Ljetne bebe 2019.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Lanchi_Zg

    MaPeJu

    meni se samo vide po cicama, i jako mi se zile vide po njima od kako su narasle, jel tako i vama?

    E točno tako je meni bilo!! Taman pred porod sam slavila kako nemam nijednu 😂😂 ali barem se strije smanjuje s vremenom i zaista postanu svijetle i manje vidljive. Ako ih mogu imati top modeli, možemo i mi!!!


    Lanchi_Zg

    MaPeJu

    meni se samo vide po cicama, i jako mi se zile vide po njima od kako su narasle, jel tako i vama?

    E točno tako je meni bilo!! Taman pred porod sam slavila kako nemam nijednu 😂😂 ali barem se strije smanjuje s vremenom i zaista postanu svijetle i manje vidljive. Ako ih mogu imati top modeli, možemo i mi!!!


    Kolegica se raspucala 2 dana prije poroda, a inače je sama izrađivala meleme, ulja, macerate i slično i stalno se mazala. Sve je stvar kvalitete kože.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    mjehuric

    Dobar dan curkeee 🤗🤗🤗evo mi danas usli u 30-ti tt😱😱😱😍😍😍..bila vaditi krv za stitnjacu i marendala i sada lagano odmor pa rađenje rucka..mm radi popodne tako da ja se nadam laganom pospremanju i ciscenju kuce..onako laganim generalkama..naravno jos nista od farbanja jer “imamo vremena ”ne😂😂😂..i tako,u srijedu mi je rođendan i taman sam narucena privatno na 4d,da vidimo malca kakav je i koliko imaaa..jedva cekam 🤗🤗🤗..to mi je poklon za rođendan ❤❤❤😍😍😍


    Jesi ti prva na listi za roditi? 🤩 

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    coolkiki

    Ja ne znam sta mu se je desilo nakon te tri sedmice poslije poroda da je samo poceo plakati nakon par povlacenja dojke, mlijeka je bilo hB, izdajala sam se nekih 8 mjeseci, uvijek se bojala da ce nestati,pa da se stvori sto vise… Prvo smo sve pretrage obavili, od uz-a stomaka, pregleda usta (zilice), krvnih pretraga, sve bilo hvala Bogu okej. Na flasicu nije htio, pa smo u pocetku sa spricom i kasikicom, onda je i to odbijao… ljuljanje dok doji, nosanje, pjevanje, odredjeni hvatovi, sve poze, sve bi kratko trajalo, on malo povuce i ostavi i place… eh onda sam skontala kad ga uspavam da tad doji kao pravi sisavac, i tako smo idrzali do krute hrane sa 6 mj, kasnije nam nije trebalo uspavljivanje jer je bio veci, i nije bio toliko lijen 😂
    Samo treba ustrajati.
    Bradavice obavezno pripremati prije poroda, sa masazom,i nece biti ranica nikakvih. I da beba ima dobar hvat 🙏


    Ja sam već pisala svoje iskustvo…2mjeseca muka i krvavih bradavica zbog frenuluma jezika koji nije na vrijeme prepoznat i uklonjen (tek kasnije sa 6mj na moje inzistiranje jer nas pedijatar nije htio uputiti na kirurgiju prije). Maleni nije postigao dobar hvati, zbog jezika nije mogao napraviti vakuum, desnima mi je grizao bradavice koje su se doslovno rascvjetale i takve bile 2mj…plakao je on, plakala sam ja, što od bolova, što od neuspjeha. Prošla mastitis, bolnicu, antibiotike… I u međuvremenu sam od muke dala bocu jer nije nikako mogao postići ispravan hvat, malo dobivao na kilaži (a došli smo doma sa 2620g). I tako je počela moja saga s aktivnim izdajanjem 8mj. Nadam se da će nam ovaj put uspjeti.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    OhSoBoho


    Jedino na što bi vam htjela skrenuti pozornost je masaža bradavica. Malo se informirajte detaljnije oko toga jer pretjerana simulacija bradavica nije preporučljive u trudnoći, ako me pamćenje služi, mislim da može potaknuti kontrakcije.


    Tako je…bradavice ni slučajno masirati, štipkati ili slično da “očvrsnu”. To znaju savjetovati neki stariji “pametni” ginekolozi. Upravo kako OhSoBoho kaže, moguće je da se potaknu kontrakcije jer tijelo registrira stimulaciju bradavica misleći da beba počinje sisati.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar mjehuric

    mjehuric

    Broj poruka: 225

    Prijavi adminu

    Mammaaa ja mislim DAAA,DAAA 😱😱😱👩..06.05.termin..neka me netko spasi da ide prije mene 🤣🤣🤣😥😥😥

    [lilypie.com]

  • Avatar ms_3197

    ms_3197

    Broj poruka: 304

    Prijavi adminu

    Ja sam 11.5. Tenci je ja mislim tu negdje isto pocetkom 5.tog mj jer je bebica veca 😄 bas me zanima cije ce bebice poraniti, a cije ce kampirati. 
    Ja bi radije da moja curka pozuri nego da predemo termin 🙈

    [lilypie.com]

  • babyq

    Broj poruka: 133

    Prijavi adminu

    https://streamable.com/y8kgy [streamable.com] Evo mog Lovre dok lupa

    https://lmtf.lilypie.com/FEATp1.png [lmtf.lilypie.com]

  • Avatar Lina28

    Lina28

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    I ja znam da ne treba nikako stimulirat bradavice, ali dali je pozeljno samo ih mazat s necim prije poroda? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Lina28

    I ja znam da ne treba nikako stimulirat bradavice, ali dali je pozeljno samo ih mazat s necim prije poroda?


    Mazati normalno možeš, kremom ili uljem kojim mažeš i tijelo. Ja čak razmišljam zadnjih tjedana ih mazati s onom lanolinskom kremicom iz dm-a, baš za bradavice, da se nahrane i da budu manje sklone pucanju/ragadama (iako je za ragade zaslužan krivi hvat isključivo)

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar andreaam

    andreaam

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Babyq preslatko je 😃 uziva deckic unutra vidi se

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.