Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lali28

    Lali28

    Broj poruka: 190

    Prijavi adminu

    Teich56

    Lali28

    sretno danas svima koji imaju nesto, i vama kao ja koji cekate :)Ste vi ostale imale taj osjecaj kao pred mengu, a na kraju plus?
    Ja kad sam bila (prirodno) trudna imala sam sve simptome kao da cu dobit, zato se nisam ni bila nadala icemu…nisam vjerovala niti pozitivnim testovima nakon kašnjenja m, tek beti😅
    Inače čvrsto sam odlučila da u ovo vrijeme iščekivanja do bete nebum napravila ni jedan test, nisam ih ni kupila. Vidit ćemo kolki sam karakter 😁
    Sretno danas svima🌺

    Bome ako izdržiš svaka cast 😆
    Ja sam sad ko fol cvrsta, ali zato jer sam doma sve testove potrosila i imam jednu jedinu trakicu. Cuvam ju za kraj tjedna 😂
    🤞🏻💞

    👩🏻29 god
    AMH: 0,862µg/L (1,20-9,05)
    🧔🏻‍♂️31 god asthenozoo->normo
    1/2024 - Gonal F
    31.1. aspiracija - 9 st
    3.2. ICSI, 5 oplođenih, ET 3-dnevnog ❌, ostao 1❄️
    11.3. FET blastice—> 8dnt + —> Beta 18dnt 8961, 7+1tj ❤️
    curica🌸

  • Lunaa93

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Teich,
    Tebi su vracene isto dvije blastociste? 
    Svaka cast na karakteru, ja sam odmah juce pitala da li mogu test prije bete. 
    Lucky,
    Sretno ti u ovom ciklusu i da se endometrij zadeblja. 

    👩🏻31👦🏻45
    👩🏻 AMH 3,28 ng/mL / 23,43 pmol/L
    👦🏻 asthenoteratozoospermia
    ICSI- 01.23. Gonal, Femara; Cerotide;Ovitrelle
    Punkcija 17🥚, 3 blastociste ❄️
    TSH 3.95 ➡️ 1.55
    FET- 01.24. otkazan zbog visokog progesterona
    FET- 12.02. 2 ❄️❄️ Beta ❌
    FET 26.08. 1❄️ 8dpt Beta 107.50 10dpt Beta 215 12dpt 259.90 16 dpt 436 18dpt 1182

  • Avatar Teich56

    Teich56

    Broj poruka: 316

    Prijavi adminu

    Lunaa93

    Teich,
    Tebi su vracene isto dvije blastociste?
    Svaka cast na karakteru, ja sam odmah juce pitala da li mogu test prije bete.
    Lucky,
    Sretno ti u ovom ciklusu i da se endometrij zadeblja.

    Ne, jedna mi je vraćena, predložili su da mi vrate 1 pa sam se složila. 
    Lali28 koje testice koristiš?🙂
    Mareeeee3112 hvala ti draga💜💜💜

    👸32.g. AMH - 25, jajovod✂️
    🤵 44g. oligoasthenozoospermia
    kariogrami ✔️
    11/23 missed ab 9tt💔
    1/24 - Sv.Duh - IVF - Bemfola+Ctd+Brevactid - 2❄️
    3/24 ET - missed ab💔
    6/24 FET✖️
    7/24 FET✖️

  • dunya

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, Ja sam nova clanica koja ceka svoju betu, 
    Danas je 6 dnt. 2 blastociste savrsenog kvaliteta (kako je emrbiolog rekao) hormoni su bili odlicni jos samo malo srece da se zakaci makar jedna blastocista.Dijagnoza je hidrosalpix na lijevom jajovod i zacepljen desnik jajovod.
    Nakon stimuplacije i aspiracije sam pila antibiotik za hidrosalpix i ustanovljeno je da ne ispusta tekucinu u matericu i zbog toga se doktor opredijelio da ne idem na operaciju. Od simpotma ne znam ni da li ih imam ili nemam. Ponekad se osjecam kao da cu dobiti menstruaciju, blagi bolovi u donjem dijelu ledju i stomaku ali ponekad imam osjecaj da sve umisljam. 
    Planirala sam kupiti hrpu testova i od sutra poceti :D beta je 19.02

    👸36-hashimoto, hidrosalpinks na lijevom jajovodu
    🧑‍💼36-spremiogram uredan
    🔸07.02.2024. FET-dvije blastociste
    🔸13.02.2024. 6DNT prvi pozitivan test
    🔸19.02.2024.beta 200.4
    🔸21.02.2024.beta 414.6
    🔸UVZ 05.03.2024⏳
    🔸UVZ 15.03.2024 💔

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1210

    Prijavi adminu

    Lucky 🍀

    Jurky sutra je dan D hjoojjj 🙊🙊🙊
    Lali koji si test radila, ako nije jako osjetljiv ima jos nade 🤞🏻
    Anchyyy ja ti odg ne znam, nisam uopce isla preko hzzo, budu se cure javile, svakako sretno u novim pokusajima 🍀
    Ja od danas za pocetak stavljam Estramon flaster svaki drugi dan, u subotu opet uzv pa cemo vidjeti dalje. Sanjushka stavi me na listu 🙂

    O da, dan D dolazi 🙈🙈🙈
    A tebi sretnoo da endo ovaj puta surađuje 🤞🤞🥰

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar Ani32

    Ani32

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Cure, hvala vam puno na iskustvima ❤️🤗  Puno mi znači da sam unaprijed upućena u sve. 
    Saniii, super, pročitati cu jos ostatak foruma. Počet ćemo sa suplementima uskoro 😊
    Sto se tice mpo sa proširenim jajovodima - moze se, nitko ti to ne može uvjetovati. Kako mi je rečeno, jajovodi se svakako zaobilaze, samo nije preporučljivo bas zbog te tekućine koja može i ne mora curiti, jer je onda manja šansa. 
    Ja prvi put ovo čujem da se bas uvjetuje da se moraju izvaditi jer se ne inače ne moze na mpo.
    Citiram ovo s jednog foruma, od prije par godina, za slučaj kao moj :
    Ja sam odlučila ne ići na laparo (još), i odradila sam jedan IVF dosad i uskoro krećem u drugi postupak.Tako da ima dosta slučajeva di žene idu i sa proširenim jajovodima u postupak. Jer to ništa nije jos uvijek 100% sigurno ni toliko istražno i dokazano da bi to netko mogao uvjetovati.
    Citiram članak:
    Odstranjivanje jajovoda neki stručnjaci posmatraju sa skepsom jer kad se jajovod odstrani, povratka nazad nema. Izvjestan broj znanstvenika je ispitivao promjene u funkciji samog jajnika (jer jajovod i jajnik dijele dobar dio dovoda krvi) i odstranjivanje jednog značajno utječe na drugi.
    Opravdanost kirurškog tretmana treba razmotriti zajedno s liječnikom, naime postoji mogućnost komplikacija u vidu infekcija i krvarenja, ali i komplikacija prilikom samog zahvata. Također, za sada ne postoji dovoljan broj studija koje istražuju stopu uspješnosti nakon operacije. Tako da sam zbog svega toga planirala ići u prvi postupak s jajovodima, a ako ne uspije taj prvi put ili drugi, onda bi ih uklonila jer je onda vjerojatno u njima problem. Tako da mi je bas teska odluka ali konzultirat cu se s jos par dr. i odlučiti što je ipak najbolje. 
    Cure, dali je koja išla u KBC Split, humana reprodukcija? Dali se dugo čeka na termin?
    Znam da bi kod privatnika nakon sto skupim papire za oko 2 mj došla na red. 
    A koliko je po državnim bolnicama okvirno? Nadam se da nije baš pola godine 🙉
    Ostale curke, sretno 🤗🥰 

    👰32 - sactosalpinx, AMH 8,7 pmol/l,
    TSH ➡️1,4 (Euthyrox), Novalac
    🙎‍♂️40 - oligospermia ➡️
    5/2024 hipospermia (Fertilup)
    💥BetaPlus IVF - 7/2024. (Gonal F + Antag.+ Ovitrelle)
    🌠Najsnažnije priče su one neispričane🌠

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1370

    Prijavi adminu

    Anchyyyy

    Bok svima 🤞🤞
    Nisam dugo pisala jer se kod mene ništa nije događalo 3 mj, nakon zadnjeg teškog transfera dobila sam E coli na brisu i sad se toga riješila.
    Sad me zanima jedno pitanje ja sam imala do sad jednu stimulaciju i sad mi je istekla D1 uputnica moram tražit novu pa me zanima koliko puta imam pravo dobit D1 uputnicu?
    Pitala me sestra koliko imam smrzlica…


    Mislim da za fet mozes dobiti bez problema..a za novi stimulirani postupak ide nova d1..


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️mini anomaly-uredan

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1370

    Prijavi adminu

    Ani32

    Cure, hvala vam puno na iskustvima ❤️🤗 Puno mi znači da sam unaprijed upućena u sve.
    Saniii, super, pročitati cu jos ostatak foruma. Počet ćemo sa suplementima uskoro 😊
    Sto se tice mpo sa proširenim jajovodima - moze se, nitko ti to ne može uvjetovati. Kako mi je rečeno, jajovodi se svakako zaobilaze, samo nije preporučljivo bas zbog te tekućine koja može i ne mora curiti, jer je onda manja šansa.
    Ja prvi put ovo čujem da se bas uvjetuje da se moraju izvaditi jer se ne inače ne moze na mpo.
    Citiram ovo s jednog foruma, od prije par godina, za slučaj kao moj :
    Ja sam odlučila ne ići na laparo (još), i odradila sam jedan IVF dosad i uskoro krećem u drugi postupak.Tako da ima dosta slučajeva di žene idu i sa proširenim jajovodima u postupak. Jer to ništa nije jos uvijek 100% sigurno ni toliko istražno i dokazano da bi to netko mogao uvjetovati.
    Citiram članak:
    Odstranjivanje jajovoda neki stručnjaci posmatraju sa skepsom jer kad se jajovod odstrani, povratka nazad nema. Izvjestan broj znanstvenika je ispitivao promjene u funkciji samog jajnika (jer jajovod i jajnik dijele dobar dio dovoda krvi) i odstranjivanje jednog značajno utječe na drugi.
    Opravdanost kirurškog tretmana treba razmotriti zajedno s liječnikom, naime postoji mogućnost komplikacija u vidu infekcija i krvarenja, ali i komplikacija prilikom samog zahvata. Također, za sada ne postoji dovoljan broj studija koje istražuju stopu uspješnosti nakon operacije.Tako da sam zbog svega toga planirala ići u prvi postupak s jajovodima, a ako ne uspije taj prvi put ili drugi, onda bi ih uklonila jer je onda vjerojatno u njima problem. Tako da mi je bas teska odluka ali konzultirat cu se s jos par dr. i odlučiti što je ipak najbolje.
    Cure, dali je koja išla u KBC Split, humana reprodukcija? Dali se dugo čeka na termin?
    Znam da bi kod privatnika nakon sto skupim papire za oko 2 mj došla na red.
    A koliko je po državnim bolnicama okvirno? Nadam se da nije baš pola godine 🙉
    Ostale curke, sretno 🤗🥰

    Ja sam u kbc Split, pa ja sam na pocetku najduze cekala mjesec,mjesec ipol, zavisi kojeg dr zelis, ali u svakom slucaju se ne ceka dugo😊


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️mini anomaly-uredan

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1370

    Prijavi adminu

    Jurky jos malo,imas kakvih simptoma?


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️mini anomaly-uredan

  • dunya

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Ani32

    Cure, hvala vam puno na iskustvima ❤️🤗 Puno mi znači da sam unaprijed upućena u sve.
    Saniii, super, pročitati cu jos ostatak foruma. Počet ćemo sa suplementima uskoro 😊
    Sto se tice mpo sa proširenim jajovodima - moze se, nitko ti to ne može uvjetovati. Kako mi je rečeno, jajovodi se svakako zaobilaze, samo nije preporučljivo bas zbog te tekućine koja može i ne mora curiti, jer je onda manja šansa.
    Ja prvi put ovo čujem da se bas uvjetuje da se moraju izvaditi jer se ne inače ne moze na mpo.
    Citiram ovo s jednog foruma, od prije par godina, za slučaj kao moj :
    Ja sam odlučila ne ići na laparo (još), i odradila sam jedan IVF dosad i uskoro krećem u drugi postupak.Tako da ima dosta slučajeva di žene idu i sa proširenim jajovodima u postupak. Jer to ništa nije jos uvijek 100% sigurno ni toliko istražno i dokazano da bi to netko mogao uvjetovati.
    Citiram članak:
    Odstranjivanje jajovoda neki stručnjaci posmatraju sa skepsom jer kad se jajovod odstrani, povratka nazad nema. Izvjestan broj znanstvenika je ispitivao promjene u funkciji samog jajnika (jer jajovod i jajnik dijele dobar dio dovoda krvi) i odstranjivanje jednog značajno utječe na drugi.
    Opravdanost kirurškog tretmana treba razmotriti zajedno s liječnikom, naime postoji mogućnost komplikacija u vidu infekcija i krvarenja, ali i komplikacija prilikom samog zahvata. Također, za sada ne postoji dovoljan broj studija koje istražuju stopu uspješnosti nakon operacije.Tako da sam zbog svega toga planirala ići u prvi postupak s jajovodima, a ako ne uspije taj prvi put ili drugi, onda bi ih uklonila jer je onda vjerojatno u njima problem. Tako da mi je bas teska odluka ali konzultirat cu se s jos par dr. i odlučiti što je ipak najbolje.
    Cure, dali je koja išla u KBC Split, humana reprodukcija? Dali se dugo čeka na termin?
    Znam da bi kod privatnika nakon sto skupim papire za oko 2 mj došla na red.
    A koliko je po državnim bolnicama okvirno? Nadam se da nije baš pola godine 🙉
    Ostale curke, sretno 🤗🥰

    I meni je doktor tako rekao, ako ne mora ne zeli operaciju zbog svih rizika koje nosi. 
    Vidjet cemo sta ce biti za 6 dana nakon bete da li je zaista tako.
    U tubama se nalaze leukociti, ponekad bakterije i ostala cudesa koje embrij dozivljavaju kao strano tijelo i zbog toga se tekucina smatra embriotoksicnom. 
    Medjutim, u mom slucaju doktor smatra da je hidrosalpix dovoljno daleko od materice i da nece pretstavljati problem. 

    👸36-hashimoto, hidrosalpinks na lijevom jajovodu
    🧑‍💼36-spremiogram uredan
    🔸07.02.2024. FET-dvije blastociste
    🔸13.02.2024. 6DNT prvi pozitivan test
    🔸19.02.2024.beta 200.4
    🔸21.02.2024.beta 414.6
    🔸UVZ 05.03.2024⏳
    🔸UVZ 15.03.2024 💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.