Nocno odvikavanje od pelena

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Danijela0503

    Danijela0503

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Pozdrav Mame, 
    Moj M ima vec 4 i po godine i dalje mokri u krevet. Znaci prije nekih 6 mjeseci Sam pocela za odvikavanjem of nocnih pelena, to je trajalo 2 tjedna ali 0% uspjeha, budila Sam ga 3 puta nocu I onda je bio suh, pa Sam smanjila na 2 puta I opet he bilo uredu. Ali da bi se Sam probudio nema sanse. Zna se probuditi usred noci, sjest na krevet I onda se samo opet back na drugu stranu I to je to. A sada, Evo tjedan Dana pokusavam I mozda 2 puta see desilo da nije zapisao krevet Ali je zapisao sebe kad je izasao iz kreveta. No to ga ni malo nedira, briga njega sto se zapisao.. dnevno popije ujutro nesquick a tokom Dana 2-3Pune case vode otprilike. Neznam sto mi je raditi, a nebih ga htjela stavljati u pelene jer nagodinu bi trebao krenuti u skolu. (Zivimo u Irskoj pa to drukcije ide). Da ga probam buditi po noci Neko vrijeme? :/

    Danijela Kosec

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Hej,pozdrav!Nocno mokrenje u krevef se tolerira do 5 godina!Nema veze s odvikavanjem od pelena!Isti slucaj je bio s mojom starijom kceri!Od njene druge godine pa do skoro 5 je piskila u krevet,nocu!Preko dana je sve bilo super;i na spavanju!Prestalo je samo od sebe no bila sam se obratila pedijatru pa sam napisala kako nam je on rekao

    Ali nisi napisala kako je to preko dana?

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Klokanica2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Danijela, nazalost nemam rjesenje da ti ga ponudim jer smo i mi u slicnoj situacij i malo smo zaglibili. Decko ima 4g i 2mj. Dnevnu pelenu smo skinuli malo prije 3. rođendana, a nocnu s 3,5 god. Prema “pravilima” skidanja pelena, ni tad nije bio dobar trenutak za skidanje jer realno on gotovo nikad nije imao suhu nocnu pelenu :/ Jos uvijek se popiski skoro svaku noc. Ponekad ga budim, iako je to prilicno tesko (bas ima dubok san). Svugdje citam da se kod nocnog mokrenja reagira nakon 5 godina i prema tome jos imamo vremena, al opet se pomalo brinem. Naime, kad ga ne probudim tijekom noci, on je do jutra skroz mokar (pidzama mu nekad bude mokra skroz do gleznjeva), nije da mu samo malo pobjegne :( A neke noci izgledaju ovako - piski obavezno prije odlaska na spavanje, legne oko pol 10, u ponoc (kad ja idem leci) vidim da je mokar, budim ga i presvucem, on tada ode na wc i popiski se (puno), ujutro kad se probudi oko pol 7 opet je mokar i opet ide piskiti. Znaci tijekom tih 8 sati on piski najmanje 5 puta… Sto se tice unosa tekucine tijekom dana, ne pije pretjerano (bar mislim). Otprilike 6-7 dcl vode, nekad pojede zdjelicu juhe ili variva. Sokove i mlijeko uglavnom ne pije. Nastojim da ne pije 1h prije spavanja, al ako je bas zedan, dam mu pola case max. Sto se tice mokrenja tijekom dana, ide vise puta (nisam brojala dosad) i ne pobjegne mu dok je budan. Ali tijekom dnevnog spavanja u vrticu isto se cesto popiski (iako ide na wc prije toga). Dosad mi sve ovo nije predstavljalo problem, ali me sad pocelo opterecivati jer svaki dan imam 2-3 masine vesa za prati (zbog deka). Cak sam danas pomislila da bih mu najradije vratila nocnu pelenu no znam da bi to bilo bez veze nakon toliko vremena… Planiram poceti voditi dnevnik pijenja, jedenja, odlaska na wc, al to realno mogu samo vikendom i porazgovarati s tetama u vrticu i pedijatricom (koja opcenito nije nesto simpaticna i pristupacna), pa da vidim kako dalje postupati. Znam  da imamo vremena do 5 god, ali sad mi se cini tako nestvarno da bi on mogao prestati mokriti do tada… 

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.