PCOS

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mariina1106

    Broj poruka: 162

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure. Evo ja sam tamo negdje kada sam imala 21,22 godine dobila dijagnozu PCOS. Od scoje 16te godine pa do tada sam bila na kontracepcijskim pilulama pa nisam ni znala da imam problem sve dok nisam prestala pit pilule i tada 8 mjeseci nisam dobila mengu. Otišla kod doktora i na ultrazvuku mi pokazao ciste i da imam PCOS sli bez ikakvih nalaza hormona mi postavio dijagnozu i rekao mi svašta li da vas sad tu ne plašim jer bije bitno i stavio na pilule nazad. Sve dok ja nisam odlučila s 25 koliko imam sada Ostat trudna i došla njemu i rekla sa ih vise neću piti, a on nikakav savjet ništa nije imao za postizanje trudnoće s mojom dijagnozom. I tako sam ja krenula u akciju traženja rješenja. Reci ću vam samo da sam iz trećeg pokušaja tj mjeseca ostala trudna tj u trećem ciklusu sto je meni bio sok s obzirom da to da sam očekivala da neće bit menge ko ni prvi put bez pilula. E sada ja mislim da su se meni ciklusi regulirali jer sam ja pila kapi od vrkute čini mi se dva mjeseca i menga mi je kasnila samo dan,dva a onda sam ostala trudna i sada sam u drugom tromjesječju. To je moja priča. Naravno, posavjetujte se kada uzimate nešto nije svaki lijek za svakog pa pripazite. Sto se tiče drugih simptoma osim izostanka menge jedino sam imala problema s prištićima i to je krenulo čini mi se dva mjeseca poslije prestanka uzimanja pilula i evo tek sad u trudnoći se malo popravlja. S obzirom da vrkutu ne pijem odkada sam trudna ne znam da li bi i tome pomogla a ostalih simptoma nisam imala. I da k tome još imam i Hasimoto. Nadam se da će nekom pomoći. 

  • Mariina1106

    Broj poruka: 162

    Prijavi adminu

    Također, naglasila bi da nisam pila kapi  vrkute zajedno s pilulama nego isključivo nakon prestanka uzimanja. Ako slučajno nisam dobro objasnila ☺️

  • Avatar doragm

    doragm

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage žene 
    Ne znam kome da se više obratim. Tražim savjete,obilazim ginekologe ali bez pomaka.
    Dijagnoza PCOS. Menstruacija nemam. Odnosno kasne mjesecima… da ne dužim priču počela sam s čajem s. Ljubice iz Posušja.
    Zanimaju me iskustva ? Da li je moguće da uzrokuje mučnine ili je to samo znak pred menstruaciju koje nije bilo 2mj. 
    Trudna nisam. 
    Sljedeći korak je endokrinolog po naputku privatnog ginića.
    Nažalost,moja gin kaže da moram piti pilule i da nema drugog načina. Ja se ne slažem s njom pa sama guram i istražujem. Svaki savjet dobrodošao. Jer jednog dana muž i ja bi ipak željeli bebu. 
    Hvala 

  • mmmm1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Stuuuuudenticaaaaa

    Evo da ja prva počinjem xd
    Ove godine mi je dijagnosticiran PCOS nakon 4 godine uvjeravanja doktora da ja to najvjerojatnije imam. Mislila sam tako zbog neredovitih ciklusa(bezbolnih), pojačan rast dlaka, masna koža lica, umor, i sada akne. U ove 4 godine sam mijenjala doktore i nitijedan me nije uputio na vađenje hormona!! Dok nisam došla kod privatnog koji mi je na UZV vidio policisitčne jajnike, te me uputio na vađenje krvi. Nalaze možete vidjeti u opisu mog profila da ne pišem ponovno ovdje. Znači, povišen testosteron, inzulin te imam obrnuto FSH i LH. Ja sam mršavica cijeli život i nikako da se udebljam. Pročitala sam da je crvena maca prah dobra za reguliranje hormona, te kao i čaj od vrkute, te i gynositol. Planiram uvesti zdravu prehranu i vježbanje u svakodnevni život pošto nisam niti vježbala a niti se hranila pravilno. Bila sam kod endokrinologa koji mi je rekao da misli da će me pravilna prehrana izregulirati i nije mi dao nikakve tablete niti išta. Doslovno sam za 5 min razgovora sa njim potrošila 400kn.
    Je li koja od vas proibala crvenu maca prah, čaj od vrkute i gynositol da kaže svoje iskustvo? Ili nešto drugo koje nisam navela ovdje. Naravno meni nije plan začeti, već samo izregulirati hormone.

    Lijep pozdrav svima!☺


    Pozdrav, ja koristim gynositol vise od pola godine. Prvi mjesec koristenja sam cak dva puta imala menstruaciju, te sam svaki naredni mjesec dobivala menstruaciju normalno, osim zadnja dva di nisam uopce 🙄. Sve u svemu nakon kontracepcije i duphastona mogu reci da kao dodatak prehrani pomaze, bar meni je… a zasto se poremetilo zadnja dva mjeseca opet ne znam 😣

  • mmmm1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    doragm

    Pozdrav drage žene
    Ne znam kome da se više obratim. Tražim savjete,obilazim ginekologe ali bez pomaka.
    Dijagnoza PCOS. Menstruacija nemam. Odnosno kasne mjesecima… da ne dužim priču počela sam s čajem s. Ljubice iz Posušja.
    Zanimaju me iskustva ? Da li je moguće da uzrokuje mučnine ili je to samo znak pred menstruaciju koje nije bilo 2mj.
    Trudna nisam.
    Sljedeći korak je endokrinolog po naputku privatnog ginića.
    Nažalost,moja gin kaže da moram piti pilule i da nema drugog načina. Ja se ne slažem s njom pa sama guram i istražujem. Svaki savjet dobrodošao. Jer jednog dana muž i ja bi ipak željeli bebu.
    Hvala


    Pozdrav😀
    Ja se borim isto s PCOS godinama… nakon prestanka uzimanja pilula samoinicijativno jer mi nisu odgovarale menstruaciju nisam imala sigurno godinu dana u komadu, nakon cega sam dobila terapiju Duphastonom… ne znam zasto ti njega mozda ne prepise jer isto sluzi za regulaciju ciklusa.
    Mene je moja priv. ginic uputila na vadenje krvi pa da ce nakon toga vidjeti kako dalje.

  • valjalica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zdravo drage moje zenice,nova sam pa da vam podijelim svoje iskustvo PCOS. Vec skoro 4 godine pokusavam ostati u drugom stanju ali nikako ne ide. Prije 3 mjeseca sam otkrila da ima PCOS, do ranije mi niko to nije rekao inace po njihovom je sve bilo uvijek uredu,dok nisam otisla privatnom doktoru u Austriju.ima donekle redovne men. poneki mjesec kasne po 3-4 dana a u 2 slucaja po mjesec su kasnile,problem sa dlakala nemam ali imam izuztan problem sa masnom kozom i aknama po licu. I također imam problem sa stitnom zlijezdom ali opet ne toliko opasan. prosli ciklus sam pila clomifen tablete 3 dan men pocela i tako 5 dana. i kad sam 10 dan otisla na kontrolu imala sam 2 folikula 16mm i dok. mi je rekao da dodjem za 2 dana da bi mogao jos da naraste i kad sam otisla drugi put sa bolovima u jajnicim nazalost folikuli su pukli. te sam ove sad men. isla ponovo sve ispocetka. pila tablete 3 dan men. 5 dana. u srijedu bila na pregledu folikuli bili 15 mm ,te sam ponovno isla jucer i folikuli su narasli do 18-19 mm i primila sam pregnyl inekiju od 5000. doktor mi je rekao da imam odnose 24 sata nakon pregnyla tj  danas sto vise mozemo to bolje i jos narednih 2 do 3 dana i da 10 dan uradim test na trudnocu. 
    sad mene zanimaju vasa iskustva i da li je kojoj pomoglo ista od ovog? 

  • daniela1

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    hej, jel bi htjela napisati u kojem si laboratoriju vadila krv

    Stuuuuudenticaaaaa

    Evo da ja prva počinjem xd
    Ove godine mi je dijagnosticiran PCOS nakon 4 godine uvjeravanja doktora da ja to najvjerojatnije imam. Mislila sam tako zbog neredovitih ciklusa(bezbolnih), pojačan rast dlaka, masna koža lica, umor, i sada akne. U ove 4 godine sam mijenjala doktore i nitijedan me nije uputio na vađenje hormona!! Dok nisam došla kod privatnog koji mi je na UZV vidio policisitčne jajnike, te me uputio na vađenje krvi. Nalaze možete vidjeti u opisu mog profila da ne pišem ponovno ovdje. Znači, povišen testosteron, inzulin te imam obrnuto FSH i LH. Ja sam mršavica cijeli život i nikako da se udebljam. Pročitala sam da je crvena maca prah dobra za reguliranje hormona, te kao i čaj od vrkute, te i gynositol. Planiram uvesti zdravu prehranu i vježbanje u svakodnevni život pošto nisam niti vježbala a niti se hranila pravilno. Bila sam kod endokrinologa koji mi je rekao da misli da će me pravilna prehrana izregulirati i nije mi dao nikakve tablete niti išta. Doslovno sam za 5 min razgovora sa njim potrošila 400kn.
    Je li koja od vas proibala crvenu maca prah, čaj od vrkute i gynositol da kaže svoje iskustvo? Ili nešto drugo koje nisam navela ovdje. Naravno meni nije plan začeti, već samo izregulirati hormone.

    Lijep pozdrav svima!☺

    jel bi htjela napisati u kojem si laboratoriju vadila krv? :)

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.