Porod na stolčiću ili u kadi za rađanje

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bellisima2

    bellisima2

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Pa to je izvrsno :)
    Hvala ti puno na informaciji!

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Ma nema na čemu! Kada je termin?

  • KBG

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila u Rijeci, porod sam zapocela u vodi ali mi je voda usporavala trudove pa sam nakon 4 sata u vodi ipak odlucila porod zavrsiti na stolu, jer bi mi se inace porod otegnuo na puno duze od 15 sati. Inace vrijeme koje sam provela u vodi je bilo super, trudovi su me manje boljeli nego kada sam bila vani, i ugodno je bilo plutati u vodi i sama birati polozaj u kojem cu najlakse izdrzati trudove. Sestra je isto bila divna i brinula se za mene (kod poroda u vodi sestra je cijelo vrijeme s tobom, za razliku od klasicnog poroda). Po drugom ulasku u vodu (u vodi mozes biti maksimalno 2 sata pa onda moras pola sata izaci) su mi dali drip, i nije smetalo, kako bi se ja okretala tako je sestra micala stalak na kojem je bio drip. Suprug je takodjer cijelo vrijeme bio samnom. Kada se sad sjetim poroda na stolu ipak ne znam kako bi se u vodi bila koncentrirala na tiskanje i na to da mi zdjelica ostane pod vodom dok dijete ne izadje svo a ne samo glavica…

  • Avatar bellisima2

    bellisima2

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    IvaP


    Ma nema na čemu! Kada je termin?

    15.6., a tebi?
    Ti si isto znači za stolčić?

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    KBG


    Ja sam rodila u Rijeci, porod sam zapocela u vodi ali mi je voda usporavala trudove pa sam nakon 4 sata u vodi ipak odlucila porod zavrsiti na stolu, jer bi mi se inace porod otegnuo na puno duze od 15 sati. Inace vrijeme koje sam provela u vodi je bilo super, trudovi su me manje boljeli nego kada sam bila vani, i ugodno je bilo plutati u vodi i sama birati polozaj u kojem cu najlakse izdrzati trudove. Sestra je isto bila divna i brinula se za mene (kod poroda u vodi sestra je cijelo vrijeme s tobom, za razliku od klasicnog poroda). Po drugom ulasku u vodu (u vodi mozes biti maksimalno 2 sata pa onda moras pola sata izaci) su mi dali drip, i nije smetalo, kako bi se ja okretala tako je sestra micala stalak na kojem je bio drip. Suprug je takodjer cijelo vrijeme bio samnom. Kada se sad sjetim poroda na stolu ipak ne znam kako bi se u vodi bila koncentrirala na tiskanje i na to da mi zdjelica ostane pod vodom dok dijete ne izadje svo a ne samo glavica…

    Super da je ipak dobar dio poroda voda bila od pomoći! No to s kadom treba unaprijed dogovoriti?

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    bellisima


    IvaP


    Ma nema na čemu! Kada je termin?
    15.6., a tebi?
    Ti si isto znači za stolčić?

    Meni je termin 16. 4.   Pa jesam, za stolčić sam. Može se odlučiti na licu mjesta, mislim da hoću!

  • Avatar bellisima2

    bellisima2

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    IvaP


    bellisima


    IvaP


    Ma nema na čemu! Kada je termin?
    15.6., a tebi?
    Ti si isto znači za stolčić?
    Meni je termin 16. 4.   Pa jesam, za stolčić sam. Može se odlučiti na licu mjesta, mislim da hoću!

    Super, nadam se da će ti sve glatko proći! :) Kada mi se ne svidja toliko, osim za ublažavanje bolova..to ću probati doma - napuniti kadu kad krenu prvi trudovi i prije nego odem u bolnicu..

  • KBG

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Za moci roditi u kadi trudnoca mora biti uredna (ja sam prvu polovicu trudnoce bila na strogom mirovanju radi hematoma, ali mi se kasnije povukao, to sam im napomenula i rekli su da to nema veze glavno da je pred porod sve ok), i trebas donijeti nekoliko laboratorijskih nalaza (bris na klamidiju, nalaz krvi za HIV, hepatitis B, i ne sjecam se tocno vise koje jos nalaze su trazili), najbolje ti je da nazoves direktno rodiliste u kojem zelis roditi i pitas sestru, meni su sve super objasnile. Reci ce ti i koliko moze biti star nalaz i kada i da li trebas doci na savjetovanje.

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    KBG


    Za moci roditi u kadi trudnoca mora biti uredna (ja sam prvu polovicu trudnoce bila na strogom mirovanju radi hematoma, ali mi se kasnije povukao, to sam im napomenula i rekli su da to nema veze glavno da je pred porod sve ok), i trebas donijeti nekoliko laboratorijskih nalaza (bris na klamidiju, nalaz krvi za HIV, hepatitis B, i ne sjecam se tocno vise koje jos nalaze su trazili), najbolje ti je da nazoves direktno rodiliste u kojem zelis roditi i pitas sestru, meni su sve super objasnile. Reci ce ti i koliko moze biti star nalaz i kada i da li trebas doci na savjetovanje.

    Je li bio porod u kadi? Kako je bilo?

  • tonkicapalonkica

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Da li je netko zatražio porod na stolčiću u Puli, i ako je kakva su vam iskustva. Zanima me da li su vas pokušali odgovoriti od te ideje.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.