Produljenje porodiljnog dopusta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar kaukau

    kaukau

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Molila bih pomoć.
    Znači,mali mi ima dijagnozu Distony sindrom i idemo sada tokom 6mj na komisiju.
    Suprug i ja smo oboje zaposleni,međutim kod supruga u poduzeći krenuli su otkazi i do kraja 8mj i on će biti otpušten.
    E sada me interesira kako to ide.
    Ja dobim produljenje porodiljnog,on dobije otkaz,ja moram ić radit jer je on doma s djetetom ili?!
    A što se događa ukoliko on odmah nađe novi posao u roku mjesec dana,tko je onda s djetetom doma?
    Molila bih Vas za pomoć s obzirom da ne bi htjela da mi nešto promakne u cijeloj toj situacijIi!

    Hvala 

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Kaukau
    Nisam te baš dobro shvatila dali ti ideš raditi nakon 6 mj ili bi tražila produljenje porodiljnog nakon 12?
    Ja sam nakon 12 mjeseci koristila njegu za dijete, mi smo imali iščašene kukove i po preporuci doktora smo išli na njegu jer ja nikako nisam mogla raditi.

  • Avatar kaukau

    kaukau

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    nakon 12 mjeseci produljenje,njega..mali sad ima 11 mj.moramo svaki tjedan na vjezbice dok ne prohodamo jer je hipoton a dijagnoza je distony…pa iz tog razloga trazim produljenje..
    znam da imam pravo na to na osnovi DS samo ne znam sto se događa u slucaju ako muz dobije otkaz …

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    kaukau


    nakon 12 mjeseci produljenje,njega..mali sad ima 11 mj.moramo svaki tjedan na vjezbice dok ne prohodamo jer je hipoton a dijagnoza je distony…pa iz tog razloga trazim produljenje..
    znam da imam pravo na to na osnovi DS samo ne znam sto se događa u slucaju ako muz dobije otkaz …

    To ti je najbolje pitati na Hzzo-u.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Slažem se s Proud Momy, najbolje je pitati na Hzzo-u, ne znam kakav je slučaj kada je i suprug doma, probaj predati papire sad kroz mj dana, s obzirom da on još radi tako ako ćete tražiti potvrdu za njega dal je zaposlen, da odmah imaš, poslije kad dobiješ njegu za dijete ona se odnosi na tebe i na tvoje radno vrijeme bez obzira na supruga.

  • Avatar Idony

    Idony

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    isto se slažem s curama da je najbolje pitat na HZZOu, ali samo jedno pitanje/prijedlog…. da li ste razmišljali da suprug iskoristi svoj porodiljni na koji ima pravo i da ga otvori prije nego što dobije otkaz i na taj način prolongira svoj otkaz, obzirom da ga u tom slučaju može dobiti tek kad se vrati sa porodiljnog ;)

  • Avatar kaukau

    kaukau

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Pozdrav, evo samo da javim ishod..
    Znači na osnovu dijagnoze sam dobila 6mj produljenog porodiljnog dopusta te pravo na dječji doplatak. Suprug radi do 13.08. i onda ide na burzu, ja gubim pravo i porodiljnog dopusta za njegu djeteta kao i dječji doplatak. Ukoliko se oglušim na to i nastavim primat naknadu i ostanem doma, moram državi vratit sve te novce kada skuže da smo doma suprug i ja. A i ja kada dođem na posao potpisujem otkaz i radim otkazni rok tako da i ja ostajem bez posla ali to nije bitno.
    U divnoj državi živimo tako da za dijete zbog suprugovog otkaza gubim sva prava na naknadu koju dobivam za njegu dijeteta, čak ni dječji doplatak ne mogu prebacit na njega.
    Eto samo informacije radi ako netko bude u sličnoj situaciji :)

  • adidas1991

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Drage mameee.. ja sam nova ovdje sve mi je malo nejasno … ovako moja beba 9 mj ima isto distoni sindrom ima hiper i idemo na goljak svaka dva tjedna otprilike ja sam doma nezaposlena primam porodiljni muz radi… svi govore da imam pravo trazit produljenje porodiljnog ili njega djeteta kako se se to vec zove.. ali citajuci malo po netu i ovdje skuzila sam da to imaju samo mame koje su u radnom odnosu sada dali se varam ili…. pa koja mam zna neka se javi …super steeee :)

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    adidas1991


    Drage mameee.. ja sam nova ovdje sve mi je malo nejasno … ovako moja beba 9 mj ima isto distoni sindrom ima hiper i idemo na goljak svaka dva tjedna otprilike ja sam doma nezaposlena primam porodiljni muz radi… svi govore da imam pravo trazit produljenje porodiljnog ili njega djeteta kako se se to vec zove.. ali citajuci malo po netu i ovdje skuzila sam da to imaju samo mame koje su u radnom odnosu sada dali se varam ili…. pa koja mam zna neka se javi …super steeee :)

    Da, u pravu si, samo ako si u radnom odnosu i to na neodređeno, užas ali eto ništa novoga u našoj državi.

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    Moj K ima distoni..Ugl. ako ja tražim produljenje porodiljnog nakon 6 mj. što to znači na plaći? Ostaje mi plaća kakva je prvih 6 mj. ili ide na slavnih 2600?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.