Potpomognuta oplodnja vol. 8

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Bebolina2207

Broj poruka: 589

Prijavi adminu

Monolena vidim u potpisu da je trebao biti AIH ali je bio na kraju IVF. Zašto su se predomislili?
    Mi uskoro idemo na prve konzultacije  i ginekolog mi je rekao da ćemo krenuti s AIH. A koliko sam čitala i da nije neka uspješnost ja se isto nadam zbog godina da ću preskočiti to i imati neki drugi postupak. 
    Flowerson i Domleon čestitke na plusićima. Neka sve bude uredno 🤞🤞.
    Muž je dobio  od androloga neke nalaze za odraditi i išao jučer na Sveti Duh i kako mu je bilo sve na 2 uputnice na kraju 3 stvari neće biti odrađene jer se kod njih ne rade. Sutra ću znati koje to 3 pa da probam saznati kamo za to treba ići. 
    Cure koliko vam je u prosjeku trebalo od prvih konzultacija (da skupite sve nalaze) do prvog postupka? Muž za sada ima dva spermiograma i sada će imati znam TSH, testosteron, t3, t4…moram provjeriti to još kaj mu fali što nije obavio.  Ja imam papu, sve uredne briseve i hormone. 
    Cure koje su išle na insemimaciju jeste za to otvarale bo ili ste nakon toga normalno otišle na posao? Moj posao je sjedilački, bez ikakvih napora i naprezanja. 

👪
    🧑‍🦱50+ Asthenozoospermia 11/2022
    👸39 nalazi uredni (AMH 14.44 pmol/L)
    Radimo na bebi broj 2 od 6/22
    pratimo cikluse LH trakicama
    2/23 prve konzultacije

peggy95

Broj poruka: 583

Prijavi adminu

Pozdrav cure, vidim ima dosta novih, a ima i stare ekipe 😘
    Cestitam svima na plusicima, nabrzinu sam protrcala po par stranica i vidim da ima i lijepih vijesti 🥰
    Zanima me, ima li koja od vas da je rodila i nakon nekog vremena krenila u novi postupak? Ako je, koliko dugo ste cekale? Mi cemo pokusavat prirodno cim mi PAPA test bude uredan (imam neku upalu) pa ako ne ide 1god, idemo u novi postupak.. nazalost nemamo smrzlica pa moramo sve iz pocetka..

🙋🏻29god / 🙋🏼‍♀️27god / Pokušavamo od 2./2018.
    Ja: AMH 76.6
    Muž: 6./2021. Oligozoospermia
    Missed ab. 7tt 3./2020. 💔 (prirodna trudnoća)
    AIH 05/21 ❌
    IVF klomifen,oplođene 2 JS 07/21 svježi trodnevni ET ❌
    28.7. punkcija - 15 jajnih stanica,od toga 13 oplođeno-4 blastociste
    2.8. - 2 vraćena, 2 🐧🐧
    11.08. - beta 6,4 biokemijska 💔
    FET 🐧🐧- 21.12.
    31.12.'21 beta 127 ❤️ srce imamo 12.1.'22❤️
    💙Dečkić💙
    KBC Osijek
    [lilypie.com]

• Tikvica

Broj poruka: 135

Prijavi adminu

Lucky i zo kaj velis, mozda se i polovimo🤭
    Stela sutra je novi uzv i ako bude sve ok, punkcija bi trebala biti u subotu. 
    Razumna nadam se da ce konacno pasti na 0 i da mozes krenuti dalje🤞🏻
    Flowers ❤️🤞🏻😘
    Domleon 🥳🥳🥳 cestitam, nek bude sve skolski 😘😘

👩🏻42 god, AMH 4,5 👦🏻45 sve ok
    IVF centar
    12/21-ICSI- 2 folikule, nema js 02/22-ICSI- 3 folikule, 2 js, beta 1,48 04/22-ICSI- 5 folikula, 3js, beta 12dnt 213, 13 dnt 305, 17dnt 1226, 9+4, missed ab💔 01/23 -2js, ET 2embrija, beta 14.02.

• maslačakx2

Broj poruka: 190

Prijavi adminu

DOMLeon🤰🏽⏳️❤

Cure eto opet mene 🤭
    https://ibb.co/tm8f8N2 [ibb.co]
    ❤️❤️❤️🤞🤞🤞

Čestitaaaaam 🥳🥳🥳

29 godina oboje, AMH 8?(stari nalaz 4), ostalo ok
    Divna curica iz 4. MPO postupka💜💜💜
    Nadamo se još kojoj bebici ☺

• maslačakx2

Broj poruka: 190

Prijavi adminu

Flowerson

Domleon, čestitam!!! 😍😍😍
    Ostala sam dužna slikicu testa, ovaj jutrosnji je sav razvaljen pa sam napravila novi i sad nema sumnje! Muller je potvrdio 😍😍😍
    https://ibb.co/phCnBVZ [ibb.co]

Braaavooo, bas sam sritna zbog tebe 🍾🎉😍💜

29 godina oboje, AMH 8?(stari nalaz 4), ostalo ok
    Divna curica iz 4. MPO postupka💜💜💜
    Nadamo se još kojoj bebici ☺

DOMLeon🤰🏽⏳️❤

Broj poruka: 1536

Prijavi adminu

Hvala moje curejubim vas sve i saljem prasine 🤞🤞🤞🤞🤞💫💫💫💫🪄🪄🪄🪄🪄🪄🪄🪄🪄🪄🪄💫💫💫💫💫

👩🏻89' AMH 6.3
    👱94'MM 👌
    Baby #1🙎‍♂️2013 prirodna trudnoca
    VV 2021 🔝4🐧🥳
    1/ET 09mj B➖
    FET 11mj B➖(biokemijska)
    19.01.2022 test➕B 8321 🙊🙉
    ❤💫NA KRAJU CE SVE BITI DOBRO AKO NIJE DOBRO ZNACI DA NIJE KRAJ 💫❤
    Baby #2(PRINCESS JULIA 23.09.2022 💗💗💗)prirodna trudnoca
    Baby #3 25.01.2023 test➕️ beta 1457.22🤭prirodna trudnoca

• Monolena

Broj poruka: 284

Prijavi adminu

Bebolina2207

Monolena vidim u potpisu da je trebao biti AIH ali je bio na kraju IVF. Zašto su se predomislili?
    Mi uskoro idemo na prve konzultacije i ginekolog mi je rekao da ćemo krenuti s AIH. A koliko sam čitala i da nije neka uspješnost ja se isto nadam zbog godina da ću preskočiti to i imati neki drugi postupak.
    Muž je dobio od androloga neke nalaze za odraditi i išao jučer na Sveti Duh i kako mu je bilo sve na 2 uputnice na kraju 3 stvari neće biti odrađene jer se kod njih ne rade. Sutra ću znati koje to 3 pa da probam saznati kamo za to treba ići.
    Cure koliko vam je u prosjeku trebalo od prvih konzultacija (da skupite sve nalaze) do prvog postupka? Muž za sada ima dva spermiograma i sada će imati znam TSH, testosteron, t3, t4…moram provjeriti to još kaj mu fali što nije obavio. Ja imam papu, sve uredne briseve i hormone.
    Cure koje su išle na insemimaciju jeste za to otvarale bo ili ste nakon toga normalno otišle na posao? Moj posao je sjedilački, bez ikakvih napora i naprezanja.

Bebolina2207, kako sam uz Clomifen dobila 4 vodeca folikula (cilja se ipak da ih bude max. 3) doktor nije bio baš siguran da je pametno ići na AIH jer kao što ako se sve jajne stanice oplode. Tako da smo odlučili ipak napraviti aspiraciju tih jajnih stanica. Ma ja isto nisam bila previse zainteresirana za AIH, ali me doktor uvjerio da nije loše probati, da smo dobri kandidati za to, kao nikad ne znaš da li ćeš baš ti uspjeti na taj način ostati trudna, a prošla si lakši i jeftiniji postupak (isla privatno). Pa sam kao ipak odlucila dati šansu, ali eto, folikuli su rekli svoje. Ali svakako na tvom mjestu ne bih gubila vrijeme na AIH. Ok mozda jednom probati, al po meni nema smisla više od toga.

Ja- 33, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-33, 👍
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    [lilypie.com]

• Patkica_1982

Broj poruka: 34

Prijavi adminu

kiki989

Patkica_1982

kiki989

Cocco13 ahaa, meni nista nisu dali ni prvi put ni sada.. ja sam u Vinogradskoj. Pregledava me primarijus Tomic, a prvi fet mi je radio dr. Bolanca. Drzim fige da nam bude uspjesnooo 🤞🏼🤞🏼🤞🏼

Bok Kiki989, sorry sto upadam sa drugom temom ali procitala sam da si u Vinogradskoj pa me zanima kakva iskustva imas tamo? Neki doktor za preporuku, u koliko sati su UZV, jesu li aspiracije pod anestezijom, rade li vikendom? Koliko dugo se ceka na postupak? Hvala 😊
    Pa ja imam stvarno super iskustva. Dosla sam tamo na razgovor kod prof. Kune, ali on bas ne obavlja preglede, punkcije, transfere itd. Na zadnjem fetu mi je bio dr. Bolanca i imam sve rijeci hvale, ne samo sto je uspjelo, nego je bio tako smiren, opusten, ljubazan, ma stvarno sve pet… aspiracije su pod anestezijom, sto je stvarno super, uzv ide po dogovoru, a rade do 15 sati, rade vikendom naravno po potrebi transfera i punkcija. Jesi ti negdje u postupku?

Da, cekam FET u Petrovoj, tj. na Vuk Vrhovcu, nadam se u veljaci. Posto u slucaju daljnje potrebe vise necu moci u Petrovoj zbog renoviranja, skupljam informacije o drugim bolnicama. Da brze odlucim kud cu ako cu trebati opet. Vinogradska mi je najblize pa me najvise i zanima.

Jesu UZV vec od ranog jutra, 7, 7:30? Obavljaju li se u sklopu njihove humane reprodukcije i ostale potrebne pretrage, EKG, hormoni i sl. ili se  mora dugo cekati na red zajedno sa svim ostalim pacijentima Vinogradske?

I znas li mozda kolika je lista cekanja na novi IVF postupak ako se odlucim prebaciti kod njih?

👩 i 🧑 1982.
    10/2022 Ovaleap, Orgalutran, Ovitrelle; 13 js, odgodjen transfer za 2 blastociste

Sani88 🙏🍀🤰💕

Broj poruka: 1350

Prijavi adminu

Bebolina2207

Mi uskoro idemo na prve konzultacije i ginekolog mi je rekao da ćemo krenuti s AIH. A koliko sam čitala i da nije neka uspješnost ja se isto nadam zbog godina da ću preskočiti to i imati neki drugi postupak.
    Muž je dobio od androloga neke nalaze za odraditi i išao jučer na Sveti Duh i kako mu je bilo sve na 2 uputnice na kraju 3 stvari neće biti odrađene jer se kod njih ne rade. Sutra ću znati koje to 3 pa da probam saznati kamo za to treba ići.
    Cure koliko vam je u prosjeku trebalo od prvih konzultacija (da skupite sve nalaze) do prvog postupka? Muž za sada ima dva spermiograma i sada će imati znam TSH, testosteron, t3, t4…moram provjeriti to još kaj mu fali što nije obavio. Ja imam papu, sve uredne briseve i hormone.

Moj savjet je da ne pristaješ na AIH, uspješnost je mala i kod puno mlađih parova plus tvoj muž ima i dijagnozu, ja mislim da vam je to čisto gubljenje vremena. Koji vam je dr to preporučio, gdje ste u postupku? Što se nalaza tiče trebaju vam još markeri na spolne bolesti, bez naručivanja obavljate u Petrovoj 3, nalazi za 10tak dana. Ja sve krvne pretrage obavim u jednom odlasku, u Vinogradskoj sve obavljam jer imaju i endokrinologiju i biokemijski lab, nalazi većinom kroz dan dva dođu, papu I briseve kod gina, znači sve u 2-3 odlaska. Što se tiče vremena od konzi do postupka ovisi kolike su liste čekanja, negdje se mora čekati bez obzira što imaš sve nalaze, dok negdje možeš sa prvom M ako imaš nalaze.

🙎‍♂️40 normo
    🙎‍♀️34 amh 18,2 pmol/L, pai 4g/4g,mthfr c/t
    03/2020 hydrosalpinx lpsc obostrano ✂️
    Petrova
    1.Ivf 7/2020 gonal/orgalutran/ovitrelle 12 js,1 bc❌
    2.Ivf 01/21 gonal/orgalutran/ovitrelle 13 js, 4 bc, et 2bc ❌, 2🐧🐧
    Fet 03/21 2 bc ❌
    3.ivf 11/21 pergoveris/ cetrotide/ovitrelle /14 js, et 1bc ❌ i 1🐧
    FET 03/22 1bc
    9dnt b 56, 11dnt 131, 14dnt 66-biokemijska❌
    4.ivf 06/22 Skvorc oveleap/orgalutran/ ovitrelle 14js, ET 2 trod 8st ❌, 2 🐧🐧
    10/22 FET 2🐧🐧❌

Zabrinuta

Broj poruka: 64

Prijavi adminu

kiki989

nikol123

Cure 30.1.2023 idem na fet! Danas je endometrij 10.1 i danas bi trebala bit ovulacija!
    U dvoumici sam vratit dva ili jedan embrij, kakva su vaša iskustva?
    Hej i ja sam u pon na transferu. Meni endo danas 8,6.. mislis da je to okej? Meni se vracaju dvije blastice jer to jedino imam zaledeno ☺️

Jel ti uzmiaš kakvu terapiju, ja za sada ništa!
    Mozda da se nađemo na fejsu pa da malo dopisujemo ako si za? 

👱‍♀️Nalazi uredni, 1992 god.
    🙍‍♂️Normoozospermija(plodnost nije smanjena)1984god
    1 stimulirani ivf 5/2022 7js,ET 2 blastice, 🥶nema
    5 mj beta 233,1 9dnt, 13 dnt 879,1, 9+4 tt missed
    2 stimulirani ivf 11 mj 2022 10 js, 🥶4(ostalo)
    1 ET, beta ➖,
    FET, 30.01,PRIRODNI,NIZAK PROGESTERON(PROLUTEX)
    31.01.2023 FET( 1 blastica)
    11. 02.2023 beta
    Poliklinika IVF

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.