Pregled štitnjače

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar habibi

    habibi

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mamitama…Imam jedno pitanje, gdje bi mogla privatno napraviti pregled štitnjače u Zagrebu, a da nije baš poliklinika….Rekla mi je gin u Domu zdravlja, ali evo na Pescenici nema…pa da se ne secem bezveze i ne plaćam u poliklinikama 200-300 kn ;)

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Koliko znam, pregled štitnjače možeš obaviti samo u bolnicama, npr. rebro i vinogradska, i mislim merkur. Mene su uputili na rebro, dobila sam odličnu doktoricu. Kao trudnica se ne trebaš naručivati. Nazovi informacije i pitaj koji dan bi mogla doći. Ja kad sam zvala rekli su mi da je najbolje četvrtkom i rekli kod koje doktorice da se javim. Tamo vadim i krv i sad su me naručili i na uzv štitnjače. Slobodno pitaj ako te još nešto zanima!

    [lilypie.com]

  • Avatar habibi

    habibi

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Pa nezz jel vrijedi onda ova uputnica kao kod privatnika….jer mi je rekla gin da onda piše drugačiju….jer bi mi ovako samo bili rezultati brže gotovi i platila bi 60ak kuna?

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Ne kužim, jel trebaš samo vaditi krv? Ako trebaš samo TSH, možeš u domu zdravlja. Znam da sigurno ima u dz željezničar, pa vjerujem da se može i u dz u martićevoj, jer je to isti dz. Ali koliko znam trebaš imati onu klasičnu crvenu uputnicu. Meni sve te uputnice daje doktorica opće prakse, pa ako možeš, traži da ti ona to napiše. Čak ne moraš ni ići po uputnicu, nego ju ona pošalje u tvoj dz, odnosno laboratorij.

    [lilypie.com]

  • Avatar habibi

    habibi

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Pise samo na običnom papiru od nekog “sponzora” haha poput hipa ili nešto tako TSH, nisam to nikad radila pa ni ne znam ubiti sta moram…:) A kod mene u DZ ne rade više takve pretrage

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Da, da, TSH, ako je on ok, onda te više s tim ne gnjave. Nazovi dr. opće prakse i reci da je ginekolog to tražio i pitaj gdje možeš obaviti. Privatno možeš izvaditi u salzeru ili breyeru. Nalaz TSH je uvijek gotov isti dan (ili drugi dan, uglavnom, ne čeka se dugo). Nadam se da sam ti pomogla!

    [lilypie.com]

  • Avatar habibi

    habibi

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Vidiš ja se nisam sjetila nazvati svog dr. opće prakse pa pitat :) hvala ti :D

  • Avatar mirell

    mirell

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Jedino je u bolnici besplatno i ide uz uputnicu, ali se dugo čeka na pregled i uzv, tako se čekaju i nalazi. U Domu zdravlja se također plaća. Osobno ne bih išla na Rebro a ni u Vinogradsku na uzv jer je gore Radiologija pa ne bih radi pretjeranog zračenja. Tamo i osoblje zrači  ,na žalost ali istina. Ako imate policu osiguranja Croatia onda je po raznim poliklinikama besplatno. Ovisi što vam treba u vezi štitnjače. U trudnoći se vade hormoni TSH i FT4. Ja vadim krv privatno svaka dva tjedna ta dva hormona jer sam na visokoj terapiji od treće trudnoće. A svoju štitnjaču kontroliram (uzv i pregled) u Poliklinici Leptir , ali sada kada sam trudna onda samo telefonski javljam svoje nalaze doktorici u Poliklinici pa mi ona regulira terapiju.

    2002.Gabriel
    2007.Luka
    2011.Jakov
    [lilypie.com]

  • Avatar mirell

    mirell

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    I u privatnim labosima nalaz je gotov isti dan, odmah kroz jutro 

    2002.Gabriel
    2007.Luka
    2011.Jakov
    [lilypie.com]

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Nisam nikad plaćala u dz, a trudnice ne naručuju nego samo dođeš kad ti odgovara (u radno vrijeme ambulante). Svakih 4-5 tjedana vadim krv i isto telefonom javim doktorici nalaze. Istina, nalazi se malo dulje čekaju, meni su došli doma poštom nakon 2 tj. Sve obavim na rebru uz uputnicu. I moram reći da sam jako ugodno iznenađena koliko su svi ljubazni. Čak su mi se ispričavali jer sam jednom morala malo pričekati.
    A što se zračenja tiče…nisam o tome ni razmišljala. Znam kako izgledaju zidovi na radiologiji pa me to pretjerano ne brine.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.