Pregled štitnjače

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar habibi

    habibi

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Nazvat ću DZ Sesvete ili Zagreb u sigetu sigetu, mislim da oni mogu to, ne kužim zašto na Pescenici više ne rade takve pretrage, ali dobro :)

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Mislim da bi siget to trebao imati. Dz željezničar je kod glavnog kolodvora, ako ti možda odgovara.

    [lilypie.com]

  • Avatar habibi

    habibi

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Siget mi je usput, poslje posla, ali ima i u Sesvetama odgovorili su mi mailom :) tako da ću u četvrtak tamo ići, hvala svima, uštedite ste mi 200tinjak kn :D

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Samo pitaj ako ćeš još nešto trebati, zato smo tu da si pomažemo! :)
    Nadam se da će ti nalazi biti dobri i da te neće više s tim gnjaviti.

    [lilypie.com]

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga habibi, ima već slična tema na forumu:  https://klokanica.24sata.hr/forum/beba/beba-39/provjera-hormona-stitnjace-945 [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar habibi

    habibi

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Hvala klokanici, tražila sam temu, ali nisam mogla naći pa sam otvorila novu :) i hvala curama, u DZ su me odj… Jer ne spadam kod njih, na kraju sam otišla u Latebru,  privatno za 60 kn :) rezultati gotovi isto dan i šalju ih gin na mail, u utorak sam tamo naručena, taman 13 tjedan pa ćemo vidjeti :D nadamo se najboljem :))

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Ja sam baš bila u srijedu na uzv štitnjače pa je doktorica odmah pogledala nalaze hormona. Sve je super, ona je zadovoljna, kontrola za 6 tjedana!

    [lilypie.com]

  • Avatar akrapovicka

    akrapovicka

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Podižem temu da ne otvaram novu <3 Ako sam nešto krivo,ispričavam se :) 
    Pozdrav svima! Ovako….friška trudnica sam (13 tjedana) I ginekolog me poslao na krvne pretrage. Sve uredno osim željeza ( pijem vec heferol, s tim sam se pomirila ) i njemu se ne svidjaju nalazi moje štitnjače..jer mu je taj 16.53 prema donjoj granici -.-

    nalazi:
    TSH: 3.63 ( ref. do 4.2)
    FT4 : 16.53 (ref 12 do 22)

    Nemam nikakve probleme sa štitnjačom inače, nalaze sam vadila na 12 tjedana .Obiteljska anamneza mi je negativna na biolest štitnjače.UZ  štitnjače sa sistematskog pregleda pred par mjeseci uredan, sve super. imam 31 godinu.od pocetka trudnoce sam dobila jedva pola kila….opcenito sam dosta fit …zato mi je cudna reakcija mog ginekologa…Dakle,njemu se toliko ne svidjaju moje vrijednosti da se izderao nekidan na mene da moram piti eutirox od 25mg za pocetak i da tu nema rasprave…jer da cu upast u hipotireozu.

    Pošto sam tvrdoglava po prirodi zatražila sam 2 misljenja. jedno od endokrinologa, a drugo od svog socijalnog ginekologa. 
    Endikrinolog i soc ginekolog smatraju da trebam izvaditi nalaz protutijela štitnjače pa da ćemo po tome odlučiti.pogotovo zato jer sam anemična, a kako su mi oboje rekli…nekada se nedostatak zeljeza zna prikazati kao problem sa štitnjačom.

    U medjuvremenu sam iz straha popila prvu tabletu eutiroxa jer se ovaj doslovno..IZDERA na mene. i sad se pitam jesam li trebala ili sam trebala možda čekati.
    nekako mi je glupo zdravu osobu izlagati hormonima nepotrebno, a opet..ne znam što da mislim.nisam pametna.Ne bi se htjela dovesti u stanje da nakon trudnoće poremetim zdravlje štitnjače i moram doživotno ovisiti o eutiroxu…

    Ako netko od vas iskusnih ima koji savjet,…zlata mi je vrijedan bilokoji savjet sada <3 
    Hvala 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.