Plodni dani

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • marela1809

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Drage trudilice, i mame,
    zanima me koje ste metode koristile u računanju plodnih dana i je li vam to pomoglo u začeću? Svaki savjet je dobro došao!

  • Avatar Maja58

    Maja58

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    marela1809


    Drage trudilice, i mame,
    zanima me koje ste metode koristile u računanju plodnih dana i je li vam to pomoglo u začeću? Svaki savjet je dobro došao!

    Bok Marela, a ne znam sta da ti kazem. plodni dani uvijek variraju, prati kada imas iscjedak i bol u stomaku tad su plodni od prilike. a ako zelite bube najbolje je imati odnose svaki drugi dan. ☺

    》♡☆♡ svaki novi dan je novi pocetak ♡☆♡《👪

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    marela1809


    Drage trudilice, i mame,
    zanima me koje ste metode koristile u računanju plodnih dana i je li vam to pomoglo u začeću? Svaki savjet je dobro došao!

    Ja sam si na mobitel skinula aplikaciju Menstrualni dnevnik, pratila kroz to kad su plodni dani. Aplikacija ti izracuna prosjek zadnjih 3 mj ciklusa. 
    Takoder mozes pratiti iscjedak, sto je on vise rastezljiv i prozirniji ovulacija je tu.. 
    Ja sam se ravnala po toj aplikaciji iako mi ciklusi nisu bili redoviti. Bio je dogovor u 5 min, ajmo na bebu, ravnali se po plodnim danima prema aplikaciji i uspjelo od prve, sad sam u 29tt

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Maja58

    Maja58

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    dea


    marela1809


    Drage trudilice, i mame,
    zanima me koje ste metode koristile u računanju plodnih dana i je li vam to pomoglo u začeću? Svaki savjet je dobro došao!
    Ja sam si na mobitel skinula aplikaciju Menstrualni dnevnik, pratila kroz to kad su plodni dani. Aplikacija ti izracuna prosjek zadnjih 3 mj ciklusa. 
    Takoder mozes pratiti iscjedak, sto je on vise rastezljiv i prozirniji ovulacija je tu.. 
    Ja sam se ravnala po toj aplikaciji iako mi ciklusi nisu bili redoviti. Bio je dogovor u 5 min, ajmo na bebu, ravnali se po plodnim danima prema aplikaciji i uspjelo od prve, sad sam u 29tt 

    Meni te aplikacije nikada nisu pomagale. vec 4 mjeseca gledam po njima, ali nikada nista. Cak mi je ginic rekao pusti te simulante tvoje tijelo ce ti samo reci kada je ovulacija, najbolje ti je imati odnos svaki drugi dan. Tako ces potrfiti na plodne dane. 

    》♡☆♡ svaki novi dan je novi pocetak ♡☆♡《👪

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Svakome nesto drugo pomogne. Ja kazem sto je meni..
    Moze pratiti bazalnu temperaturu svaki dan. A postoje u ljekarni/dm-u/kozmu trakice za ovulaciju pomocu kojih takoder moze znati kada ovulira. I najbolje imati cesce odnose..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Maja58

    Maja58

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    dea


    Svakome nesto drugo pomogne. Ja kazem sto je meni..
    Moze pratiti bazalnu temperaturu svaki dan. A postoje u ljekarni/dm-u/kozmu trakice za ovulaciju pomocu kojih takoder moze znati kada ovulira. I najbolje imati cesce odnose..

    Bas tako Dea ceste odnose, ali treba biti opustena, ako se budes opterecavala nista onda. Opusti se uzivaj i vjeruj 😊

    》♡☆♡ svaki novi dan je novi pocetak ♡☆♡《👪

  • Avatar kosee

    kosee

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    Ja sam pratila bazalnu temperaturu i koristila aplikaciju Fertility Friend (može se pristupiti i preko kompjutera). Ona ti sama određuje ovulaciju na temelju izmjerenih temperatura te radi statistiku tvojih ciklusa i određuje kad bi trebala dobiti mensturaciju i kad je pogodno za napraviti test.

    [lilypie.com]

  • Avatar Gogach

    Gogach

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Upravo danas sam otkrila nešto sasvim novo za mene. I to baš na ovim stranicama Klokanice, kao reklama..
    Uglavnom, pročitala sam cijelu tu stranicu. Pisma na kraju su ta koja su me najviše dirnula. Svoje mišljenje nemam, jer nisam probala A uostalom, ne kaže se bezveze da su čudni putovi božji….ma, da ja sad tu ne duljim, pogledajte same. Ponekad čovjek nema što više za izgubiti…
    sites.google.com/site/centarjonas/

    … na kraju ipak bude dobro, ako još nije dobro znači da nije kraj.

    [daisypath.com]

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga marela1809, postoji alat za računanje i na Klokanici:  https://klokanica.24sata.hr/alati/plodni-dani [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar ami25

    ami25

    Broj poruka: 1059

    Prijavi adminu

    Drage mame evo neću otvarati novu temu pošto je moje pitanje vezano za plodne dane i ovulaciju. Ja sam trenutno 13 tt ali mi je plod nesto manji kaze dr na svakom pregledu oko 5 dana manje. Na dan očekivane m (28mi dan) sam radila test i bio je negativan. Tada sam mislila da ništa sigurno od trudnoće jer su mi menstruacije stvarno točne u dan i čekala sam svaki čaš da dođe. Kako nije stizala napravila sam opet test za 4 dana i bila je vidljiva druga crtica znači nazirala se,nije bila kao kontrolna ali bila je tu. Vjerojatno mi je beta bila slabija, moj dr kaže da je kasnije došlo do začeća vjerojatno, e sad pošto on nije baš bio rječit mene zanima da li je kasnila ovulacija ili je moguće da je ovulacija bila točna ali da je implantacija ploda trajala duže jer inače kažu da se nakon 10 dana od ovulacije može pokazat plusić na testu? To me zanima iz čistog razloga jer ‘znam’ kad mi je ovulacija po simptomima  (bol u jajnicima, rastezljiva sluz) i tada smo imali odnose (to je bila srijeda) kasnije nismo, a po riječima doktora ovulacija je nastupila nedjelju ili ponedjeljak. Zar je moguće da su simptomi bili krivi i da je toliko moglo proći da dođe do oplodnje? Da li netko zna nešto više o tome? Hvala.

    💙Bartol💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.