Remifentanil (protiv bolova) tijekom trudova!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ivana65

    Ivana65

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Jel ikome u Hrvatkoj ponuđen Remifentanil na samodoziranje na gumbić da olakša trudove??? Dobije se na infuziju i kad trud završi, moraš stisnut gumbić da dobiješ dozu, koja ima jako kratko djelovanje… 2 minute. Apsolutno ne šteti ni majci ni djetetu. Jedino kad krene izgon, to maknu i dalje sve prirodno. Ali porod dočekaš odmorna i puna energije. FENOMENALNA STVAR!!! 

    To se koristi u bolnicama u Nizozemskoj i jako je popularan način zadržavanja kontrole nad trudovima! O tome bi definitivno trebalo obavijestiti naše ginekologe da se to pod HITNO  uvede u bolnice kod nas! Tu samo 11% žena dobiva epiduralnu i to 11% od onih koje rađaju u bolnicama. Večina žena tu rađa kod kuće, ako je trudnoća prošla bez komplikacija. (Scary, znam, al funkcionira…)

    Moram još jednom reći… REMIFENTANIL - FENOMENALNA STVAR!!!

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    ja za to nisam čula, a nekako sumnjam da su i naši po bolnicama… ovo što veliš za porod kod kuće, i to je ovdje science fiction…. da postoji, da se može i da nema nekih većih prepreka ja bi se definitivno za to odlučila… ovak mislim da bi me svi ko freeka nekog gledali…

  • Avatar Kokolina

    Kokolina

    Broj poruka: 392

    Prijavi adminu

    Zvuči super, ali daleko smo mi od Nizozemske… Godinama…Nažalost 

  • Avatar Ivana65

    Ivana65

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Ma tu ti medicinsko osoblje dođe doma i ti i beba ste potpuno sigurni. Iako se ja nisam usudila. Ja sam otišla u bolnicu i drago mi je! Bolnica ko hotel od 5 zvjezdica! U sobi ste ti beba i tata i  imaš TV i minibar! Ludnica! Tu se fakat brinu za svoje građane. Ja sam se ko kraljica osjećala!

  • Avatar Ivana65

    Ivana65

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Kokolina, je istina… al si ja mislim da ako proširi se svijest da postoji nešto što je relativno novo i po meni najbolje za majku i dijete na porodu, da ako žene počnu zahtjevati to, da će se s vremenom to i uvesti!

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    i tata? cijelo vrijeme? o isuse… predobro… kolko košta karta do nizozemske da se odem tamo porodit? 

  • Avatar Ivana65

    Ivana65

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Nije to ništa skupo… koristi se taj lijek za druge stvari kod nas (vjerujem)… samo ne za to. Što je šteta ooogromna!

  • Avatar Ivana65

    Ivana65

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Cloudy… je i tata, cijelo vrijeme. Ali odmah sljedeće jutro ideš doma. Ne ostaješ 3 dana u bolnici, ali ti patronažna dođe doma i  stobom je 8 dana po 8 sati dnevno! Kuha, pere, čisti i brine se za tebe i dijete.

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    zašto smo mi tako zaostali, da to moram reći… pa kod nas toga neće biti još minimalno 50 godina… ovo je zakon Ivana :) dođe mi da se preselim, rodim i budem tih 8 dana u Nizozemskoj i onda se možda vratim (iako sumnjam da bi se još uvijek nakon toga htjela vratit) … tu si 3 dana minimalno u bolnici, koju ja doživaljavam stresno, i onda sam doma… a ovaj lijek je vjerojatno pojam našim doktorima…

  • Avatar Ivana65

    Ivana65

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Slike iz bolnice: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10203702319611972.1073741841.1037077969&type=1&l=8a5a64d83d [facebook.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.