Lijekovi u trudnoći

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Drage trudnice, koristite li neke lijekove u trudnoci?
    Ja sam izrazito protiv koristenja lijekova ali sam primorana na njih od pocetka trudnoce. Uistinu me strah za moju bebicu.
    Naime, od 5.do 7.tjedna sam pila 3 duphastona dnevno i jedan folacin dnevno.
    Nakon pregleda u 7.tjednu sam dobila 6 duphastona dnevno i 1 folacin dnevno. Zbog gljivica sam dobila Geonistin (stavila samo tri tablete, odnosno po 1 svaki drugi dan) i isto tako paralelno s time svaki drugi dan (ukupno 3 tablete-antibiotika) Ospamox kojeg sam dobila zbog povisenih leukocita u urinu.
    Pravi problem je nastao sto mi u 7.tjednu nakon pregleda poceo kasalj. Htjela sam ga prirodno eliminirati, caj, med, voce, vitamin C, te dva dana po tri zlice islandskog lisaja. Kako sam se dva tjedna s time borila, doktorica mi je propisala Silapen, antibiotik kojeg bih trebala piti svakih 8 sati 4 dana (12 tableta!). Medutim, ne znam sto da radim, piti ga moram, ali me uzasno strah. Jel netko pio antibiotike na pocetku a sve bilo ok? Strah me sto pijem toliko kemije u tako ranom razdoblju, no doktori forsiraju… Dajte mi kakav savjet ili utjehu… Ukomirana sam totalno…

  • Avatar Doris7

    Doris7

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Pila sam Folacin od pocetka trudnoce do negdje 16.tj mislim, a sada samo neke za zeljezo i nista drugo.. Ne znam stvarno cemu toliko tableta kod tebe ali valjda oni znaju sto pomaze i sto treba  

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Jesi to nesto pila protiv krvarenja? 

    Gle ja sam morala popit penicilin, i stavljat vaginalete i pila sam sirup protiv kaslja jer sam dobila sve moguce gripe i prehlade ovu zimu… I beba je vise nego bucmasta i po doktorima je s njim sve u redu i s protocima u posteljici itd… 

    Ali tek u drugom tromjesecju.

  • Avatar maja777

    maja777

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    ja pijem duprahston 3 puta dnevno od 5 tjeedna i elevit prenatal…
    duprahston pijem jer sam u rizičnoj skupini zbog dva spontana…

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    To mi i nije jasno, mislim, nemam nikakvih problema, sve se ok razvijalo, nikakvo krvarenje niti ista i ginicka me stavi sa tri (koja mi je propisala preko telefona) na sest duphastona. Mislim, razlog je bio sto radim i u velikom sam doticaju s ljudima koji su bolesni-gripe, prehlade pa da se sve to ucvrsti. Ne smetaju meni ni duphastoni ni folacin, to po meni ni nisu neki lijekovi nego me strah ovog Silapena (penicilina) u ranoj trudnoci. Jos se sve formira dolje, a ja pokupila neku bakteriju u disnom sustavu.

  • Avatar maja777

    maja777

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    vjerojatno doktorica zna zašto ti je dala pencilin…moguće da se suzbije da se bakterije nebi proširile…
    jesi razgovarala sa svojom doktoricom o tome?

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Pa jesam, kaze da su leukociti poviseni, da to ne moze otici prirodno i da moram piti antibiotik, no radi se o mladoj doktorici pa cu danas ici trazit jos jedno misljenje jer ona mi je dala 3x dnevno da pijem 4 dana a svi ostali lijekovi koje sam koristila, pila sam ih u pola manje doze. Znaci vaginaleta umjesto 6 sam stavljala tri i isto tako antibiotik Ospamox od strane ginekologinje, a jedan drugi doktor mi je sirup takoder dao da pijem u pola doze, kao 3 umjesto 6 zlica. Pa mi ovih 12 Silapena zvuci uistinu mnogo. Jos sam u prvom tromjesecju pa me svega strah.

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Ja sam zvala svog ginica i rekao mi je da bez problema popijem penicilin… Ipak, leukociti su mi poslije opet bili poviseni ali su mi rekli da je to u trudnoci normalno('?!?) i nikad vise nisam pila antibiotik a nalaz pokazao povecane leukocite i smanjeno željezo malo.. Ipak meni je bilo u drugom tromjesecju… Mozda da potrazis drugog doktora pa malo ispitas bolje… Nisam pametna sto reci…

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1450

    Prijavi adminu

    Meni su leukociti blago povišeni i gin mi je rekla da je to ok. Al ja sam naravno to provjerila i zaista je u trudnoći normalno ako su leukociti nešto viši. Kad sam bila u prvom tromjesječju rekla mi je da ne koristim nikakve ljekove, čak i lupocet da koristim jedino ako je zaista nužno. Da li ti je to propisala dr opće prakse ili gin?Ako je opće možda je bolje da se posavjetuješ sa svojim gin, a ako nije ja bi potražila još jedno mišljenje…

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • sabinaa

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Pozdrav u 27 sedmici mi je dokt. Ukljucila duphaston tablete 2 na dan zbog toga sto sam otvorena za tanji prst,sada u 31 sedmici mi je rekla da nastavim da koristim te tablete ali mi je sada stavila 3 na dan,volila bi cuti vasa misljena jer meni je prca trudnoca a i zabrinjaje me sto na uputi kod tableta nigdje nisam procitala da se koriste vezano za to…I dali je normalan bol sa strane u stomaka 31 sedmica bol mi se je pojavio danas…

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.