Privatni obrt i trudnoca

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • baMAMA

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Ima li obrtnica koje su isle na komplikacije? Zanima me kako ide procedura s obrtom, kolika ispadne naknada za komplikacije i porodiljna naknada te moram li placati doprinose za to vrijeme?

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Pozdrav vidim pitas za obrt pa mozda ti mogu dat info koju trebas… Nisam isla na komplikacije al sam se susrela s problemima kod obrta svoj kad sam morala na porođajni ono 45 dana prije poroda. Ako imas nekog zaposlenog jos u obrtu onda imas rijesenje… Samo napravite anex ugovora da ce ta osoba voditi poslove obrta u ime i za racun obrta uz odgovornost pod pod kaznenom i materijalnom pdgovornoscu. Odes u gospodarski ured, i prpglsis tu psobu poslovođom i obrt dalje normalno funkcionira.
    Ako nemas nikog zaposlenog onda je jedina opcija nekog zaposliti na puno radno vrijeme ili staviti obrt u mirovanje. 
    Naknada na komplikacijama je 4200 koliko me pamcenje sluzi, ako ti je placa veca ili jednaka, a kad krene porodiljni onda 6 mj dobis puno placu koju si imala. Za to ti treba prosjek zadnjih 6 placa. Doprinosi se ne placaju. Mislim da ti za prosjek placa onda ulaze i mjeseci kad si na komplikacijama.
    Sretno! 

    [tickerfactory.com]

  • baMAMA

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Grizli

    Pozdrav vidim pitas za obrt pa mozda ti mogu dat info koju trebas… Nisam isla na komplikacije al sam se susrela s problemima kod obrta svoj kad sam morala na porođajni ono 45 dana prije poroda. Ako imas nekog zaposlenog jos u obrtu onda imas rijesenje… Samo napravite anex ugovora da ce ta osoba voditi poslove obrta u ime i za racun obrta uz odgovornost pod pod kaznenom i materijalnom pdgovornoscu. Odes u gospodarski ured, i prpglsis tu psobu poslovođom i obrt dalje normalno funkcionira.
    Ako nemas nikog zaposlenog onda je jedina opcija nekog zaposliti na puno radno vrijeme ili staviti obrt u mirovanje.
    Naknada na komplikacijama je 4200 koliko me pamcenje sluzi, ako ti je placa veca ili jednaka, a kad krene porodiljni onda 6 mj dobis puno placu koju si imala. Za to ti treba prosjek zadnjih 6 placa. Doprinosi se ne placaju. Mislim da ti za prosjek placa onda ulaze i mjeseci kad si na komplikacijama.
    Sretno!

    Hvala ti!
    Jedina sam zaposlena, ali ne isplacujem si placu.. samo doprinose placam. Morat cu onda stavit obrt u mirovanje. 
    Citala sam da u prosjek place ide osnovica na koju se obracunavaju doprinosi, umanjeno za MIO i porez - tako da ispadne nekih 4.-4.5 tis kuna, pa sam htjela provjeriti ako mo netko iz iskustva moze reci da ispadne tako..

    Prvih 6.mj nakon poroda ide 100% place
    A kako je nakon, toga s obzirom da mi je to 3.beba, nesto se je tu bilo povecavalo ako se ne varam, jel se to povecanje odnosi na svih 2,5godina roditeljskog?

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Prvih 6 mj ide tvoja satnica puna zapravo x broj radnih dana pa ovisno o mjesecu primanja variraju nije bas 100% tvoja placa ponekad.
    A za 3.dijete stvarno neznam kako ide naknada. Drugi 6 mj ide 5400 za oba roditelja ako koriste oboje ono 4+4 ili 6+2,a nakon toga ide ja mislim manje. 

    [tickerfactory.com]

  • baMAMA

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Hvala Grizli! I cestitke na bebici, sjecam te se sa teme trudilica od prije skoro 2 godine, drago mi je da ste uspjeli docekati svoje sunce ❤️

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Hvala ti, docekali da napokon kraljicu moju. 
    Kaze mi prijateljica da ona dobiva 2300 al ona je na pola radnog vremena isla drugih 2 godine. Prvih 6 mj je dobivala punu placu, drugih 6 mj je dobivala onih 5400, a sad dobiva 2300 s time da radi 2 dana u tjednu 8h i svaki drugi tjedan radi i 3.dan. Ostalo joj firma isplacuje kao placu. Dobiva zapravo je rekla 50% onog sto bi dobila da je skroz na rodiljnom. Znaci 4600 ako sam dobro shvatila bi dobila. Al ovako joj vise pase jer ce onda biti doma na pola radnog vremena 4 godine jos. Pa neznam dal kao obrtnica mozes tu opciju si sloziti kasnije. Sretno i tebi s bebicom i nadam se da na komplikacijama nisi zbog nekih ozbiljnih problema. 

    [tickerfactory.com]

  • baMAMA

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    E super, hvala na svim ovim informacijama.
    Ici cu i do hzzo provjeriti jos sve to skupa, al jos je rana trudnoca pa za pocetak samo ovako online razmatram opcije ☺️

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.