Potpomognuta oplodnja vol. 10

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Istrijanka1401
    [UREĐENO] 23. Lipanj 2026. 15:14

    Cure, druga beta je 52,7 😔
    Imam pitanje ovi u KBC su stvarni malo sturi sa informacijama. Napisu mi da ima javim prvi dan menstruacije i sad meni nije jasno da li je meni menstruacija bila ono krvarenje ili cu pravu menstruaciju dobit tek nakon sta prestanem koristiti progesteron. Pitam ih i uporno pisu da im javim kad procjenim. 
    Da li cu ja pravu menstruaciju dobit par dana nakon sta prestanem koristiti progesteron?

    Avatar tratinčicaa30
    tratinčicaa30
    23. Lipanj 2026. 11:32

    Stvarno mi je žao zbog spontanog…😔
    Prava menstruacija će ti doći tek kad beta skroz padne, kad joj vrijednost bude negativna (od 0 do 5). 
    Tako da možeš za koji dan opet izvaditi da provjeriš ili pričekati da ti krene menstrualno krvarenje. 

    👩🏻31 - ✔️ | 🧑🏻31
    7/25 - OAT | 10/25 - oligozoospermija
    pokušavamo od 10/24
    3/26 ➕🩷

    Avatar Moon
    Moon
    23. Lipanj 2026. 11:44

    Žao mi je. Tratinčica je u pravu, sve dok je beta iznad 5 to nije menstruacija. Možeš vaditi i pratiti kako pada pa od trenutka kad skroz padne sljedeće krvarenje računaj kao mentruaciju. Drži se 🫂

    👩🏻‍🦱 -27, endometrioza, 4g/5g pai 1 heterozigot, ANA+, IgM +
    🧔🏻‍♂️ - 27, 12/25 asthenozoospermia
    🧬 DFI 26%
    3/26 IVF - 14🥚, 2❄️ - freeze all
    5/26 FET - prirodni, nema ovulacije ✖️
    6/26 FET - prirodni+ovitrelle, nema ovulacije ✖️
    7/26 FET ⏳🦋

    buhtlica34
    23. Lipanj 2026. 11:47

    Žao mi je... Prava menga će ti doći par dana nakon što prestaneš sa progesteronom.


    11/21 - prirodna trudnoća, moja zlatkica M
    8/23 - prirodna trudnoća, missed ab u 8.tjednu
    dg. teratozospermia -> normo; pai1 4g/4g, haši
    4/25 ET - ; 9/2025 FET - ; 11/25 FET - ; 2/26 FET -

    Istrijanka1401
    [UREĐENO] 23. Lipanj 2026. 11:51

    Hvala cure.  Njih pitam da li da ocekujem menstruaciju nakon prestanka koristenja progesterona a oni meni uporno odg da im javim datum svjezeg krvarenja da me naruce na utz. Prvi put mi se tako nesto desilo i zbunjena sam pa me oni jos vise zbune tim odg. Ne znam mozda sam glupa evo
    Za FET cu vjerojatno morat cekat 9 mj jer mi nalazi isticu pa cu bit pametnija sto se tice bete i ic privatno vadit a ne cekat 3 tjedna. Hvala jos jednom 😊

    👩 37 godina, lijevi jajovod neprohodan, AMH 1.53 µg/L,
    👨‍🦲 31 godina, sve u redu (normo)
    KBC RI
    Pokusavamo od 09/23
    5/26 - prvi postupak IVF : 💉 Menopur 150 UI, Orgalutran, Ovitrelle
    8 JS, 6 zrelih, 4 oplodenih do 3.dana,
    ET jedan 3dn - 1. Beta 562,8 / 2. Beta 52,7 😔
    1 blastocista - freeze

    Avatar Moon
    Moon
    23. Lipanj 2026. 12:05

    To ti govore zato što možeš prokrvariti i dok si pod terapijom. U tom slučaju prestaješ koristiti terapiju i javljaš se njima. Najbolje da ispratiš pad bete i onda čekaš svježe krvarenje

    👩🏻‍🦱 -27, endometrioza, 4g/5g pai 1 heterozigot, ANA+, IgM +
    🧔🏻‍♂️ - 27, 12/25 asthenozoospermia
    🧬 DFI 26%
    3/26 IVF - 14🥚, 2❄️ - freeze all
    5/26 FET - prirodni, nema ovulacije ✖️
    6/26 FET - prirodni+ovitrelle, nema ovulacije ✖️
    7/26 FET ⏳🦋

    Avatar tratinčicaa30
    tratinčicaa30
    23. Lipanj 2026. 12:08

    Na prvih par stranica ove teme imas stvarno sve u detalje objasnjeno, cure su se bas potrudile sazeti i napisati sve vazne stvari vezane za potpomognutu oplodnju. Savjetujem da procitas, pa neces imati ovakvih dilema sljedeci put. Sretno u novim ciklusima! 

    👩🏻31 - ✔️ | 🧑🏻31
    7/25 - OAT | 10/25 - oligozoospermija
    pokušavamo od 10/24
    3/26 ➕🩷

    Avatar Zelena123
    Zelena123
    23. Lipanj 2026. 13:49

    Žao mi je Istrijanka. Očito je riječ o biokemijskoj. Kad se meni desila, krvarila sam oko 8-9 dana, nakon toga sam dobila menstruaciju za nekih mjesec dana. Mada može to biti i individualno.
    Pretpostavljam da im se javljaš sa prvom sljedećom "pravom menstruacijom".

    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    IVF 07/23 💙-->👶🏻2024 (preostalo 8 ❄️)
    07/25 Biokemijska❌ (pokusali prirodno)
    10/25 Spontani u 7. tj💔 (pokusali prirodno)
    02/26 FET❄️, beta ❌
    03/26 FET❄️, Spontani u 7. tj💔
    08/26FET

    Istrijanka1401
    23. Lipanj 2026. 14:01

    Zelena123 a da valda je tako, kako cure kazu trebala bi dobit nakon sta prestanem koristiti progesterona pa cemo vidjeti koliko ce trebat da menstruacija uopce i stigne pa cu im se javiti. 
    A bas smo svi individualni. Ja sam krvarila 3 dana i to ne jako s time da je jedino u subotu bilo kao “jace” i tad se to sve izdesavalo. Nekako sam bila spremna na to ali ipak me pogodilo poprilicno moram priznat 😔 valda ce bit bolje svima nama 

    👩 37 godina, lijevi jajovod neprohodan, AMH 1.53 µg/L,
    👨‍🦲 31 godina, sve u redu (normo)
    KBC RI
    Pokusavamo od 09/23
    5/26 - prvi postupak IVF : 💉 Menopur 150 UI, Orgalutran, Ovitrelle
    8 JS, 6 zrelih, 4 oplodenih do 3.dana,
    ET jedan 3dn - 1. Beta 562,8 / 2. Beta 52,7 😔
    1 blastocista - freeze

    Avatar Zelena123
    Zelena123
    23. Lipanj 2026. 15:14

    Istrijanka ma naravno, to sve pogodi jako...Taman se ponadaš, a ono ništa. Teško je pronaći pozitivu u tom svemu, iako doktori uvijek kažu da je veliki korak da je došlo do začeća. Na prvu te to naljuti i nije ti jasno kako je to dobar korak, ako je trudnoća stala, ali oni valjda znaju najbolje

    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    IVF 07/23 💙-->👶🏻2024 (preostalo 8 ❄️)
    07/25 Biokemijska❌ (pokusali prirodno)
    10/25 Spontani u 7. tj💔 (pokusali prirodno)
    02/26 FET❄️, beta ❌
    03/26 FET❄️, Spontani u 7. tj💔
    08/26FET

    👩 37 godina, lijevi jajovod neprohodan, AMH 1.53 µg/L,
    👨‍🦲 31 godina, sve u redu (normo)
    KBC RI
    Pokusavamo od 09/23
    5/26 - prvi postupak IVF : 💉 Menopur 150 UI, Orgalutran, Ovitrelle
    8 JS, 6 zrelih, 4 oplodenih do 3.dana,
    ET jedan 3dn - 1. Beta 562,8 / 2. Beta 52,7 😔
    1 blastocista - freeze

  • blacky88
    [UREĐENO] 23. Lipanj 2026. 13:51

    Cure, javili su mi iz IVF-a da svih 6 izvađenih jajnih stanica je zrelo i oplođeno, transfer je planiran 5-ti dan odnosno u subotu. Malo mi je lakše sad, makar znam da do 5-tog dana je pitanje koliko će ih uspjet....

    Još jedno pitanje, kad smo popunjavali one privole, vidjeli smo opciju : Kultivacija embrija u timelapsu. Je li netko to imao?
    To nam nitko nije spomenuo niti znamo kaj je to no na pultu su sestre rekle da se za to treba unaprijed rezervirat jer nema mjesta za sve... Ono kaj imamo uključeno je Odabir spermija Zymoth tehnologijom i adhezivni medij za embrio transfer - EmbryoGlue, nadam se da će to pomoć 

    buhtlica34
    23. Lipanj 2026. 11:48

    yaaaay, bravooo!!!!! 


    11/21 - prirodna trudnoća, moja zlatkica M
    8/23 - prirodna trudnoća, missed ab u 8.tjednu
    dg. teratozospermia -> normo; pai1 4g/4g, haši
    4/25 ET - ; 9/2025 FET - ; 11/25 FET - ; 2/26 FET -

    Avatar purko19
    purko19
    23. Lipanj 2026. 12:06

    super vijesti, sretno! 

    👩🏻 '92 - PCOS, IR, hipotireoza, MTHFR
    Uterus subseptus, zalijepljen lijevi jajnik
    🧔🏻‍♂️ '90 - MS, 10/25 astheno ➡️ 01/26 normo
    01/26 kriopohrana sjemena zbog DMT ✅
    💔 12/2018 missed ab 11 tt (kiretaza)
    🏥CITO
    IUI 04/26 ✖️05/26 ✖️
    1. IVF 06/26 ✖️
    2. IVF ⏳🐞

    Avatar Markolina
    Markolina
    23. Lipanj 2026. 12:49

    Odlične vijesti, držimo fige da se nastave lijepo razvijati 🤞

    👱 36, PCOS
    🧑‍💼36, normo
    2/25 prirodni, prsnuće folikula ❌
    4/25 Femara, Bemfola, Orgalutran, Ovitrelle➡️ 8 j.s.➡️5 pravilno oplođenih➡️5 blastica➡️freeze all
    6/25 FET ❌
    9/25 FET ❌
    11/25 FET ❌
    2/26 biokemijska (prirodno)

    Avatar Markolina
    Markolina
    23. Lipanj 2026. 13:45

    Evo i ja službeno PUPO 🥰
    Sve je prošlo ok, beta 4.7. 

    👱 36, PCOS
    🧑‍💼36, normo
    2/25 prirodni, prsnuće folikula ❌
    4/25 Femara, Bemfola, Orgalutran, Ovitrelle➡️ 8 j.s.➡️5 pravilno oplođenih➡️5 blastica➡️freeze all
    6/25 FET ❌
    9/25 FET ❌
    11/25 FET ❌
    2/26 biokemijska (prirodno)

    Avatar Zelena123
    Zelena123
    23. Lipanj 2026. 13:51

    Odlično blacky! Super brojka!
    Za ovo tvoje pitanje nažalost ne znam...

    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    IVF 07/23 💙-->👶🏻2024 (preostalo 8 ❄️)
    07/25 Biokemijska❌ (pokusali prirodno)
    10/25 Spontani u 7. tj💔 (pokusali prirodno)
    02/26 FET❄️, beta ❌
    03/26 FET❄️, Spontani u 7. tj💔
    08/26FET

  • Avatar purko19
    purko19
    [UREĐENO] 23. Lipanj 2026. 15:25

    Markolina sretno PUPO 🥰

    Avatar Markolina
    Markolina
    23. Lipanj 2026. 15:04

    Hvala 🥰
    Ovaj put sam dobila i protulex svaki drugi dan, tako da sad moram i to naučiti

    👱 36, PCOS
    🧑‍💼36, normo
    2/25 prirodni, prsnuće folikula ❌
    4/25 Femara, Bemfola, Orgalutran, Ovitrelle➡️ 8 j.s.➡️5 pravilno oplođenih➡️5 blastica➡️freeze all
    6/25 FET ❌
    9/25 FET ❌
    11/25 FET ❌
    2/26 biokemijska (prirodno)

    Avatar Zelena123
    Zelena123
    23. Lipanj 2026. 15:12

    Markolina sretno! Uživaj u PUPO <3

    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    IVF 07/23 💙-->👶🏻2024 (preostalo 8 ❄️)
    07/25 Biokemijska❌ (pokusali prirodno)
    10/25 Spontani u 7. tj💔 (pokusali prirodno)
    02/26 FET❄️, beta ❌
    03/26 FET❄️, Spontani u 7. tj💔
    08/26FET

    buhtlica34
    23. Lipanj 2026. 15:25

    Sretno Markolina!!


    11/21 - prirodna trudnoća, moja zlatkica M
    8/23 - prirodna trudnoća, missed ab u 8.tjednu
    dg. teratozospermia -> normo; pai1 4g/4g, haši
    4/25 ET - ; 9/2025 FET - ; 11/25 FET - ; 2/26 FET -

    👩🏻 '92 - PCOS, IR, hipotireoza, MTHFR
    Uterus subseptus, zalijepljen lijevi jajnik
    🧔🏻‍♂️ '90 - MS, 10/25 astheno ➡️ 01/26 normo
    01/26 kriopohrana sjemena zbog DMT ✅
    💔 12/2018 missed ab 11 tt (kiretaza)
    🏥CITO
    IUI 04/26 ✖️05/26 ✖️
    1. IVF 06/26 ✖️
    2. IVF ⏳🐞

  • Uključi se u raspravu, znaš da želiš!

    Zdravo! Čini se da uživate u raspravi, ali još se niste prijavili na račun. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.

    Odustani

    POVEZANI ČLANCI