Lovci na Ovulacije a.k.a LH Trakice - 6.Dio

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Anni

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    kiki13

    Anni

    Pozdrav žene
    Nova sam ovdje 🙂
    Zadnju menst.sam imala 13.listopada
    Ciklusi oko 30 dana
    E sada po kalendaru O je pokazivalo 28.listopada naime 17 dan od menstruacije ali ja nekako uvijek pratim svoje tijelo i lijevi jajnik me poceo bas bolit od 23.10 (11 dan od menstruacije) te povecana sluz i ja po tome mislim da je vec pocela od tog 10-tog 11 dana iako vamo bilježi drukčije. Nezasticeni odnosi 23 24 i 26.10-tog
    Da li je moguce da je ipak ovulacija nastupila ranije tipa od 11-tog dana do 14-estog?

    Sve je moguce, rijetko ko ima skolske cikluse 🙈jel piskis trakice ili mjeris temp? Tako ces lakse potvrdit


    Ma iskreno nista od toga nego vise osjetim po bolnim ovulacijama i iscjetku
    Vidit cemo 🙂❣

  • Anni

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Anni

    kiki13

    Anni

    Pozdrav žene
    Nova sam ovdje 🙂
    Zadnju menst.sam imala 13.listopada
    Ciklusi oko 30 dana
    E sada po kalendaru O je pokazivalo 28.listopada naime 17 dan od menstruacije ali ja nekako uvijek pratim svoje tijelo i lijevi jajnik me poceo bas bolit od 23.10 (11 dan od menstruacije) te povecana sluz i ja po tome mislim da je vec pocela od tog 10-tog 11 dana iako vamo bilježi drukčije. Nezasticeni odnosi 23 24 i 26.10-tog
    Da li je moguce da je ipak ovulacija nastupila ranije tipa od 11-tog dana do 14-estog?

    Sve je moguce, rijetko ko ima skolske cikluse 🙈jel piskis trakice ili mjeris temp? Tako ces lakse potvrdit

    Ma iskreno nista od toga nego vise osjetim po bolnim ovulacijama i iscjetku
    Vidit cemo 🙂❣


    Ako bas i ovaj put ne uspije uzimam trakice🤩

  • Avatar Sekica89

    Sekica89

    Broj poruka: 113

    Prijavi adminu

    kiki13

    Sekica89

    kiki13

    Sekica89

    Pozdrav ekipa, nova sam tu na forumu. Evo, mi od 5.mjeseca pokušavamo, u to vrijeme sam 2 puta bila kod 2 različita ginekologa i oba kažu da je sve u redu,ovulacija se vidi, da se bacimo u akciju,htjela sam vadit hormone,ali kažu da još nije potrebno. Tsh mi se poremetio,prošli mjesec se popeo na 12,pa mi je endokrinolog povećao terapiju i sad je na 2,6. Ugl, već 4 mjeseca mjerim bazalnu temp.i pratim ovulaciju trakicama i skoro uvijek uhvatim pik, i po bazalnoj se lijepo vidi kad je ovulacija, i tad se bacimo na posao, a evo već 6.mjeseci nikako da se uhvati…
    Jutros procurila… Pozdravljam sve i nadam se da ćemo što prije uloviti tako željene plusiće🙏🙏

    Dobro dosla! To sto redovno ulovis ovulaciju je odlicno i jos ti je rano za paniku, do godine dana pokusavanja je normalno. Mozda ti je stitnjaca smetala, pa uskoro bude i plusic… mozda bi bilo dobro da tsh jos malo spustis, ispod 2,5… isto pripazi, posto su ti se hormoni popravili u misec dana kako kazes, da ti ne krene obrnuto i tsh bude prenizak. To se i meni dogodilo kad mi je endokrinolog napumpa terapiju radi visokog tsh… ali to sve moras pratit par mjeseci. Sretno i bez brige! I pridruzi nam se u odbrojavanju 😁😁😁

    Hvala ti, pa racunam da ce ova terapija za stitnjacu odgovarati, jer mi je tako dr.propisala jer zna da planiram trudnoću,pa ćemo vidjeti. Vidim da i ti uzimas ulje noćurka, jel isto piješ samo do ovulacije?

    Ja sam nocurak pila par miseci vise zato jer imam neki pocetni stadij artritisa, pa sam vidila da je dobro i za plodnost pa kao super, zasto ne… no stala sam sa svim tim pripravcima ovo lito, osim prenatala… al si me sad podsjetila da bi mogla ponovo piti jer mi se cini da je pomagalo sa sluzi. Jel ima neki razlog da se pije samo do ovulacije?


    Pa ulje noćurka se pije od 1.dana ciklusa do ovulacije zbog plodnosti i sluzi, jer ukoliko dodje do oplodnje, moze stetno djelovati na plod i cak uzrokovati pobacaj. Ja ga tako pijem vec 3.ciklus,ali od plodne sluzi bas nista

  • Avatar Bachata

    Bachata

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    Ciao ekipa… Nova sam ovdje i neznam više kome se obratiti 😔. Moja priča bi bila ovako… Imala sam spontani u 5.mj prošle god i od tada nikako da dobijemo bebicu 😔. Sve pretrage smo u radili i sve je u redu sa mnom i mm s obzirom na godište jer meni je 33g a mužu 35g. U 10.mj sam bila kod ginićke i uhvatili smo ovulaciju jer mi je rekla da počinje 19.dan ciklusa i traje 3 dana, a ja znam da je tako jer kako mjerim već 2mj bazalnu temp u isto vrijeme nam se podudara datum s tim da mi je bazalna temp najveća 21.dan ciklusa. Moram napomenuti da mi je neredovita menstruacija svaki put kada se u debljam, ali kad kila u dovedem približno normalnoj bude u dan točna tako da mi je zadnja M bila 26.9 i kao po menstrualnom kalendaru bi trebala danas dobit, međutim kako smo po ovulaciji imali odnose nadam se da je uspilo ali dns popodne sam vidila prilikom brisanja malo smečkaste krvi pa neznam, cila sam žblj😔. Ali evo da skratim, ako dođe vještica svakako mislim preć i na trakice za ovulaciju i dalje mjerit bazalnu. Sve me ovo nekako frustira jer kad sam 1.put ostala T bilo je iz prve bez briga i pameti a nakon toga evo…. Nikako. Ako ima tko kakav savjet rado slušam
    Hvala Vam 

    👩‍❤️‍👨33g.,mm 35g.😍
    1 Spontani 5. /2020. 😔
    Eutirox - 1tabl od 50mg dnevno
    Andol 100-1tabl dnevno( 3 mutirajuća gena) folacin 400- 1 tabl dnevno
    Beta ➕ 20.12.2021.g.🤩🙏😇
    Trudnoća termin- 08.08.2022.g.😇🙏👶

  • Avatar 🖤Garawa🖤

    🖤Garawa🖤

    Broj poruka: 2520

    Prijavi adminu

    Znate što vani piju za skuz..Mucinex tablete protiv prehlade.. malo googlajte ako vas muči sluz.. i citala sam puno pozitivnih iskustava..no u HR ih nema za kupiti 🤷‍♀️

    1999 ♥️
    2006♥️
    Pokušaji za 3 sreću 🤞🤞
    5/22 IVF Sv.Duh ET dvodnevni, BETA 0
    8/22 IVF Sv.Duh - 25.8. ET 2x osmostanični 7.9. Beta 0

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    Garawa

    Znate što vani piju za skuz..Mucinex tablete protiv prehlade.. malo googlajte ako vas muči sluz.. i citala sam puno pozitivnih iskustava..no u HR ih nema za kupiti 🤷‍♀️


    jes puno pomogla😂😂😂 cure, to vam je super, al nemerete kupit 😂😆

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    BetaOh čestitam na plusiću!😊 dobrodošle nove članice, nadam se da ćete bit aktivne i uskoro trudne! E al nemojte prek reda, pustite prvo nas stare članice😂😂

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Avatar 🖤Garawa🖤

    🖤Garawa🖤

    Broj poruka: 2520

    Prijavi adminu

    simba

    Garawa

    Znate što vani piju za skuz..Mucinex tablete protiv prehlade.. malo googlajte ako vas muči sluz.. i citala sam puno pozitivnih iskustava..no u HR ih nema za kupiti 🤷‍♀️

    jes puno pomogla😂😂😂 cure, to vam je super, al nemerete kupit 😂😆


    Gvaifenezin 
    Gvaifenezin smanjuje viskoznost bronhijalne sluzi uslijed čega pucaju disulfidne veze između makromolekula sluzi. Nakon stimulacije bronhijalne sekrecije dolazi do povećanja volumena sekreta i smanjenja njegove viskoznosti.
    Smatra se da gvaifenezin ispoljava svoje farmakološko djelovanje stimuliranjem receptora u sluznici želuca. To povećava lučenje sekretornih žlijezda probavnog sustava i automatski povećava istjecanje žlijezdanog sekreta iz žlijezda koje oblažu sluznicu dišnih puteva. Rezultat je povećanje volumena i smanjenje viskoznosti bronhijalnog sekreta. Drugi mehanizmi djelovanja mogu uključivati stimulaciju vagalnih živčanih završetaka u bronhijalnim sekretornim žlijezdama i stimuliranje određenih centara u mozgu što pospješuje protok tekućine u dišnom sustavu. Gvaifenezin ispoljava svoj učinak kao ekspektorans unutar 24 sata.
    Evo ovo sam našla..to je glavni sastojak tih tableta… e sad…da li ima kakav sirup ili nešto slično kod nas? 🤦‍♀️🤦‍♀️

    1999 ♥️
    2006♥️
    Pokušaji za 3 sreću 🤞🤞
    5/22 IVF Sv.Duh ET dvodnevni, BETA 0
    8/22 IVF Sv.Duh - 25.8. ET 2x osmostanični 7.9. Beta 0

  • Avatar 🖤Garawa🖤

    🖤Garawa🖤

    Broj poruka: 2520

    Prijavi adminu

    Biljni ekspektoransi
    Ekspektoransi otapaju bronhijalnu sluz i pomažu njeno iskašljavanje. Treba imati na umu da bronhijalna sluz kod zdravog čovjeka ima protektivnu ulogu, ali u stanju bolesti ona se pojačano izlučuje, pregusta je i onemogućuje normalan ulazak zraka u pluća.
    Ekstrakt bršljana dobiva se iz lista bršljana, a glavni učinak mu je razrjeđivanje bronhijalne sluzi, čime se olakšava njeno iskašljavanje.
    Ekstrakt timijana dobiva se iz timijanove zeleni, a sluzi koje sadrži izrazito su viskozne i potiču iskašljavanje.
    Ekstrakt bijelog sljeza može se koristiti i kod suhog i kod produktivnog kašlja, jer sluzi koje sadrži oblažu sluznicu i smanjuju spazam mišića dišnog sustava.
    Ekstrakt jaglaca nema točno utvrđen mehanizam djelovanja, ali se tradicionalno primjenjuje i uspješno olakšava iskašljavanje kod djece starije od 4 godine i odraslih.
    Gvaifenezin djeluje tako da stimulira receptore sluznice želuca, čime se povećava izlučivanje sekretornih žlijezda probavnog sustava. Dolazi do razrjeđivanja i posljedične eliminacije sekreta koji oblaže sluznicu dišnih puteva.

    Evo, po nekoj logici ovi sirupi bi trebali povećavati sluz 🙈🙊🙉

    1999 ♥️
    2006♥️
    Pokušaji za 3 sreću 🤞🤞
    5/22 IVF Sv.Duh ET dvodnevni, BETA 0
    8/22 IVF Sv.Duh - 25.8. ET 2x osmostanični 7.9. Beta 0

  • MissN

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Bachata

    Ciao ekipa… Nova sam ovdje i neznam više kome se obratiti 😔. Moja priča bi bila ovako… Imala sam spontani u 5.mj prošle god i od tada nikako da dobijemo bebicu 😔. Sve pretrage smo u radili i sve je u redu sa mnom i mm s obzirom na godište jer meni je 33g a mužu 35g. U 10.mj sam bila kod ginićke i uhvatili smo ovulaciju jer mi je rekla da počinje 19.dan ciklusa i traje 3 dana, a ja znam da je tako jer kako mjerim već 2mj bazalnu temp u isto vrijeme nam se podudara datum s tim da mi je bazalna temp najveća 21.dan ciklusa. Moram napomenuti da mi je neredovita menstruacija svaki put kada se u debljam, ali kad kila u dovedem približno normalnoj bude u dan točna tako da mi je zadnja M bila 26.9 i kao po menstrualnom kalendaru bi trebala danas dobit, međutim kako smo po ovulaciji imali odnose nadam se da je uspilo ali dns popodne sam vidila prilikom brisanja malo smečkaste krvi pa neznam, cila sam žblj😔. Ali evo da skratim, ako dođe vještica svakako mislim preć i na trakice za ovulaciju i dalje mjerit bazalnu. Sve me ovo nekako frustira jer kad sam 1.put ostala T bilo je iz prve bez briga i pameti a nakon toga evo…. Nikako. Ako ima tko kakav savjet rado slušam
    Hvala Vam


    evo ja nemam neki pametni savjet… nikad nisam bila T, ne znam kak izgleda pozitivni test na trudnoću… kod mene jedan dan planiram odustati od djece, a drugi već googlam kontakt broj za mpo.. želim ti samo reći da te razumijem… najteže je slušati da je sve u redu, a bebe nema… meni je najbolji savjet koji sam dobila od muža.. pokrivamo svaki drugi dan, pa se bar ne mučimo jesmo pokrili O ili ne…

    👩27 🧔29 OAT ⛪2019
    9/22 ICSI gonal 150+cetrotide+ovitrelle 12js ➡️ et 1 četverodnevni ❌
    11/22 FET ❄️
    33tt preeklampsija 35tt hellp sindrom baby L❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.