Najkorisnije i najpraktičnije stvari za novorođenče

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 683

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure 😉
    Imam još dosta do termina, ali sam već polako počela skupljati savjete o tome što je zaista potrebno i praktično od opreme za novorođenče.
    Pa ovdje možemo dijeliti iskustva o korisnim stvarima, ali i o onima koje ste nabavile a nisu vam bile od neke pomoći. Na što obratiti pozornost kod kupovine kolica, odjeće i ostale opreme. Ne bih se htjela nabacati hrpom nepotrebnih stvari pa da se poslije moram mučiti sa skladištenjem.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    shell

    Pozdrav cure 😉
    Imam još dosta do termina, ali sam već polako počela skupljati savjete o tome što je zaista potrebno i praktično od opreme za novorođenče.
    Pa ovdje možemo dijeliti iskustva o korisnim stvarima, ali i o onima koje ste nabavile a nisu vam bile od neke pomoći. Na što obratiti pozornost kod kupovine kolica, odjeće i ostale opreme. Ne bih se htjela nabacati hrpom nepotrebnih stvari pa da se poslije moram mučiti sa skladištenjem.


    Kupiti kolica 2u1 i posebno jaje jer su jaja u onim setovima 3u1 cesto ne testirana i losa. Mi imamo joolz geo kolica i cybex aton m i-size jaje (u kojem se beba moze voziti do 87cm visine a ne do 75cm kao sto je situacija kod velike vecine jaja). Paziti da kolica i jaje imaju za kupiti odgovarajuce adaptere. Bolja su kolica sa zadnjim vecim kotacima, no obicno budu i teza, pa obratite na to paznju ako ste na katu a nemate lift. Robicu smo kupovali najvise u HM, Lidlu i nesto u KIKu, povoljno 100% pamuk. Bodiji su prakticniji na preklop. Treba ti bar 20ak tetra pelena, medju povoljnijima su u Baby centru, bijele, sarenih ima svakakvih kupit na fejsu. Zastita za kinderbet Dadda i Rocco s fejsa. Najkorisnije stvari za bebu su mi bile za pocetak elasticna marama a onda nakon 2.5mj klokanica (Ergo Adapt; obavezno paziti da je klokanica ergonomska tj da podrzava idealni polozaj djeteta, viper babybjörn koji je takodjer ergonomski napravljen (bez baterija, dakle bez muzike i ljuljanja) i u kojem se baba ljulja pokretima tijela, sve vise kako postaje aktivnija. Sterilizator i grijac bocica avent (jer sam se izdajala na samom pocetku, naravno i izdajalica; no to se moze posuditi), babyphone. Evo to su stvari koje su nam stvarno bile must have. Igracke, onaj vrtuljak iznad glave, babygym i slicno nismo kupovali jer smo znali da ce to dobiti za babinje, kao i hrpu robice. 

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Protiv grceva nam je otkrice bio probiotik Lactibiane. Od kozmetike nista kupovat na pocetku, najbolje ili malo maslinovog ili bademovog ulja za kupanje, ili majcinog mlijeka u vodu, i pavlovicevu te sudocrem za guzu. Nikakve dodatne kremice niti pudere i sl… Kasnije smo za kupanje uveli Mixu antialergic.

    Pisem zbrda zdola sad, kak se sjetim: 
    -Jastuk za nosenje smo jako malo koristili, bezvezni trosak. Ajd jedino su gosti u tome drzali bebu, al svatko normalan nece trazit da drzi bebicu u babinjama, pogotovo ak ima parfema na majici. 
    -Obratiti paznju na kupnju madraca, preporucam iz Ikee SKÖNAST 120×60, izvrsne ocjene ima na testiranju u Njemackoj. 
    -Vrece za spavanje su super prakticne.

  • Deleted user

    Broj poruka: 683

    Prijavi adminu

    Puno hvala na opširnom odgovoru 😊
    Što se tiče odjeće i kolica, točno tako sam i planirala napraviti. 
    Znači što se kozmetike tiče, čak ni krema nikakva za guzu nije potrebna? Ostalo sam svakako rekla da neću.

  • Deleted user

    Broj poruka: 683

    Prijavi adminu

    Aha, sada sam pročitala pozornije za kremu, brzopleta sam 🙈🙈

  • Avatar cvijetic12

    cvijetic12

    Broj poruka: 711

    Prijavi adminu

    Po meni je najkorisnija stvar njihajljka za bebu, mi imamo staru, posudenu bez ikakvih melodija. Ljuljamo bebu i unutra zaspe. Bez svega bi mogla ali bez toga ne 😎
    Sto se tice kolica, da opet kupujem uzela bi neka lagana i manja, sa sadasnjim vec polako gubim kicmu 🤔
    Odjece smo puno dobili a ono sta nismo je kupljeno u Pepcu, kao i tetra pelene koju su skroz OK 🙂
    Kremice- djecja mast i Nivea baby ulje. Od sampona koristimo Hipp u jako malim kolicinama, nama je dobro.

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Ja skupljam savjete od prijateljice koja je rodila prije 6 mj i naravno, na internetu :) Ali u nabavku ću tek krenuti u zadnjem tromjesečju…sam smo zakoračili u drugo i jos nisam niš kupila, suzdržavam se i samo gledam :D
    Uglavnom, proučavam koje pelene su kao najbolje, kozmetika - iako planiram izbjegavati što više, kolica i ljuljačka - to me sad drži :)

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    cvijetic12

    Po meni je najkorisnija stvar njihajljka za bebu, mi imamo staru, posudenu bez ikakvih melodija. Ljuljamo bebu i unutra zaspe. Bez svega bi mogla ali bez toga ne 😎
    Sto se tice kolica, da opet kupujem uzela bi neka lagana i manja, sa sadasnjim vec polako gubim kicmu 🤔
    Odjece smo puno dobili a ono sta nismo je kupljeno u Pepcu, kao i tetra pelene koju su skroz OK 🙂
    Kremice- djecja mast i Nivea baby ulje. Od sampona koristimo Hipp u jako malim kolicinama, nama je dobro.


    Moja seka je prvo uzela Bebetto Murano… kao lijepa ovo ono, medjutim glomazna su, a jaje je ubi boze. Prodali su kolica a jaje poklonili. Kupili su nakon toga buggy kolica Cybex callisto koja idu u nulti polozaj, pripadajucu kosaru koja se moze uz pomoc adaptera namontirati na buggy kao i jaje. A adaptere smo im mi poslali iz Njemacke jer nisu mogli naci u HR posto su kolica izlazila iz prodaje. Kolica su prakticna i poslije, lagana su, sklapaju se kao kisobran i imaju male kotace. Doduse nisu tako okretna kao recimo nasa. Ali mi imamo srecu da mozemo ostavljati bazu kolica u hodniku zgrade i znamo da nam ju nece nitko ukrasti ili slicno. 
    Sta se tice pelena, mi smo koristili babylove iz DM preko dana, pampers premium care do broja 3 za preko noci jer su druge znale propustati nocu. Ako se beba nije po noci pokakala nisam presvlacila da ga ne razbudim. Nakon trojke sad cijelo vrijeme koristimo Babylove. A probala sam i pampers baby dry koji je ocaj, lupilu iz Lidla isto los, iz Kauflanda njihova marka isto tak tak, Violeta je dobra no nemam ju tu u DE, iz Müllerasu isto ok. Nisam probala one eko pelene, puffies ili one helen harper ili kak se vec zovu. Na pocetku smo samo prali guzu ili brisali s vodom i onim vecim blazinicama, a kasnije smo oko 3mj zivota presli iskljucivo na vlazne maramice babylove ili pampers sensitive. Ok, i dan danas ga nakon kakanja operem pod pipom a ima 18mj.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Cure ono sto je jos jako korisno i bez cega necete moci je onaj aspirator za nos sta se spoji na usisavac. Bez straha mozete vec 2tj nakon rodjenja s time cistiti bebi nos, uz prethodno ukapavanje par kapljica fizioloske. Mozda ce vam pokazati u bolnici ciscenje nosa uz pomoc sprice, ali to ce vam se sigurno ciniti kompliciranije s tako malom bebom pa je aspirator najbolji odabir. Kosta oko 100kn u DMu i po ljekarnama

  • Petra05

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Aspirator za nos definitivno, cistimo uvijek prije spavanja inace mu se nakupi i smeta ga u snu
    Od pelena koristila sam mullerove prvo, ali br 2 mi nisu dobre, sad sam na babylove 2, a poslije toga nemam pojma koje cu
    nama njihaljka je bilo bacanje novca jer uopce ne zeli u nju, kolica imamo jane 3u1 i zadovoljna sam s njima, istina imaju zadnja kola veca pa su teza
    Odjece smo dosta dobili, ostalo smo kupovali c&a, zara, pepco… h&m ne bas jer kod mene ne znam kako je u drugim drzava ali br 62 je ogromaan kao da je 74 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.