljske, ne baš bajne situacije… Inače sam i dan danas “velika”, visoka 190 cm, i atletski građena..tako isto i muž,dakle naša potencijalna beba ne može biti ispod 4 kg nikako…neke frendice mi kažu “ma ti ćeš to za čas”..al' eto..čak sam tražila po forumima iskustva s poroda visokih mama, ali nisam uspjela ništa naći…izgleda da smo mi ekstremno visoke ipak u manjini

    Onda ako se bojis boli, imam super vijest za tebe..postoji epiduralna analgezija!!! I to ti mogu reci jer sam primila dvije doze… Prolazis trudove, boli NEMA!!! Ali doslovce nema,osjecas se kao sad ovaj tren!
    Takoder, ovo sto pricas o velicini bebe bla bla, takoder postoji i carski rez-boli oporavak,ali nije neka bol koju ne mozes predurat… Ta bol nakon carskog je zbilja milina nakon 15 sati provedenih na dripu! Tako da, postoje rjesenja za bol,zeno…
    I ja mislim da ti imas neke druge tegobe zapravo i takoder savjetujem razgovor s nekim… Koliko ono imas godina?


    Negdje ranije sam navela da imam 25 godina. Možda je olakotna okolnost u svemu ovome dosad rečenom ta da sam saznala danas da definitivno selim u Njemačku 1.11…po pričama i iskustvima drugih žena izgleda da je tamo to sve malo drugačije u pozitivnom smislu nego kod nas. Ta vijest danas mi je ipak dala neki tračak nade u smislu da iako se toliko bojim svega,pogotovo boli, da će to ipak biti nekako lakše tamo. A također se zahvaljujem i svima vama ovdje koje mi dajete podršku i ohrabrenja. Sve to mi je od neizmjernog značaja na mom putu pobjeđivanja ovog svega što me muči. 

  • Avatar lotus92

    lotus92

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    mono1111

    Kad pricate o strahovima i o tome….ajde da i ja nesto napisem !
    Mene uopce, ali niti malo nije strah bolova, trudova ili takvih stvari…nego me strah komplikacija na porodu koje mogu nastati….


    Blago tebi mono1111 :) ja se prvo moram izboriti sa elementarnom stvari koja je dio svakog poroda-BOL!! Jer i inače kad me nešto boli potpuno poludim, isključim se,jednostavno ne mogu funkcionirati normalno kao racionalna osoba dok se na bilo koji način ne riješim boli. Bojim se da mi se ne dogodi tijekom poroda da me ta bol toliko paralizira, te da više uopće neću misliti ni na dijete,ni bilo kakve moguće komplikacije, već samo na to kako da me prestane boljeti. 

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    Meni je bol skroz ok. Bol otupi sav strah. Dok te tako jako boli samo želiš da prestane. Nema razmišljanja, nema straha, samo bol i kad je sve gotovo dobiješ bebicu u ruke. 

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Ja sam se pri svakom porodu vodila mislju da je porod prirodna stvar,da je moje tijelo stvoreno za porod i da ja to mogu!Nije bilo lako,da se razumijemo,izgon najgori by the way,ali uspjela sam!I bome bila ponosna na sebe!I svoju djecu!Muz nije bio sa mnom,nije mi trebao!Jos bi ga tam trebali ozivljavat!Vise sam se bojala nepoznatog,odnosno,kako ce to sve krenuti i kako se razvijati,ali nije to bio panican strah!Mislim da bi ti trebala bas porazgovarat s nekim o tome,da ti pomogne!Vidim da si opterecena jako,a nazalost kaj god ti mi tu rekli nece ti bas pomoci!Sretno!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.