Rodiljna naknada i staž osiguranja...

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sladje13

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    hvala draga na odgovoru….već sam otvorila jučer bolovanje….moram otvoriti komplikacije zato što mi je rizična trudnoća IVF,trombofilija već imala spontani itd…a termin mi je 31.07.

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    sladje13


    hvala draga na odgovoru….već sam otvorila jučer bolovanje….moram otvoriti komplikacije zato što mi je rizična trudnoća IVF,trombofilija već imala spontani itd…a termin mi je 31.07.

    A joj, žao mi je…
    Prema ovo, naknada ti bude 830 kn, ali čim ispuniš uvjet 12 mjeseci neprekidno 30.4.2017 odnosno 1.5.2017, idi na HZZO tražiti da ti naprave novi obračun. Mislim da će ti ovaj papir s iznosima plaća koje sad nosiš biti dovoljan da naprave rekalkulaciju, eventualno te budu tražili novi papir, ali prosjek će ti opet računati s ovim plaćama koje su ti isplaćene prije nego li si otišla na komplikacije. Barem da ti se naknada na porodiljnom poveća na tvoju plaću, kad već sad moraš patiti s ovom mizerijom od 830kn.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Ps. Nemoj slučajno se vraćati na posao s komplikacija, pa da onda opet malo radiš i onda ideš na službeni porodiljni… jer će ti tada novi prosjek za porodiljni smanjiti. Onda bi ti u obračun ušla i ova mala naknada za vrijeme komplikacija.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • sladje13

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Ofnica


    Ps. Nemoj slučajno se vraćati na posao s komplikacija, pa da onda opet malo radiš i onda ideš na službeni porodiljni… jer će ti tada novi prosjek za porodiljni smanjiti. Onda bi ti u obračun ušla i ova mala naknada za vrijeme komplikacija.

    ma nemislim se vraćati na posao meni je važnija moja beba i da mi sve prođe u redu…ali se neračuna 24mj. od 31,11,2014 do 31,12,2016

  • Kruzelat

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moze pomoc? Zaposlena sam od 19.08.2016.,a termin poroda mi je 08.07.2017. Zanima me da li mogu u 9.mjesecu napraviti rekalkulaciju obracuna na hzzo? Jer ce mi primanja na porodiljnom biti 1663 kn,a neto placa mi je 4000 kn. Isla sam osobno u hzzo pitati i teta mi je odgovorila da ce mi primanja za cijeli porodiljni dopust biti 1663 kn te da nemam tu mogucnost. A citam na forumu da je to moguce. Zasto nam te tete ne žele pomoći??

  • Avatar pandora122

    pandora122

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Baratate krivim imformacijama. Ja sam na koplikacijama vec dva mjeseca. Na dan kad sam otvorila komplikacije imala sam tocno 9mjeseci i 3 dana NEPREKINUTOG staza. Uvjet je 9 neprekinutih mjeseci a ne 12.
    Nadalje , ako se ostane na prijavi kod poslodavca mjeseci na komplikacijama se najnormalnije racunaju i zbrajaju staz.

    [/url [lilypie.com]

  • Irena00

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    pandora122

    Baratate krivim imformacijama. Ja sam na koplikacijama vec dva mjeseca. Na dan kad sam otvorila komplikacije imala sam tocno 9mjeseci i 3 dana NEPREKINUTOG staza. Uvjet je 9 neprekinutih mjeseci a ne 12.
    Nadalje , ako se ostane na prijavi kod poslodavca mjeseci na komplikacijama se najnormalnije racunaju i zbrajaju staz.


    Hoces rec, da ovo sto govore cijelo vrijeme svi ovih 12mj neprekidno, ne vrijedi?!?! Da se sa 9.mj neprekidno moze na komplikacije, tj.porodiljni na kojem cu dobivat punu placu?

  • Dusa000

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    neonatus

    Pozdrav svima!
    Evo mi smo malo ostali šokirani sad kad smo saznali da mi je zaručnica trudna, bilo je pomalo neočekivano , pa ni ne znamo kako funkcioniraju sve te stvari… imamo još vremena, tek smo saznali da je trudna, ali treba se pripremit i imam jedno konkretno pitanje!
    Naime, pročitao sam da rodiljna naknada iznosi 100% osnovice plaće ako žena ima 12 mjeseci neprekinutog staža (ili s prekidima 18 mjeseci u dvije godine). moja zaručnica ima (zasad na početku trudnoće) ukupno 9 mjeseci staža, ali s prekidom: odradila je prvo 5 mjeseci, pa bila nezaposlena 2 mjeseca i sad radi 4 mjeseca i radit će i dalje.
    Zanima me, možemo li za ta 2 mjeseca prekida u HZMO-u uplatiti produženo mirovinsko osiguranje i na taj način zapravo ‘spojiti staž’ kako bi za par mjeseci ostvarila taj kriterij neprekinutog staža od 12 mjeseci?
    naišao sam na ovaj članak: https://www.vecernji.hr/hrvatska/hzzo-zakinuo-trudnicu-pomogla-joj-citateljica-246246, [vecernji.hr] ali ne znam kako je to na kraju prošlo, kakva su vaša iskustva, može li se tako to riješiti?
    hvala unaprijed na odgovorima!


    Postovani, 

    Zanima me da li ste uspjeli sta rijesiti po tom pitanju? Meni fali 10 dana do staza od punih 12 mjeseci radi zaposlenja na drugom mjestu! Tako da me interesira ako itko ima pomaka u ovakvim slucajevima! 

  • Dusa000

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Davidov

    Pozdrav, dali ste uspjeli što? Mene zanima imamo sličnu situaciju kao vašu. Pa ako možete pomoći napisati kako se odvilo sve.


    Pozdrav, da li vi imate novosti u ovoj situaciji jer i ja sam u slicnoj, pa me zanima da li je itko uspio to rijesiti! Hvala! 

  • Avatar Danci22

    Danci22

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Imam i ja jedno pitanje.. danas sam otvorila bolovanje naime plaća mi je prvog u mjesecu znaci trebala bi biti 1.3 a do 5.3 moram donijeti doznake u HZZO za otvaranje komplikacija. Sad me zanima ocu ja dobit normalno placu 1.3 pa sa HZZO do kraja mjeseca il tek tekući mjesec? 

    Danci23

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.