Razmažena beba?!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    Cure citam postove i smatram da su vam bebe super..takav je i moj,nema mira,nista nije zanimljivo ni pet minuta..dok je budan radimo sve i svasta i cesto puta vec nemam ideja,ali mislim da je to normalno..da se on igra sam deset minuta da bar namazem kruh,nema sanse..cendra po sat vremena ali zaspati..nema sanse..nemojte slusati druge koji pricaju da im beba od 5,6 mjeseci sjedi i miruje po sat vremena tj.da se sama igra..moramo im se prilagoditi i to je to..dok ne znam vec sto stavim na cmc i plesemo ko ludi,…ak ne skuhamo i ne opeglamo nema veze..pustite..i ja sam jedno vrijeme ludila,a onda odustala..neka sve ide svojim tokom i to je to..bebe su zakon

  • Avatar Kokolina

    Kokolina

    Broj poruka: 392

    Prijavi adminu

    medsr


    Cure citam postove i smatram da su vam bebe super..takav je i moj,nema mira,nista nije zanimljivo ni pet minuta..dok je budan radimo sve i svasta i cesto puta vec nemam ideja,ali mislim da je to normalno..da se on igra sam deset minuta da bar namazem kruh,nema sanse..cendra po sat vremena ali zaspati..nema sanse..nemojte slusati druge koji pricaju da im beba od 5,6 mjeseci sjedi i miruje po sat vremena tj.da se sama igra..moramo im se prilagoditi i to je to..dok ne znam vec sto stavim na cmc i plesemo ko ludi,…ak ne skuhamo i ne opeglamo nema veze..pustite..i ja sam jedno vrijeme ludila,a onda odustala..neka sve ide svojim tokom i to je to..bebe su zakon

    Hehe, dobra si . I ja sam ludila, al sad kad ima 4mj malo sam se smirila i prilagodila. Valjda sve moramo proci fazu ludila 

  • Ada3

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    medsr


    Cure citam postove i smatram da su vam bebe super..takav je i moj,nema mira,nista nije zanimljivo ni pet minuta..dok je budan radimo sve i svasta i cesto puta vec nemam ideja,ali mislim da je to normalno..da se on igra sam deset minuta da bar namazem kruh,nema sanse..cendra po sat vremena ali zaspati..nema sanse..nemojte slusati druge koji pricaju da im beba od 5,6 mjeseci sjedi i miruje po sat vremena tj.da se sama igra..moramo im se prilagoditi i to je to..dok ne znam vec sto stavim na cmc i plesemo ko ludi,…ak ne skuhamo i ne opeglamo nema veze..pustite..i ja sam jedno vrijeme ludila,a onda odustala..neka sve ide svojim tokom i to je to..bebe su zakon

    Izgleda da sam ja sretnica sto se tice beba i samostalnog igranja! Moje se obe curice obozavaju igrat, bilo same, bilo zajedno ili sa mnom. Naravno da dodju trenutci kada se zele igrati iskljucivo uz drustvo ili kada bi stalno visile po meni ali u pravilu se vole igrati same, osobito sada kada je mladja malo “ozbiljnija” pa se moze i zna igrati. Starija ce sada napuniti tri godine a mladja ima 16 mjeseci. Od kada su pocele samostalno sjediti zaigraju se same i vise od sat vremena tako da ja stignem i skuhat, cesto uz prekide jer im nesto treba, ali je svaki dan rucak kuhan. A sto se tice pranja ili susenja robe, ili ciscenja, u tome one sudjeluju na svoj nacin, sve kroz igru. Npr brisu prasinu s igracaka dok ja brisem s tv-a,ili ako peglam onda one peglaju na svojoj daski sa svojom peglicom.  Da se razumijemo, ne igraju se one cijeli dan same jer smatram da to nije dobro za njih i njihov razvoj. Ali sat vremena kroz dan se sigurno zaigraju same i tada obicno budu u nekom svom filmu pa ih ni ne ometam. Neki dan su se igrale cajanke pa je starija tocila caj mladjoj i kao hranila je keksima. 
    Mladja je malo zahtjevnija valda jer je jos na cici i kada je bila mladja nije bila bas zanimljiva drugima zbog starije cure pa je uglavnom bila samnom. I naviknuta je ful na mene ali izdrzimo dan. Hoce ostati sa svima ali se moram maknut tako da ne skuzi da sam otisla. 
    A sto se tice ostavljanja ostavim ih jedino kada stvarno moram i svakamo idu samnom, i na kavu, i u trgovinu, i kada sebi ili njima moram nesto kupit…i tako su se na sve navikle i budem kao izgubljena ako slucajno nisu samnom. Kada npr idemo u konzum po speceraj onda jedna drzi popis a druga stavlja stvari u kolica, i tako obavimo sve sto treba!  I onda obicno kada budemo na blagajni starija pita: mama, hocemo li ici na kavu da se malo druzimo? 
    Oduzio se malo post i mozda nije sve ni u temi ali sam uglavnom htjela reci da s djecom jako puno treba raditi, ukljucivati ih u svakodnevne radnje,ne ostavljat ih cesto doma nego neka upoznaju svijet oko sebe…i uzivat u svakom trenutku provedenom s njima!

  • Avatar sretnamama3

    sretnamama3

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Uhh.. Vama ce proc ubrzo, a meni je sve naopako.. Kao mala je bila savrseno dijete, nije bila zahtjevna ni toliko na rukama, a sada kada moze vec hodati za rukice i kolko-tolko puzati sad bi se ona nosila i na rukama bila, a nije bas ni lagana, tesko ju je drzati i sve ostalo raditi kad bi sve vidla i rukice gurala.. Ni jedna igracka ju vise ne zanima, a nove kojih 5-10 min.. I sa spavanjem imamo problema, znale smo se uspavati lezeci u krevetu i gledati crtice i maziti se, ali odkad je otkrila da se moze penjati po uzglavlju i stajati tako to je palo u vodu.. 

    <3<3<3<3 Tomo Suza = Anabela i Emili<3<3<3<3

  • poppy2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Kokolina


    TanjaV. i paris, kao da imamo nas tri isto dijete 
    i da, uspavljivanje je najgore. Mislim da mi uspavljivanje uzme vecinu dnevnog vremena. Toliko me izluduje to uspavjivanje da sam vec sva u grcu kad vidim da joj se spava. Fakat ne znam kaj krivo radim. Svi oko mene imaju djecu tipa jede, spava, igra se. Zato me nitko ne kuzi osim vas mamica 

    Drage mame, evo jos jedne u vasem ‘klubu’. Slicna prica, grcevi od prvog dana..dosta intenzivni, po cijele dane je plakao. Sad ima 6mj.jos uvijek se uspavljuje na rukama,preko dana spava na meni, ne moze se igrai sam ni 5min. Trazi neprestalnu patnju i nosenje.jako puno place i cendra..npr. poslije svakog kupanja, kod svakog spremanja van, u kolicima, u as..to je takvo vristanje da ti se srce slomi.. ne znamo vise sto bi..udovoljavam svaku njegovu potrebu, ne pustam ga da place..ali ne mogu nas zatvoriti u kucu jer one ne voli oblacenje, , kolica, as… do kada tako? Sto uciniti? Probali i sve oblike marama, nosiljki…sve je veci pa i to postaje tesko..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.