Mama, zašto se ovi dečki drže za ruke?

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar GoranaR.

    GoranaR.

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Draga Ana, prelijepo rečeno!
    U potpunosti se slažem.
    Djeca tako lako prihvacaju stvari oko sebe upravo takvima kakve jesu.
    Mnogi od nas bi mogli puno naučiti o prihvaćanju, od njih.
    Hvala na divnom i tečnom tekstu:)

  • Avatar Zeko123

    Zeko123

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    A pitanje koje slijedi… “Mama kako bi ja došao na svijet da si ti voljela neku curu, a ne mog tatu?”

  • Avatar dalena

    dalena

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    U potpunosti se slazem sa odgovorom, osim sto ja u takvo objasnjenje prakticiram svojem djetetu ponuditi nekoliko smjerova u kojem on moze odabrati svoje mišljenje.. Neki ljudi misle da je to potpuno normalno…. Neki ljudi misle da je to psihicka bolest…. Neki ljudi misle….

  • Avatar antea11

    antea11

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Zeko123


    A pitanje koje slijedi… "Mama kako bi ja došao na svijet da si ti voljela neku curu, a ne mog tatu?"
     Meni je zanimljivo kako u ovom slučaju su svi za to da se djeci govori istina, a npr. i dalje uvjeravaju svoju djecu da im djed mraz donosi darove ispod bora 
  • Avatar Zeko123

    Zeko123

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Slažem se s anteom11.

    Ne znam šta se sad svi nešto javno izjašnjavaju i prave pametni… Izađeš lijepo na referendum i zaokružiš svoje mišljenje (koje nikog drugog ne treba zanimati), a svome djetetu objasniš na primjeren način ono što TI kao roditelj smatraš da je ispravno. Jer zato i jesmo roditelji, da odgajamo svoju djecu u skladu sa našim uvjerenjima i ne radi se samo o ovom pitanju, nego o 10001 pitanju koje će nam djeca još postaviti u životu.

  • mojaljubovica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Nemam rijeći,kud ide ovo društvo.Kako može biti nešto normalno što nije prirodno.Da je to prirodno da se vole osobe istog spola onda bi se ta priroda pobrinula da isti mogu imati djecu,pa stoga i obitelj.Obitelj ćini zajednica osoba različitog spola koji imaju djecu i to je normalno.Sve ostalo nije normalno.Homoseksualizma je bilo oduvijek ali ne u ovolikom broju što govori da su načete sve moralne i društvene vertikale ljudske civilizacije.Da bi istospolni parovi imali djecu oni moraju posvojiti dijete a to dijete nitko ne pita želi li rasti u takvoj zajednici,Šta je s pravima tog dijeteta?Ako društvo krene u tom smjeru šta će biti normalno za 100 i više godina? Djecu treba odgajati  da samo muškarac i žena mogu imati dijete prirodnim putem i a  sve drugo je neprirodno.Što se tiće gay parova uvijek ih je bilo i bit će,ali zar se moraju toliko eksponirati i tražiti prava koja im po prirodi ne prirpadaju.Nitko ne može zabraniti da dva dečka žive skupa ali da im se zakonom dozvoli da imaju prava osnivati bračnu zajednicu a stoga i obitelj ,tu sam protiv.Svatko dijete mora imati mamu i tatu a ne mamu i mamu ili tatu i tatu pa stoga mislim da je sve dalje uopće glupo raspravljati.

  • drava06

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Odlično, odgovrila bih isto tako. Jer tko smo mi da odlučujemo što je normalno ili što je prirodno, da je nešto neprirodno onda to prirodna ne bi stvorila,a koliko ja znam nitko nije sam odlučio i rekao: ja ću sada malo biti gay, takav se rodiš. Samo neki to možda ne prihvate i budu nesretni cjeli život, baš zbog ovakvog odvratnog društva kojemu je sve što je drugačije odmah bolesno ili neprirodno ili što već.

  • tear

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    “Kako može biti nešto normalno što nije prirodno?”
    Postavljam pitanje: “Što za nas/vas/njih znači izraz prirodno?” Misli li se pritom na prirodu koja nas okružuje, na životinje, biljke, akcije i reakcije koje se u prirodi događaju ili prirodno znači nešto na što smo/ste/su navikli, nešto što je poznato i razumljivo pa je ujedno i prirodno?

    U prirodnom svijetu (u prirodi kao domu biljnih i životinjskih vrsta) uočeno je i zabilježeno homoseksualno ponašanje brojnih životinjskih vrsta. Npr. žirafe su sklonije tome da žive u homoseksualnom nego heteroseksualnom partnerstvu, a na popisu životinja nalaze se i neke poput ovih: afrički slon, američki bizon, smeđi medvjed, kunić, domaća mačka, čimpanza, koala, polarni medvjed, klokan, gazela, orangutan, domaći pas, gorila i mnogi drugi (više info na http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mammals_displaying_homosexual_behavior). [en.wikipedia.org] 
    Možemo li nakon ovih znanstveno utemeljenih činjenica govoriti o tome da je sklonost određenom ponašanju kod čovjeka neprirodno?

    Prema općoj defniciji, obitelj se shvaća kao "osnovna društvena jedinica zasnovana na zajedničkom životu užeg kruga krvnih srodnika, u kojoj se sjedinjuju biološko-reproduktivne, ekonomske i odgojne funkcije. Obično se sastoji od jednog ili dva roditelja i njihove djece. Obitelj mogu sačinjavati i članovi koji nisu nužno u krvnom srodstvu, primjerice prilikom usvajanja djece. U obitelj pripadaju: roditelji, djeca, unuci, djedovi i bake tj., svi koji su rođeni u obitelji i svi koji su postali članovi obitelji preko sklapanja braka."
    Dakle, nitko ne osporava činjenicu da žena i muškarac jedini mogu imati potomke (u ljudskom svijetu, kod životinja ima primjera dvospolaca koji se sam oplođuju i na svijet donose potomke te primjere istospolnih parova koji također mogu imati potomke), to smo svi naučili na satima biologije. 

    “Da bi istospolni parovi imali djecu oni moraju posvojiti dijete a to dijete nitko ne pita želi li rasti u takvoj zajednici,” … “Svatko dijete mora imati mamu i tatu a ne mamu i mamu ili tatu i tatu pa stoga mislim da je sve dalje uopće glupo raspravljati.”
    Da bi se posvojilo dijete treba proći kroz dugotrajnu proceduru i zadovoljiti mnogo uvjeta. Smatrate li da bi se bilo kakav par (heteroseksualne ili homoseksualne orijentacije) upustio u taj veliki poduhvat samo tako, jer nemaju pametnijeg posla ili ste pak mišljenja kako iza tako velike odluke stoji “tona” razgovora i pripreme i nastojanja da se ponude dobri uvjeti za sveobuhvatan razvoj djeteta?
    Dijete treba ljubav, pažnju i sigurnost toplog doma (ako je moguće), a to nosi li njegov roditelj crvenu ili zelenu boju kose, je li vjernik ili nije, radi li u tvornici ili ima vlastitu tvrtku, drži li osobu suprotnog ili istog spola za ruku, to je sve zanemarivo uzmemo li u obzir da su osigurani uvjeti za sveobuhvatan i svestran razvoj djeteta.

    Brak ili ne? Na kraju postaje pitanje samo zakonskih prava …

  • Avatar Zeko123

    Zeko123

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Ma dajte molim vas…. Pa šta je ljudska vrsta spala na to da se uspoređuje sa životinjama kako bi se opravdali homoseksualci??? Neka se oni lijepo vole i rade štavhoće iza zatvorenih vrata, nemam NIŠTA protiv njih. Ali bi vas pitala jedno pitanje… Da se sutra zaljube deda od 80 god i njegova unuka od 16 i da žele sklopiti brak, vama bi i to bili NORMALNO? Ili da se počnu ženit ljudi sa svojim mačkama i psima? Pa i oni se vole….

  • Avatar antea11

    antea11

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Točno to sam i ja pomislila, nismo životinje (a posebno je smiješno uspoređivati ljude s dvospolnim vrstama!!!!) Uopće mi se ne da to komentirati.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.