plodna voda-vodenjak

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Nemam pojma šta reći, komentiram samo jer sam o tome nešto čula na tečaju. Dakle ne od babice, ne od doktora nego od fizioterapeutkinje koja nas je učila disati i vježbati i tiskati i dosta je s nama pričala onako općenito iz svojih iskustava i iz iskustava kao pratnje. Dakle, kad su samo trudovi, ići kada budu na 5 min bar sat vremena, kod pucanja vodenjaka se stignemo otuširat i depilirati a kod krvarenja ništa od doga nego direkt u bolnicu.  Ja ne znam ništ o tome, možda je najsigurnije nazvati rodilište i pitati, reći jel pomalo curi il je pljusnulo pa nek oni procijene jel se stigneš oprati. 

  • Avatar jolevk

    jolevk

    Broj poruka: 180

    Prijavi adminu

    bjap


    Nemam pojma šta reći, komentiram samo jer sam o tome nešto čula na tečaju. Dakle ne od babice, ne od doktora nego od fizioterapeutkinje koja nas je učila disati i vježbati i tiskati i dosta je s nama pričala onako općenito iz svojih iskustava i iz iskustava kao pratnje. Dakle, kad su samo trudovi, ići kada budu na 5 min bar sat vremena, kod pucanja vodenjaka se stignemo otuširat i depilirati a kod krvarenja ništa od doga nego direkt u bolnicu.  Ja ne znam ništ o tome, možda je najsigurnije nazvati rodilište i pitati, reći jel pomalo curi il je pljusnulo pa nek oni procijene jel se stigneš oprati. 

    pa vjerujem da  kod trudova bi cekala na 5min..ako su samo bolovi i onda bi isla..a kod pucanja vodenjaka sve ovisno koliko bi prsnuce bilo…ako je veliko..otusirala se i mozda za sat vremena krenila…a kod malog prsnuca bi za sat i pol krenila. a kod krvi naravno odmah.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ma ja ne bi nista cekala kod bilo kakvog prsnuca vodenjaka, tusrianje i depilacija (ja sam pred kraj trudnoce to full redovito radila, pa vjerojatno ne bi ni to morala, mozda samo popraviti) i odmah gas za bolnicu. Vjerujem da bih za manje od sata vec bila u bolnici.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar reina2731

    reina2731

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Da! Ja sam se doma otuširala, spremila starijeg da provede dan kod tete, dovukla kofere i spremno dočekala muža. Još sam panično užicala cigaretu i ispušila je pred rodilištem pa kud puklo da puklo. Inače sam prestala pušiti ali u tom trenutku to mi je bila kao zadnja stvar koju radim u svom životu jer sam bila pod ogromnim stresom - em je prijevremeno em sam stanje nakon sekcije. Bogu hvala sve je prošlo za 10.
    Inače na tečaju kažu kad vodenjak pukne da ne treba letit nego smireno otuširat se, uzet stvari, provjerit papire i onda put bolnice.

  • Avatar jolevk

    jolevk

    Broj poruka: 180

    Prijavi adminu

    reina2731


    Da! Ja sam se doma otuširala, spremila starijeg da provede dan kod tete, dovukla kofere i spremno dočekala muža. Još sam panično užicala cigaretu i ispušila je pred rodilištem pa kud puklo da puklo. Inače sam prestala pušiti ali u tom trenutku to mi je bila kao zadnja stvar koju radim u svom životu jer sam bila pod ogromnim stresom - em je prijevremeno em sam stanje nakon sekcije. Bogu hvala sve je prošlo za 10.
    Inače na tečaju kažu kad vodenjak pukne da ne treba letit nego smireno otuširat se, uzet stvari, provjerit papire i onda put bolnice.

    hehe..ovo s cigarom mi je bas zakon..i ja koja nepusim mislim da bi mogla uzicati kad me uhvati..hhahaha

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    hahaha,a nije ti se mantalo nakon toliko vremena? Hm, dobra ideja…  
    Meni do bolnice treba 15min, ako pukne vodenjak zvat ću muža ak je na poslu, a do tada ću se otuširat. Za depilaciju ni sama ne znam, ovisi u kojoj će fazi rast biti. Kod nas to svejedno popravljaju. A kosu prat?? Mislim da neću, ionako će vjerojatno biti sva znojna poslije, a zadnjih dana joj ni ne dopuštam da se jako zamasti baš zato da nemam tu obavezu ako pukne vodenjak budući da ju jako dugo moram sušit.

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, i ja sam se nakon puknuća vodenjaka stigla i istuširati i provjeriti jel imam sve spremno - mislim da sam nakon nekih 60 min stigla u bolnicu, a rodila sam 8 sati nakon toga. Za pranje kose i to što je masna ne brinite, oprale je ili ne prije ionako ćete nakon poroda jedva dočekati da se ponovno istuširate  Meni je sve to palo u drugi plan kad su krenuli trudovi koji nisu bili ni u kakvim pravilnim razmacima tako da nisam mislila ni o čemu osim o tome da što prije rodim i da bebač bude dobro 

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    nije ni tebi bjap ovo za kosu losa ideja 

  • Avatar cedevita2

    cedevita2

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Da,ideje vam nisu lose..sve zavisi kakva situacija bude..pa po tome procijeniti koliko se i sto moze napraviti,da se ne zuri previse u bolnici,sve ovisi.. 

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    Ma ja ne bi nista cekala kod bilo kakvog prsnuca vodenjaka, tusrianje i depilacija (ja sam pred kraj trudnoce to full redovito radila, pa vjerojatno ne bi ni to morala, mozda samo popraviti) i odmah gas za bolnicu. Vjerujem da bih za manje od sata vec bila u bolnici.

    Razmišlajm baš na taj način - redovito uređivanje bikini zone, koliko mogu sama, kad malo poodmaknemo (sad smo u 30.tt) ću uključiti i muža u to . Ako dođe do prsnuća vodenjaka,, planiram brzo tuširanje i pravac bolnica. Inače sam malo ziheraš u životu, a ponekad i paničar, tako da mislim da ne bih ništa prepustila slučaju ostajanjem malo duže kući. Ako krenu samo trudovi bez puknuća vodenjaka, onda bih naravno čekala da mi dođu na 4-5 min, ali ovako ne. 

    Krešimir 19.08.2014. <3

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.