Ljetne bebe 2019.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tratinčica_maslačak

    tratinčica_maslačak

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Ja sam bila zadnje u 17. Tjednu u suncu na uzv i radila mi je i vaginalni i abdominalni. Nisam pitala zasto, valjda oni znaju najbolje. 

    [lilypie.com]
    [daisypath.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Cure🙂,
    Jel vas ikad u trudnoci uhvate neki blesavi strahovi?🙈
    Ja kako imam iza sebe 4 gubitka cesto mi se tako desi nakon nekog vremena da me uhvati panika🙈…
    Npr.dns sam nakon dugo vremena jela krastavce s vrhnjem i bas sam gustala u njima…i nakon sto sam se najela uhvatila me panika jesam ja smjela to vrhnje jest…kako vole plasit trudnice s onom listerijom…
    I onda mi frendica kaze pa vrhnje ti je pasterizirano nemas razloga za paniku…
    Opceniti bas me iznerviraju ti clanci o tome sto jesti,te pazi na jaja,meso,nemoj suhomesnato,nemoj mlijecno,pazi na povrce i voce🙈…ispada da bi mi trudnoce trebale gladovati…
    Kako vi stojite sa svime time i opcenito sa prehranom?

    [lilypie.com]

  • Embarasada

    Broj poruka: 464

    Prijavi adminu

    Ja ponekad jedem suhomesnato, ali ne previše, jaja pazim da dobro ispečem i meso, salatu perem par puta ali na poslu jedem salatu uz ručak svaki dan i ne znam koliko je dobro oprana :/ mislim da sve što možeš kupiti u dućanu od mljecnog je pasterizirano osim sireva kao što su oni pljesnivi brie ili feta. 
    Jel ima ta listerija ili taxoplazma neke simptome,  jel se može otkriti u toku trudnoće pa da se liječi ili šta? 

  • Avatar andreaam

    andreaam

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Jedem sve osim tunjevine. Ginekolog mi je rekao da smijem sve jesti samo da budem umjerena znaci nicega previse i ja se toga pridrzavam. Pijem uglavnom vodu i prirodne sokove, ponekad mineralnu ako me muci probava a ostalo izbjegavam. Bijelu kavu sam do sad popila mozda 3-4 puta i par puta caj vocni

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Hipo

    Hipo

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    Ja samo kad kupujem sir gledam je li od pasteriziranog mlijeka.. Imam glupe strahove, neko jutro se probudila u strahu da nisam trudna pa provjeravala je li mi stomak jos tu 🤣

    [lilypie.com]

  • Avatar Hipo

    Hipo

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    I da, ujutro popijem bijelu kavu, mislim da od 1 salice nece bit nista

    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Mislim da su simptomi poput crijevne viroze,ali uz visoku temp.
    Nedaj Boze nikom…bas sam citala na nekom forumu da je jedna cura imala listeriju u trudnoći i hvala Bogu izliječili je i sve je ok bilo s njom i bebom i bas je napisala kako joj je ta dr.iz bolnice koja ju je ljecila rekla da je to zaista tolika rijetkost da ju netko dobije i da su u principu bilokakva izbjegavanja pojedine hrane besmislena,osim ako ne postoji neki medicinski razlog za to tipa dijabetes i sl…
    Ja od suhomesnatog jedem prsut i spek (kupljen u ducanu),od mlijecnog inace sami kefir od kefir gljive…
    Svjeze sireve ionako ne volim😬…jaja uvijek dobro skuham ili prepecem,meso isto tako…
    Znam da je nemoguce bas paziti striktno na sve to,ali kad nas pojedinim clancina samo bzvz poplase
    ..meni ginic nista od hrane nije zabranio(jedino min.kol uh i izbjegavanje slatko radi secera)…
    To je isto kad je iskocio clanak da trudnice ne smiju lakirat nokte(to mi je toliko suludo)😏…

    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    P.s.kad smo kod suhomesnatih i mlijecnog koliko sam skuzila trudnicama u bolnici serviraju bez pol beda raznorazne salame tipa tirolska🤨,sir itd…

    [lilypie.com]

  • Embarasada

    Broj poruka: 464

    Prijavi adminu

    andreaam

    Jedem sve osim tunjevine. Ginekolog mi je rekao da smijem sve jesti samo da budem umjerena znaci nicega previse i ja se toga pridrzavam. Pijem uglavnom vodu i prirodne sokove, ponekad mineralnu ako me muci probava a ostalo izbjegavam. Bijelu kavu sam do sad popila mozda 3-4 puta i par puta caj vocni


    Ja pijem kavu iz birca jednom dnevno na poslu, vikendom skoro nikad. Mislim da nema veze ak se popije jedna ili dvije kave. Cajeve ne pijem ove frank nego kamilicu, od ploda aronije i od ploda brusnice. 
    A kako su žene prije, jelo se šta je bilo :) dobro je pripaziti na ono što se može, bez da si moramo skroz izmijeniti život …
    Mislim da se i tuna smije, ali ne pretjerivati. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 330

    Prijavi adminu

    Curke evo dobro da ste otvorile tu temu,ja isto neke pute mislim da jedem u nekom strahu od svega koliko pumpaju te clanke sta se sve moze dobit od cega.
    Suhomesnato jedem umjereno,a zanima me za salame tipa mortadela,piko i te polutrajne,bas se ne usudim a fin mi je piko s povrcem,tako na kraju jedem najvise te pasterizirane mlijecne proizvode
    Kako vi sa kavom?ja je pijem od pocetka jer nisam imala mucnine i ne smeta mi,a znam neke pute popit popodne i nescafe cokolada,ne mogu jednostavno sam onda osamucena,na progesteronu sam otpocetka tako da i on radi svoje

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.