Placenta previja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tia-

    Tia-

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Dali se netko od vas susreo sa placentom odnosno niskom posteljicom u trudnoći??

    Meni je dijagnosticirana u 24tt. Već od 16tt se vidjelo da je nisko, ali sad je mjereno da je skoro do ušća, rubna.  Dali postoji mogućnost da se podigne. preporuka mi je mirovanje, ne dizanje teškoga ne duge šetnje, nema seksa. Na koji način ste vi mirovale?
    Samim time pokušavamo izdurati bez krvarenja i što duže da izdržim do kraja, porod je još pod upitnikom dali će biti carski ili vaginalni.

  • Avatar chago

    chago

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    meni je ovaj tjedan dijagnosticirana placenta previa totalis sto znaci da u potpunosti prekriva usce maternice i definitivno cu morati na carski. ostala sam na promatranju par dana, primala tokolizu i dexametazon, a buduci da vise nema krvarenja ni trudova poslali me doma.. najstroze moram mirovati dok cekam sljedecu hospitalizaciju i porod najvjerojatnije cim udjemo u 37.tjedan (sad smo u 32.)
    najvise me sokiralo sto mi do sada nitko to nije spomenuo. pretpostavljam da posteljica ne sece samo tako i da je na tom mjestu odavno pa su me mogli upozoriti na mogucnost krvarenja i savjetovati da ranije pocnem mirovati a pogotovo da budem spremna na carski rez jer vaginalno nikako ne mogu roditi!

  • Avatar Marlameri

    Marlameri

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    evo i mene na žalost sa istom dijagnozom. U srijedu na uzv u 16. tjednu ustanovljeno je da mi posteljica prekriva dio ušća i sad ne znam šta mi je raditi? Bila sam od početka trudnoće na bolovanju jer sam prije ove trudnoće imala spontani i ovaj mjesec počela sam raditi i sad ne znam hoću li opet morati na bolovanje. Boli me trbuh a sad me pogotovo svega strah. Teško mi je kad sjedim a na poslu najviše sjedim i najbolje mi je dok ležim. Voljela bih ako ima tko da podijeli svoje iskustvo jer sam izgubljena i ne znam koliko se moram čuvati da sve bude u redu. Smijem li sjediti ili je bolje da što više ležim?

    [lilypie.com]

  • Avatar Sara9

    Sara9

    Broj poruka: 790

    Prijavi adminu

    Marlameri


    evo i mene na žalost sa istom dijagnozom. U srijedu na uzv u 16. tjednu ustanovljeno je da mi posteljica prekriva dio ušća i sad ne znam šta mi je raditi? Bila sam od početka trudnoće na bolovanju jer sam prije ove trudnoće imala spontani i ovaj mjesec počela sam raditi i sad ne znam hoću li opet morati na bolovanje. Boli me trbuh a sad me pogotovo svega strah. Teško mi je kad sjedim a na poslu najviše sjedim i najbolje mi je dok ležim. Voljela bih ako ima tko da podijeli svoje iskustvo jer sam izgubljena i ne znam koliko se moram čuvati da sve bude u redu. Smijem li sjediti ili je bolje da što više ležim?

    Draga malameri, to ti je još prerano za dijagnozu placente previe.. Ja sam 22 tjedan i jučer mi je na pregledu doktorica rekla da je u ovom stadiju trudnoće normalno da je posteljica spuštena, tj da se nakon 24-og tjedna plod i organi počinju micati prema gore, tj rasti više u gornji dio trbuha i da se uopće ne brinem s tim, da tek oko 30-og tjedna se može sa sigunošću reć dijagnozu. S tim da mi je jedna žena rekla da se njoj posteljica podigla tek oko 35-og tjedna, tako da nema panike unaprijed :)

  • Avatar Marlameri

    Marlameri

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Draga Sara hvala na odgovoru. A tu dijagnozu rekao mi je doktor u Petrovoj kad sam išla na triple test i uzv. Jučer sam bila kod svog doktora i isto mi je rekao da je to rano za takvu dijagnozu i rekao da se to može reći tek poslije 24 tjedna. Malo me to umirilo, ali i dalje me boli trbuh. Ali bitno je da nije tako strašno. Doktor me naručio na uzv za mjesec dana pa ćemo vidjeti kako će se razvijati situacija.

    [lilypie.com]

  • Avatar Sara9

    Sara9

    Broj poruka: 790

    Prijavi adminu

    Marlameri


    Draga Sara hvala na odgovoru. A tu dijagnozu rekao mi je doktor u Petrovoj kad sam išla na triple test i uzv. Jučer sam bila kod svog doktora i isto mi je rekao da je to rano za takvu dijagnozu i rekao da se to može reći tek poslije 24 tjedna. Malo me to umirilo, ali i dalje me boli trbuh. Ali bitno je da nije tako strašno. Doktor me naručio na uzv za mjesec dana pa ćemo vidjeti kako će se razvijati situacija.

    Tako su mene isto u bolnici prepali :) Dan za danom je lakše nego razmišljat šta će bit toliko unaprijed! Sretno ti :)

  • Avatar lily13

    lily13

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Marlameri još je prerano za davati točnu dijagnozu, tek poslije 28.tt, i onda se može točno reći o kojem stupnju (vrsti) placente previae se radi! 
    Meni je ginekolog isto rekao da mi je beba u tim tjednima dosta nisko, osjećala sam nekako neugodan pritisak pa bih više odmarala i stavila bih jastuk ispod guze, i već oko 20.tt se posteljica podignula! 
    Ne trebaš se brinuti bit će to sve u redu :)

  • Avatar Marlameri

    Marlameri

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Evo me nakon UZV jučer doktor je rekao da se posteljica podigla i sad je samo sprijeda nisko na 2,5 cm od ušća, ali kaže da to nije zabrinjavajuće. A i vaše riječi su me umirile tako da se nisam previše ni opterećivala s tim. Uostalom tijelo mi samo govori kad pretjeram i kad moram legnuti. I onda se trudim slušati ga. Dok sam na poslu namjestim se najbolje što mogu dok sjedim, a kod kuće ležim kad skuham ručak. Sad me samo muči, s obzirom da mi se muž vraća krajem mjeseca, a nismo se vidjeli od 9 mjeseca da li se smijemo sexat zbog te nisko smještene posteljice? Moram pitat doktora a malo mi je to nekako glupo. Šta vi mislite?

    [lilypie.com]

  • dijana1994

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    I mene zanima malo vise o ovoj temi….ako je aktivna

  • milica.simic24@gmail.com

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage mame! Ja Sam imala vantjelesnu sve bilo OK hvala Bogu.Medjutim prije 10 dana krvarenje odmah otisla doktoru tad Sam bila 12 sedmica trudna kaze doktor niska posteljica otkinula se malo, jer sam osjetila da je nesto otpalo u WC solji propisali mirovanje.Prestalo krvarenje odmah. Ja se opet prihvatila posla po kuci I svega I svacega kad opet prije 4 dana obilno krvarenje ne mozes zaustavit jedva. Opet kontrola doktor me stavio na strogo mirovanje samo do WC i nazad.16 sedmica trudnoce od pocetka pijem utrogestan, aspirin i folacin. Sad mi ukljucen apaurin i buscopan.Krvarenja ima samo malo oskudno po koja kap zasad odkako mirujem. Na nalazu pise zatvoren grlic i krvarenje iz uterusa. Posteljica prelazi unutrassnje usce. Da li ce bit sta bolje preplasena Sam. Malo me stomak I ledja bole. Jel neko imao ovako iskustvo? Hvala unaprijed! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.