Porodiljna naknada i ugovor na određeno??

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mama.fiumanka

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Molim za savjet! Ukoliko imam ugovor na određeno a otvorim bolovanje zbog komplikacija u trudnoci da li po isteku ugovora prestajem biti u radnom odnosu ili stoji ona prica da mi moraju produziti ugovor sve dok je bolovanje aktualno i kako ide procedura nakon rođenja bebe; nezaposlena ili na porodiljnom? Blago nama sa ugovorima na određeno😕

  • Avatar Pinkica93

    Pinkica93

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Pozdrav!

    Ja sam na komplikacijama od kraja 11. mj i redovito mi se produžuju ugovori. Jest da samo na 1 ili 2 mjeseca, ali mi se produžuje. Mene isto zanima kako će sve to ić dalje jer firma nije baš nešto najsigurnija.

    Nadam se samo da će kod obje sve dobro proć. :)

    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Pinkice, po meni, probaj moliti poslodavca da ti produžuje ugovore skroz dok budeš na porodiljnom. Jer poslodavcu ti uopće nisi na trošak, kako za vrijeme komplikacija, tako niti za vrijeme porodiljnog. Po meni, to trebaš naglasiti poslodavcu kao argument zašto ništa ne gubi ako te nastavi prijavljivati.
    Ako te ne želi zadržati više kad bi se nakon godine dana djeteta željela vratiti, uvijek ti može nariktati ugovor da ti tada redovno isteče (prije povratka). Ako ti u međuvremenu ne budu htjeli produžiti ugovor, moraš se prijavit na burzu, i onda se stvari dosta mijenjaju jer ćeš se voditi kao nezaposlena osoba.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    mama.fiumanka


    Molim za savjet! Ukoliko imam ugovor na određeno a otvorim bolovanje zbog komplikacija u trudnoci da li po isteku ugovora prestajem biti u radnom odnosu ili stoji ona prica da mi moraju produziti ugovor sve dok je bolovanje aktualno i kako ide procedura nakon rođenja bebe; nezaposlena ili na porodiljnom? Blago nama sa ugovorima na određeno😕

    Bez obzira što si na bolovanju ili na porodiljnom, ugovor redovno isteče kad mu je rok, poslodavac ti nije u obvezi produžavati ugovor nažalost. Jedina dobra stvar je da mu nisi na trošak, nego na trošak države pa ti to može biti argument da ga moliš da ti nastavi produžavati ugovor, zbog naknade koju primaš.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Pinkica93

    Pinkica93

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Ofnica


    Pinkice, po meni, probaj moliti poslodavca da ti produžuje ugovore skroz dok budeš na porodiljnom. Jer poslodavcu ti uopće nisi na trošak, kako za vrijeme komplikacija, tako niti za vrijeme porodiljnog. Po meni, to trebaš naglasiti poslodavcu kao argument zašto ništa ne gubi ako te nastavi prijavljivati.
    Ako te ne želi zadržati više kad bi se nakon godine dana djeteta željela vratiti, uvijek ti može nariktati ugovor da ti tada redovno isteče (prije povratka). Ako ti u međuvremenu ne budu htjeli produžiti ugovor, moraš se prijavit na burzu, i onda se stvari dosta mijenjaju jer ćeš se voditi kao nezaposlena osoba.

    Nadam se da će mi i dalje redovito slat nove ugovore. Prave šefove u životu vidjela nisam, kod nas to sve ide preko voditelja. Možda zato kaj je to veći trgovački lanac tipa Konzu ili kaj. Ma šta god da je razlog, samo neka oni to šalju. Bar ću natuć nešto malo staža. A za to kad beba napuni godinu dana ja možda nađem i nešto bolje do tad.

    [lilypie.com]

  • marta1986

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozz cure! 
    Nova sam ovdje.. vidim da mnoge dosta znaju pa prije nego provjerim u firmi i u HZZO možda mi i vi možete pripomoći.
    Naime, trenutno sam na komplikacijama, kao zaposlena osoba na ugovor na određeno i uskoro bih otvorila porodiljni (45 dana prije poroda) no po izračunu ispada da nakon što mi ginekolog otvori porodiljni dva dana nakon otvaranja porodiljnog mi istiće i ugovor. 
    Zanima me hoću li barem prvih 6 mj porodiljnoga uspjeti ostvariti prava kao zaposlena jer ću ga kao zaposlena i otvoriti? bez obzira što odmah zatim istjeće moj ugovor… a i ispunjavam one uvjete koje traže 12mj rada u kontinuitetu ili 18mj unutar 2godine.

  • Kiara19

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    marta1986

    Pozz cure!
    Nova sam ovdje.. vidim da mnoge dosta znaju pa prije nego provjerim u firmi i u HZZO možda mi i vi možete pripomoći.
    Naime, trenutno sam na komplikacijama, kao zaposlena osoba na ugovor na određeno i uskoro bih otvorila porodiljni (45 dana prije poroda) no po izračunu ispada da nakon što mi ginekolog otvori porodiljni dva dana nakon otvaranja porodiljnog mi istiće i ugovor.
    Zanima me hoću li barem prvih 6 mj porodiljnoga uspjeti ostvariti prava kao zaposlena jer ću ga kao zaposlena i otvoriti? bez obzira što odmah zatim istjeće moj ugovor… a i ispunjavam one uvjete koje traže 12mj rada u kontinuitetu ili 18mj unutar 2godine.


    Ja sam u istoj situaciji i meni su rekli da imam pravo prvih 6mj primati prodiljni kao zaposlena.

    [lilypie.com]

  • bejbs25

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Hej curke,
    Naime zaposlena sam tek tjedan dana i to do 3.2.2020…i saznala sam tj.ginekolog je potvrdio trudnoću i mene sad zanima mogu li otvoriti komplikacije ? Nesto sam cula da je jedna osoba primala komplikacije sve do mjesec dana pred porod iako joj nisu produzili ugovor tj.istekao joj je mjesec dana nakon otvaranja komplikacija

  • mami2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok cure, imam pitanje. 
    Imam ugovor  na određeno vrijeme  (mijenjam kolegicu koja je na porodiljnom), a sad sam i sama trudna. Zanima me dali ja mogu na komplikacije,  i da li moj ugovor traje do povratka kolegice što bi bilo veljača 2021. Ili mi poslodavac može prekinuti odmah ugovor kad sazna za moju trudnoću? Hvala 

  • Nella011

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! 
    Moze pomoc? 

    Zaposlena sam od 10 mj, od 3. na komplikacijama i sad na porodiljnom. Ugovor mi je istekao jucer pa me zanima sto sa godisnjim odmorom? Da li ga je poslodavac duzan isplatiti s obzirom da ga nisam imala kada niti cu ga moci iskoristiti radi isteka ugovora i porodiljnog od 3 god? Također me zanima burza, treba li se prijaviti sada ili tek nakon porodiljnog? Znam da moram HZZO-u javiti promjenu radi porodiljnog i zdravstvenog. Unaprijed hvala 😊

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.