Rana tudnoca -pitanje!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PrviPutMama

    PrviPutMama

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Cao mame,
    Nova sam na forumu pa se unaprijed ispricavam ako sam pokrenula temu u krivom sektoru ili ako je vec postojala.. dakle imam jedno veliko i vazno pitanje (meni se cini veliko i vazno haha).
    Dakle 9.4. sam napravila test za trudnocu koji je pozitivan. Pricam o jako izrazenoj plavoj liniji. Kada se gleda prvi dan zadnje menstruacije (4.3.) trudna sam 6 tjedana. 
    Danas sam bila kod ginekologa i u maternici se vidi mjehuric, ali smo tesko nasle zametak.. samo iz nekih kutova se vidi i vidi se u obliku zumanjcane vrecice. Guglala sam (velika pogreska) i otkrila da je u tom periodu vec normalno da se beba stvara, da se cuju otkucaji srca itd.. 
    Zadnjih nekoliko ciklusa mi je bilo stvarno dugih.. po 35-38 dana.. pa sad zelim cuti i od vas mama da me malo umirite ili da mi kazete svoje misljenje o ovome.. unaprijed hvala! 

    Jedna buduca, strasno zabrinuta mama

  • Avatar vuky

    vuky

    Broj poruka: 1560

    Prijavi adminu

    S obzirom na dužinu ciklusa, moguće da je ovulacija bila kasnije, iako se trudnoća računa od zadnje menstruacije, moguće da je manja trudnoća, Prepostavljam da je to i gin rekla, kad vas je naručila za sljedeći uzv?

  • renata.koscec

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    PrviPutMama

    Cao mame,
    Nova sam na forumu pa se unaprijed ispricavam ako sam pokrenula temu u krivom sektoru ili ako je vec postojala.. dakle imam jedno veliko i vazno pitanje (meni se cini veliko i vazno haha).
    Dakle 9.4. sam napravila test za trudnocu koji je pozitivan. Pricam o jako izrazenoj plavoj liniji. Kada se gleda prvi dan zadnje menstruacije (4.3.) trudna sam 6 tjedana.
    Danas sam bila kod ginekologa i u maternici se vidi mjehuric, ali smo tesko nasle zametak.. samo iz nekih kutova se vidi i vidi se u obliku zumanjcane vrecice. Guglala sam (velika pogreska) i otkrila da je u tom periodu vec normalno da se beba stvara, da se cuju otkucaji srca itd..
    Zadnjih nekoliko ciklusa mi je bilo stvarno dugih.. po 35-38 dana.. pa sad zelim cuti i od vas mama da me malo umirite ili da mi kazete svoje misljenje o ovome.. unaprijed hvala!

    Jedna buduca, strasno zabrinuta mama

    Kasnija ovulacija. Isti slucaj kod mene. Dosla na pregled, prema zm sam bila 6,5 tt, prema uzv 4,5 tt. Vidjela se samo gestacijska vrecica bez ploda.
    Na sljedecem pregledu, za 2 tj, vidio se plod i culo srceko. 

  • Avatar PrviPutMama

    PrviPutMama

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu
    Kasnija ovulacija. Isti slucaj kod mene. Dosla na pregled, prema zm sam bila 6,5 tt, prema uzv 4,5 tt. Vidjela se samo gestacijska vrecica bez ploda.
    Na sljedecem pregledu, za 2 tj, vidio se plod i culo srceko.

    Ovo mi je drago cut.. ginicka nista nije rekla.. jako nezainteresirana i neljubazna.. 
    Hvala, smirili ste me ❤

  • Avatar PrviPutMama

    PrviPutMama

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    vuky

    S obzirom na dužinu ciklusa, moguće da je ovulacija bila kasnije, iako se trudnoća računa od zadnje menstruacije, moguće da je manja trudnoća, Prepostavljam da je to i gin rekla, kad vas je naručila za sljedeći uzv?


    Ne, ginicka nije nista rekla.. zato me i ostavila ovako zabrinutu. Dapace izgledala je sokirana sto je plod tako malen.. Jos mi je savjetovala mirovanje.. kad sam pitala zasto rekla je ‘trudni ste’ i nastavila pisati u kompjuter..
    Narucila me ponovo za 10 dana

  • renata.koscec

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    PrviPutMama

    Kasnija ovulacija. Isti slucaj kod mene. Dosla na pregled, prema zm sam bila 6,5 tt, prema uzv 4,5 tt. Vidjela se samo gestacijska vrecica bez ploda.
    Na sljedecem pregledu, za 2 tj, vidio se plod i culo srceko.
    Ovo mi je drago cut.. ginicka nista nije rekla.. jako nezainteresirana i neljubazna..
    Hvala, smirili ste me ❤


    Mozda da promjenite ginekologa. Ja imam odlicnog ginica, dr starog kova i na prvom.pregledu mi je odmah rekao da se ne sekiram, da je bila kasnija ovulacija.
    Evo, danas smo 8+4 i sve je ok.

  • Avatar zvončica.točkica

    zvončica.točkica

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    PrviPutMama

    Cao mame,
    Nova sam na forumu pa se unaprijed ispricavam ako sam pokrenula temu u krivom sektoru ili ako je vec postojala.. dakle imam jedno veliko i vazno pitanje (meni se cini veliko i vazno haha).
    Dakle 9.4. sam napravila test za trudnocu koji je pozitivan. Pricam o jako izrazenoj plavoj liniji. Kada se gleda prvi dan zadnje menstruacije (4.3.) trudna sam 6 tjedana.
    Danas sam bila kod ginekologa i u maternici se vidi mjehuric, ali smo tesko nasle zametak.. samo iz nekih kutova se vidi i vidi se u obliku zumanjcane vrecice. Guglala sam (velika pogreska) i otkrila da je u tom periodu vec normalno da se beba stvara, da se cuju otkucaji srca itd..
    Zadnjih nekoliko ciklusa mi je bilo stvarno dugih.. po 35-38 dana.. pa sad zelim cuti i od vas mama da me malo umirite ili da mi kazete svoje misljenje o ovome.. unaprijed hvala!

    Jedna buduca, strasno zabrinuta mama


    Evo treci put mama… Prvi dan zadnje men. bio je 26.2. Prvi pregled nakon plusica na testu bio je 10.4. Vidila se GV i ŽV…sve odgovara dobi 6+3 po uzv ili po dr 6+1. Ali problem…nema otkucaja i trebalo bi biti… Pa ovako pa onako… Sutra sam narucena u bolnicu na CD i UZV koji nije iz doba dinosaura. Ja se nadam najboljem…ipak je to sve jos rano i sitno. Tako i tebi zelim pozitivan stav i samo sretne misli.

  • Avatar Angie1205

    Angie1205

    Broj poruka: 1765

    Prijavi adminu

    Prviputmama ne sikiraj se nista. Evo i ja danas na prvom pregledu, po mengi sam danas 4+1 i vidi se samo GV, ginicka nikakvu paniku nije radila jer se vidi nesto al jos je rano da se vidi plod na UZV pa tako ni otkucaji. Stavila me na mirovanje jer radim stresan i naporan posao, sutra jos vadim betu al ugl.nema mjesta panici, to je sve jos jako rano za ista vidjeti.
    Kod tebe moze bit slucaj kasnije ovulacije pa si manje trudna nego sto si racunas po zadnjoj M. 

    [lilypie.com]


    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    Ja ne bi brinula, ocito je doslo do kasnije ovulacije obzirom na duzinu ciklusa, za 10 dana ce se sve lijepo vidjeti. Ginekologa mijenjati u startu ako je moguce, friska trudnica je posebno u strahu, ocekuje objasnjenja i ljudski je uzeti 2 minute vremena i pojasniti.
    Pojedinci se postavljaju kao da su im pacijentice medicinske struke i da bas sve unaprijed znaju i nemaju prava ispitivati.
    Pitaj i dok ne dobijes odgovor ne izlazi iz ordinacije. Ne smijes si nikad dopustiti da s pregleda odes s upitnicima iznad glave 😀

    [lilypie.com]

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    PrviPutMama, ovo me baš nešto podseća na moju prošlu doktoricu, odakle si? Ona mi je vodila prvu trudnoću, sad sam se odmah na početku trudnoće prebacila kod drugog doktora koji je odličan! Ako ti ne odgovara tvoja doktorica, nemoj čekati, odmah se prebaci, ako je sad na početku takva, neće biti ništa bolja ni kasnije… I sretno! :)

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.