RH- u trudnoći

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zilla

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Bok svima, 
    molim vas pomoć - trudna sam s blizancima 10t+3 i faktor mi je RH-, prva trudnoća.
    Dosad me doktor nije pitao kojeg sam RH faktora a ne znam za koju fazu trudnoce je taj podatak bitan.
    Molim vas pomoc, savjet, iskustvo, stogod nudite :)

    Zilla

    https://lbdf.lilypie.com/rm8Lp1.png [lbdf.lilypie.com]

  • Avatar Mya

    Mya

    Broj poruka: 966

    Prijavi adminu

    Zadnja situacija je razlog za primit injekciju u roku 72sata nakon poroda i nema brige ni mjesta panici

  • Deleted user

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Zilla

    Bok svima,
    molim vas pomoć - trudna sam s blizancima 10t+3 i faktor mi je RH-, prva trudnoća.
    Dosad me doktor nije pitao kojeg sam RH faktora a ne znam za koju fazu trudnoce je taj podatak bitan.
    Molim vas pomoc, savjet, iskustvo, stogod nudite :)


    Zilla nemoj se brinuti.
    Ja sam na drugom pregledu, kada sam bila 12tt vadila krvnu grupu i rh faktor. 
    I kao sto ti je jama napisala, potrebna je injekcija u toj situaciji u roku od 72h. Ostalo nemas nikakve brige, jedino sto ces jos dva,tri puta vaditi isto, kako bi se vidio antiglobulinski test, je li negativan ( i bilo bi super da svaki put bude negativan ). Eto to ti je to. Ja sam rh neg,tako da :)

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Testove senzibilizacije ili ICT izvadi u 12 tt…rijetko kada dodje do mijesanja krvi u T, to se even.dogodi na samom porodu i kao sto su cure napisale, u tom slucaju primis Rhogam najkasnije 72 h nakon i sve bude ok.
    Ja sam isto rh neg, bila sam vaditi ICT u 12 tt i spremam se iduci tjedan, na nalazu su mi napisali da ponavljam u 6 mjesecu T.

    [lilypie.com]

  • Zilla

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Cure, 
    hvala vam na pomoci i savjetima i zelim vam sretne blagdane prosle i nadolazeće.

    Pozz svima 

    Zilla

    https://lbdf.lilypie.com/rm8Lp1.png [lbdf.lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.