Placenta previja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    milica moja posteljica prelazi usce i imala sam krvarenje u 14.tt. Bitno je jako da mirujete. Znaci, sto vise lezati na lijevom boku, izbjegavati dugo hodanje, sjedenje, stajanje. Cucati nikako. Spolni odnosi strogo zabranjeni… Koristite terapiju koja vam je prepisana i pijte magnezij najmanje 375mg/dan. Jos je rano govoriti o krajnjoj dijagnozi placente previje jer se ona dize zajedno s plodom i dijagnoza se tek postavlja nakon 30.tt. Mirujte i pridrzavajte se savjeta lijecnika i bit ce sve u redu. Sretno! 

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • taormina

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage djevojke, ovo je moje iskustvo. U 21. tjednu (anomaly scan) ustanovljeno je da mi posteljica graniči s UU, doktorica na Sv. Duhu navodi samo kako je potrebno pratiti posteljicu. Nakon što sam kontaktirala svoju doktoricu ista mi je savjetovala izbjegavanje težih napora i spolne odnose. U 24. tjednu posteljica se odmaknula od UU, a u 26. tjednu već je dobrih 4-5 cm odmaknuta od UU. 

    Hoću reći, nema mjesta panici. Placenta previa dijagnosticira se tek u 32. tjednu i prema mnogim doktorima uopće nije potrebno obraćati pažnju na položaj posteljice do tog dijela trudnoće.

    Želim Vam svu sreću :)

  • jasna2021

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Cao  cure, ulazim u 12 nedelju, meni je na zadnjem pregledu receno da mi posteljica vecim dijelom prelazi usce, inace imam krvavi iscjedak od 8. nedelje, na stogom sam mirovanju odavno jer imam ustanovljen i hematom. Prvi put sam prokvarila s 5. Nedelja malo dobila terapiju duphaston i progesteron dvije sedmice je sve bilo uredu, pa sam znaci opet 8.12. prokvarila i evo sve do danas imam pomalo krvi, ako neko ima slicnih iskustava neka se javi, sretno svima

  • Avatar Pipin

    Pipin

    Broj poruka: 876

    Prijavi adminu

    Pozdrav, ima koja mama koja se borila sa placentom previom marginalis, a da se na kraju posteljica digla? Kod nas je od početka nisko, a s 24+3 završavamo u bolnici s obilnim krvarenjem upravo zbog posteljice. Danas smo 28tt i posteljica se nigdje nije pomakla. Imamo vremena do 32tt nakon čega nam ne gine carski rez i rizičniji porod…

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.