Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1240

    Prijavi adminu

    Korni, hvala ti ❤️ jedno vrijeme sam bila bolje, sad evo temperatura..i ova nije od utrića, baš je visoka 🤦‍♀️ ali držim se, možda ujutro bude bolje 🤞
    Jabukice, hvala ti puno ❤️
    MiliPe, eh to baš je lijepo 😁😁❤️

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar ivkaa

    ivkaa

    Broj poruka: 367

    Prijavi adminu

    curke pitanje
    tribala bi ic vadit hormone, al evo problemi s vjesticom..
    Ciklus nakon stimulacije. Nakon 10 dana kasnjenja, sinoc sam imala izljev krvi i mislila sam da sam dobila. Jutros nista. Danas je popraceno grcevima i evo sad smeđarim.. Jel to normalno il sta? Kako racunat pocetak ciklusa?
    Sori ako sam vas zgadila, sama sebi sam vise fuj🙈😂

    🙋‍♀️ 29 god, AMH 18 pmol/L, kariogram ✅️
    💁‍♂️ 37 god - normozoospermia, kariogram ✅️
    -pokusavamo od kraja 2020. god.
    KBC Split
    7/23 IVF 💉 gonal 150 i cetrotide
    8/23 ET ❌️
    9/23 FET ❌️
    12/23 IVF 💉 gonal 300 i cetrotide
    12/23 ET ❌️
    8/24 IVF 💉pergoveris 150 i cetrotide 3❄️

  • Lunaa93

    Broj poruka: 285

    Prijavi adminu

    Jurky,
    Koliko sam shvatila smijemo popiti paracetamol. Probaj, mozda budes bolje. 😘
    Ako imas vremena, nadji neku seriju i udubi se. Ja sam u potrazi sta bi mi moglo odrzati paznju. Da nadjem neku sa 10 serijala. 🤣🤣🤣
    Dugo je do 23.02.
    Ivkaa,
    Probaj konkatirati ljekara, vjerujem da ce ti objasniti. Nisi nista zgadila, svi smo mi u istom sosu. 

    👩🏻31👦🏻45
    👩🏻 AMH 3,28 ng/mL / 23,43 pmol/L
    👦🏻 asthenoteratozoospermia
    ICSI- 01.23. Gonal, Femara; Cerotide;Ovitrelle
    Punkcija 17🥚, 3 blastociste ❄️
    TSH 3.95 ➡️ 1.55
    FET- 12.02. 2 ❄️❄️ Beta ❌
    FET 26.08. 1❄️ Blighted ovum

  • Avatar ivkaa

    ivkaa

    Broj poruka: 367

    Prijavi adminu

    Lunaa93

    Jurky,
    Koliko sam shvatila smijemo popiti paracetamol. Probaj, mozda budes bolje. 😘
    Ako imas vremena, nadji neku seriju i udubi se. Ja sam u potrazi sta bi mi moglo odrzati paznju. Da nadjem neku sa 10 serijala. 🤣🤣🤣
    Dugo je do 23.02.
    Ivkaa,
    Probaj konkatirati ljekara, vjerujem da ce ti objasniti. Nisi nista zgadila, svi smo mi u istom sosu.

    Bilo bi super kad bi tih 2 tjedna cekanja mogli prispavat, da vrime brze prodje😂😂

    🙋‍♀️ 29 god, AMH 18 pmol/L, kariogram ✅️
    💁‍♂️ 37 god - normozoospermia, kariogram ✅️
    -pokusavamo od kraja 2020. god.
    KBC Split
    7/23 IVF 💉 gonal 150 i cetrotide
    8/23 ET ❌️
    9/23 FET ❌️
    12/23 IVF 💉 gonal 300 i cetrotide
    12/23 ET ❌️
    8/24 IVF 💉pergoveris 150 i cetrotide 3❄️

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1240

    Prijavi adminu

    Lunaa93, evo lekadol, čaj, hladni oblog na glavi i serija od 8 sezona 😁.. preznojavanje je počelo, ide na bolje 💪💪🥰
    Ivkaa, ja bi se usudila reći da prvi dan ciklusa računaš danas, jer je krv krenula sinoć, alii pričekaj ti i da se javi netko od iskusnijih cura.. ma kakvo gađenje, to je ovdje pod normalno 😁🥰

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Ivy19

    Broj poruka: 293

    Prijavi adminu

    Cure,nadam se da pukao...dns popodne na dnevnom bilo malo smedjkastog iscjetka i na papiru malo...od tad vise nista....nastavljam sa suplementima za endom.,pa cemo vidjet u sri...morala sam vam rec...

    👱🏻35-sve ok
    👱🏻‍♀️35-PCOS,mala kilaža,nizak secer,nesp.neplodnost🤷🏻‍♀️
    2014 u mpo vode
    2015,2016 AIH-❌
    1.IVF "17-18 oocita-4 blastice
    11.17.stim.FET-2 blastice❌
    05.18.prirodni FET-2 blastice,beta 1265,decko
    2.IVF "21.-15 oocita-6 blastica,hiper,5 dana bolnice
    02.21-stim.FET,2 blastice,spontani 5tj
    09.21-stim.FET,2 blastice❌
    04.22.-stim.FET,2 blastice,💔💔10tj.
    3.IVF "23-15oocita - 6 blastica,blagi hiper
    3xstim.FET❌
    04.24.-FET uz Femaru⏳

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1240

    Prijavi adminu

    Ivy19

    Cure,nadam se da pukao…dns popodne na dnevnom bilo malo smedjkastog iscjetka i na papiru malo…od tad vise nista….nastavljam sa suplementima za endom.,pa cemo vidjet u sri…morala sam vam rec…

    🤞🤞🤞🤞🤞🤞 sretnoo 🥰

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar Ani32

    Ani32

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Bok cure 🤗 
    Imam 32 godine. Pratim vas i sretna sam da sam naišla na ovaj forum, jer vidim da postoje detaljne upute za sve sto nam treba u mpo vodama. To će mi puno puno pomoći. Jer iskreno, nemam bas koga ni pitati, ni s kim razgovorati o ovome, a dr. cesto nisu puno rječiti i nemaju vremena objasniti detaljno sve.
    Ovako, nedavno sam saznala moju i mm dijagnozu nakon 2 godine pokušavanja.. 
    Moj problem su oba neprohodna, proširena jajovoda, a njegov oligospermija. Moj privatni ginekolog me poslao da tražim uputnicu za laparoskopiju u bolnici i da ili "saniraju" ili ukolone jajovode prije MPO. 
    Ja to trenutno ne zelim. To je ipak operacija koja ima svoje komplikacije,itd.
    Ja i mm smo kandidati za ICSI. Čini mi se.. 
    Pa cemu sad ta operacija, pa oporavak.. Pa će doći ljeto, pa neću stići na mpo i doći ce kasna jesen,a meni skoro 33 godine, bez iti jednog pokušaja..
    Dali ostaviti jajovode ovako kako jesu i krenuti sada preko hzzo na besplatni postupak? 
    Pa do ljeta da prođemo bar jedan postupak. Ako ne uspije, onda cemo na jesen, tamo u 10,11 mj ponovo. Tada bi išli privatno.
    Ako i tada ne uspije onda sam ZA uklanjanje jajovoda ali prije toga želim pokušati.
    Jajnici su mi uredni, maternica uredna. Imam ovulacije. Ciklusi uredni. Pa se nadam da bi to uspjelo bez velikih problema. 
    Dali ima koja žena ovdje da je uspjela zatrudniti pomoću MPO uz proširene jajovode? Puno bi mi značilo da podijelite iskustva🙏 
    Jer trenutno ne znam dali da iden na laparoskopiju ili da skupim papire za MPO i da napokon krenemo.. Jer imam osjećaj da gubim vrijeme.. 
    P.s upućena sam i da može curiti embriotoksična tekućina iz jajovoda i zbog toga može štetiti da se plod ugnjezdi u maternicu itd.. Ali neki kažu da to nije bas tako i da nema potrebe vaditi jajovode. 
    I doktori su jako podijeljeni oko toga.. Pa me zanimaju vasa iskustva ❤️

    👰32 - sactosalpinx, AMH 8,7 pmol/l,
    TSH ➡️1,4 (Euthyrox), Novalac
    🙎‍♂️40 - oligospermia ➡️
    5/2024 hipospermia (Fertilup)
    💥BetaPlus IVF - 7/2024. (Gonal F + Antag.+ Ovitrelle)
    🌠Najsnažnije priče su one neispričane🌠

  • Lunaa93

    Broj poruka: 285

    Prijavi adminu

    Jurky,
    Ja sam u potrazi za svojoj serijom, idem pretresti Netflix. 
    Ivy, 
    Sretno. 
    Ani,
    Uskoro ce ti se javiti neka od cura koja ce te znati uputiti. U svakom slucaju zelim ti srecu. 

    👩🏻31👦🏻45
    👩🏻 AMH 3,28 ng/mL / 23,43 pmol/L
    👦🏻 asthenoteratozoospermia
    ICSI- 01.23. Gonal, Femara; Cerotide;Ovitrelle
    Punkcija 17🥚, 3 blastociste ❄️
    TSH 3.95 ➡️ 1.55
    FET- 12.02. 2 ❄️❄️ Beta ❌
    FET 26.08. 1❄️ Blighted ovum

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Ani32 dobrodošla:). Moj savjet ti je da odeš kod barem 2-3 različita dr po mišljenje i točnu dijagnozu jajovoda I da nakon njihovih mišljenja odlučiš što dalje. Ja sam bila kod 3 dr prije uklanjanja jajovoda i sva tri su potvrdili da moraju van jer su prosireni a čim su prosireni na UZVu su vjerojatno ispunjeni embriotoksičnom tekućinom i samim tim Ivf nema smisla jer embriji u takvom okruženju ne mogu opstati, zatim zbog prosirenih jajovoda veća je mogućnost i vanmaterične trudnoce.  Tj ja u postupak nisam niti mogla prije nego uklonimo jajovode. Ne znam tko je tebi rekao da nije tako i da u postupak mozes sa takvim jajovodima? Oporavak od laparoskopije traje tjedan dana a u postupak možeš i poželjno je ići odmah ciklus iza, jer prilikom laparo pregledaju cijelu maternicu i otklone sve eventualne smetnje..Znam da ti sad sve čini dalekim i da si nestrpljiva da što prije uđete u postupak ali ako sam išta naucila na svom mpo putu je to da treba biti strpljiv, nije to tako lako kako misliš da ce bit, ne ići glavom kroz zid i potruditi se zapravo ući što spremniji u sve, fizicki i psihički. Procitaj prvih par stranica foruma, tamo imas savjete općenito o ivf-u i koje suplemente piti za pripremu za postupak, muž pogotovo radi svoje dijagnoze. Sretno ti 🤞

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.