Pedijatar ili liječnik primarne zdravstvene zaštite

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    pozdrav!imam neke nedoumice pa da pitam za mišljenje…živim u selu gdje nam je prvi pedijatar udaljen skoro 40 km,s obzirom da nam na ljeto dolazi novi član obitelji nisam sigurna dal da bebicu upišemo kod pedijatra ili kod liječnika gdje hodamo ja i moja obitelj.znam da je pedijatar specijaliziran za bebice,a da liječnik pzz liječi sve od 0-101 godine,ali glavni strah mi je udaljenost. većina ljudi kod nas upisuju djecu kod liječnika primarne zdravstvene zaštite ali se svejedno preispitujem…savjeti i iskustva dobrodošli

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Moj savjet je kod pedijatra. Ako s bebačem bude sve ok (a nadam se da hoće), ići ćeš jednom mjesečno na sistematski ili cijepljenje tako da to nije puno vozanja.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam bila u istoj nedoumici i obje sam upisala k doktoru primarne zaštite jer ako je samo do cijepljenja i kontorla, bilo mi je užasno po ljetnim vrućinama vozit se 20-ak km u jednom smijeru. Naša doktorica je super jer ako nije 110% sigurna, šalje k specijalistu tak da se ne igra. Dakle, ako imaš povjerenja u svog doktora opće medicine, nema neke velike potrebe ako je pedijatar toliko udaljen. Ak će bit potrebno, uvijek te može poslat na pedijatriju na kontrolu neku il pregled.

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    cure slažem se i s jednom i s drugom.vjerujem svom liječniku,ali pedijatar ima specijalizaciju za i samo za djecu.onda pak mislim koliko puta čujem propuste i od strane pedijatra kad ih dnevno pogleda 100 pa nije tako oprezan kao liječnik primarne koji možda ukupno ima 50 beba pa se ipak bolje može posvetiti….jako velika nedoumica

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam u istoj bila dok nisam rodila. Obje sam rodila u 6. mjesecu, ljeti su bile katastrofalne vrućine i ipak mi je bilo bolje otić u dom zdravlja 5 km nek se patit 20-ak km samo zbog vaganja i cijepljenja. A moja za sve ostalo samo šalje k specijalistima, nije se s ničim htjela zezat nego da bude ziher. I bolje mi je tak nego da se pedijatar zezne. A uvijek kad idem k pedijatru, to su čekanja i načekavanja s drugom bolesnom djecom i uvijek mi nekaj poberu. Ovak mi doktorica na samom početku radnog dana ili na kraju da termin kad nema nikog i super.

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Cure, ne znam ni ja što ću…u mom selu se svake godine mijenja doktor opće prakse, uglavnom to budu mladi liječnici na specijalizaciji pa rade zamjene. Osobno sam upisana kod dr u jednom drugom mjestu udaljenom 5km, ali ta doktrica radi u dvije ordinacije tako da je u toj samo 2-3 h dnevno. Ili, upisati dijete pedijatru koji je 10-15km udaljen? Nekako mislim da mi je u cijeloj priči pedijatar najbolja opcija, ipak mi nije baš tako predaleko? Samo me strah da nije toliko precizan - ovo što je medsr rekla?

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja nebih upisivala dijete u ambulantu gdje se toliko često mijenjaju doktori :)

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    bjap


    Cure, ne znam ni ja što ću…u mom selu se svake godine mijenja doktor opće prakse, uglavnom to budu mladi liječnici na specijalizaciji pa rade zamjene. Osobno sam upisana kod dr u jednom drugom mjestu udaljenom 5km, ali ta doktrica radi u dvije ordinacije tako da je u toj samo 2-3 h dnevno. Ili, upisati dijete pedijatru koji je 10-15km udaljen? Nekako mislim da mi je u cijeloj priči pedijatar najbolja opcija, ipak mi nije baš tako predaleko? Samo me strah da nije toliko precizan - ovo što je medsr rekla?

    Evo,ja donijela odluku…primarna zdravstvena zaštita.ovih 40 km u jednom smjeru mi jesu prepreka,ali opet nisu takva da bi ugrozila bebu…ali kod pedijatra se zna čekati po dva tri sata,nema prednosti jer su sva djeca..baš mi je jučer prijateljica rekla da je požalila što je maloga upisala pedijatru jer je kod zadnjeg posjeta došla s djetetom koje je imalo temp.veću od 39,a u čekaoni ih je bilo 20 takvih pa ju je sestra zamolila neka otiđu u šetnju i vrate se za dva sata…užas…ovdje bude barem blizu,ako bude nešto hitno na brzinu smo u  ambulanti…i naravno nadat ćemo se da ćemo čim manje trebati liječnika.

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Mislim da kad dođeš kod doktora opće prakse da djeca čak imaju prednost pa se ne čeka dugo. Danas sam bila na tečaju, bio pedijatar, veli da bi trebale postojati dvije čekaonice:jedna za bolesnu djecu a druga za djecu koja dolaze na sistematski ili cijepljenje. Ovako su svi u hodniku, samo su si pedijatri podijelili radno vrijeme za jednu i drugu skupinu djece da ih barem koliko toliko razdvoje. Pojma nemam šta ću. I još pedijatar za kojeg sam dobila preporuku veli da je prepunjen (vjerojatno još prima ali ne znam jel to znači da će biti vveća gužva kod njega). 

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Mi kad idemo na cijepljenje ne moramo čekati, nego se naručimo i dobijemo termin, tako da dođemo točno u to vrijeme i onda nije u kontaktu s bolesnom djecom. A što se tiče radnog vremena za bolesnu djecu, bili smo kad se tek rodio kod ped.na zamjeni jer je naš ped.bio na godišnjem i nije bila velika gužva. Kasnije nismo išli tako da ne znam, ali vjerujem da bude velika gužva.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.