Ljetne bebe 2019.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Cure, off topic…
    Jel koja od vas koristi slobodan dan za prenatalni pregled kod poslodavca, na koji imamo pravo jednom mjesečno? Ja da, svaki mjesec.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar lena.5

    lena.5

    Broj poruka: 349

    Prijavi adminu

    Cure,pomagajte. Od jutros me jaaaakooo boli lijevo uho. Imate li ikakvu preporuku za prirodni lijek ili nesto sto smijem u trudnoci ili da zovem ginekologicu. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Ofnice Super onda definitivno moram opet u 7 uj u ophodnju po tajice🙈….
    Ja sam inace znala narucivati s ebaya,ali robu foduse nikako nisam…gledala sam kod njih najlonke za trudnice one tanke doslovno po 1-2 dolara…mozda njih za pocetak uzmem☺

    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    lena.5

    Cure,pomagajte. Od jutros me jaaaakooo boli lijevo uho. Imate li ikakvu preporuku za prirodni lijek ili nesto sto smijem u trudnoci ili da zovem ginekologicu.


    Ja se ne bih zezala s tim pogotovo ako je upala…zovi ti radije dr…

    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Ja bih samo s matematičke strane komentirala ovu gore rečenicu. Kad se radi probir, onda se daje vjerojatnost nastupa neželjenog događaja. Ako imate npr. vjerojatnost 1:5000, to znači da će se kod jedne od 5000 mama dijete roditi s downom. I to je točna vjerojatnost, a kod koje mame, to je pitanje… 
    Onaj tko radi probir, dobije vjerojatnost nastupa štetnog događaja. Moja kuma je imala tu vjerojatnos 1:40. To je značilo da će se kod jedne od 40 mama roditi dijete sa downom. Ne znači nužno da će se roditi baš kod moje kume…što se i nije dogodilo.
    Da je vjerojatnost 1:1 onda bi bilo sigurno da će se kod te mame roditi dijete s downom.
    Zato ova gore rečenica da je statistika besmislica ne stoji…potrebno je uključiti malo matematičko znanje što je to vjerojatnost.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • trećiPUTmama

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    lena.5

    Cure,pomagajte. Od jutros me jaaaakooo boli lijevo uho. Imate li ikakvu preporuku za prirodni lijek ili nesto sto smijem u trudnoci ili da zovem ginekologicu.


    Meni je u prošloj trudnoći pomogla biljka “cuvarkuca” to je prirodni,stari lijek ali ne znam ako si u gradu kako ces doci do toga ako ti nema tko sa sela dofurat? Pa nazovi svog obiteljskog Dr da ti da nešto što smiju trudnice

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Ja bih samo s matematičke strane komentirala ovu gore rečenicu. Kad se radi probir, onda se daje vjerojatnost nastupa neželjenog događaja. Ako imate npr. vjerojatnost 1:5000, to znači da će se kod jedne od 5000 mama dijete roditi s downom. I to je točna vjerojatnost, a kod koje mame, to je pitanje…
    Onaj tko radi probir, dobije vjerojatnost nastupa štetnog događaja. Moja kuma je imala tu vjerojatnos 1:40. To je značilo da će se kod jedne od 40 mama roditi dijete sa downom. Ne znači nužno da će se roditi baš kod moje kume…što se i nije dogodilo.
    Da je vjerojatnost 1:1 onda bi bilo sigurno da će se kod te mame roditi dijete s downom.
    Zato ova gore rečenica da je statistika besmislica ne stoji…potrebno je uključiti malo matematičko znanje što je to vjerojatnost.


    Nije mi citiralo rečenicu…netko je napisao da je statistika besmislica i da nije točna.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Hipo

    Hipo

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Hipo

    Buduci da se sve slazemo kako svak ima pravo na svoje misljenje, sad malo veselija tema Ja vec danima gledam koja kolica kupiti i nikako se odluciti.. Ima tko kakve preporuke?

    pogledaj si nekih 30ak stranica unazad, dosta se o tome pisalo… Sve ti je stvar osobnih preferencija, voliš li veća i komotnija kolica, ili ti je bitnija funkcionalnost, da su lagana, pa nema veze ako su manja. Bitno je uzeti u obzir jesi li stalno u autu i imaš li mjesta kod prevoženja, koliki ti je gepek. Također, bitno je imaš li lift u zgradi, odnosno imaš li stepenice u kući/zgradi…ako ćeš morati nositi kolica po stepenicama, uzmi u obzir svoju konstituciju odnosno mogućnost nošenja tereta. Bitna je također i podloga po kojoj se voziš s kolicima, nije isto makadam do puta ili glatki asfalt. Sve te okolnosti moraš uzeti u obzir, a dizajn je po meni zadnje što se gleda…jer ako ti kolica ne ispunjavaju sve gore navedene uvjete, uvijek će postoati neki nedostatak. Naravno i cijena, koliko možeš odvoiti.


    Hvala puno na savjetu. Sve mi je to novo, bas cu pogledati sto ste ranije pisale.. Zelim se dobro informorati iako necu jos kupovati, nekako mi prerano

    [lilypie.com]

  • trećiPUTmama

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Ja bih samo s matematičke strane komentirala ovu gore rečenicu. Kad se radi probir, onda se daje vjerojatnost nastupa neželjenog događaja. Ako imate npr. vjerojatnost 1:5000, to znači da će se kod jedne od 5000 mama dijete roditi s downom. I to je točna vjerojatnost, a kod koje mame, to je pitanje…
    Onaj tko radi probir, dobije vjerojatnost nastupa štetnog događaja. Moja kuma je imala tu vjerojatnos 1:40. To je značilo da će se kod jedne od 40 mama roditi dijete sa downom. Ne znači nužno da će se roditi baš kod moje kume…što se i nije dogodilo.
    Da je vjerojatnost 1:1 onda bi bilo sigurno da će se kod te mame roditi dijete s downom.
    Zato ova gore rečenica da je statistika besmislica ne stoji…potrebno je uključiti malo matematičko znanje što je to vjerojatnost.


    Necu više komentirati ovu temu, rekla sam što mislim o tome i ne želim ikoga nagovarati da mijenja svoje mišljenje niti cu ja svoje mijenjati. Ne volim da mi itko nameće svoje mišljenje i ja to ne radim nikome ali cu uvijek reci svoj stav o bilo cemu bez obzira na to što se vecina nece samnom slagati  Kao što je i bio slucaj s pokrivanjem dekicom ili s ovim testovima 😉 Moj stav nije razlog da se netko vrijeđa jer nikoga ne prozivam! 

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    trećiPUTmama

    lena.5

    Cure,pomagajte. Od jutros me jaaaakooo boli lijevo uho. Imate li ikakvu preporuku za prirodni lijek ili nesto sto smijem u trudnoci ili da zovem ginekologicu.

    Meni je u prošloj trudnoći pomogla biljka “cuvarkuca” to je prirodni,stari lijek ali ne znam ako si u gradu kako ces doci do toga ako ti nema tko sa sela dofurat? Pa nazovi svog obiteljskog Dr da ti da nešto što smiju trudnice


    Također si proguglaj i bijeli sljez. On se inače može koristiti za grlo i nos…a obzirom da je cijeli taj otorinološki dio povezan, dakle što uključuje i uho, nekako mi je logično da bi mogla i njega kapati. Čak sam i vidjela kapi bijelog sljeza za uho negdje za kupiti. Ali svakako nazovi liječnika, ako te baš jako boli, možda trebaš ići na bris, da nije neka bakterija, streptokok ili slično. A jel te boli grlo? Da ti nije to povezana bol koja se reflektira na uho? 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.