Kariogram

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 299

    Prijavi adminu

    Svemirka

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Ma kakvi, ja sam se narucivala na vise mjesta. Na rebru bi tek u lipnju dobila, a di onda jos cekati nalaze.

    5.4. smo dobili termin.
    Trebala sam odmah zvati tamo kad sam dobila uputnicu, već bi obavila :)

    Gdje si dobila termin, na Rebru ili Klaiceva ?
    A dobro i nije ni to toliko daleko, ubrzo nakon mene, dva tjedna razlike.
    U Klaićevoj 5.4., na Rebru 16.5.
    Tako da idem u Klaićevu…
    Rekli su mi doći između 8-9 u ambulantu za genetiku u Klaićevu.

    Isto i meni, sa tim uputnicama jel tako ?
    Ti od gin a partner od opce prakse ?

    Da. Ja sam dobila uputnicu od ginekologa, a suprug od doktorice opće prakse.

    Super, znas li mozda koliko se nalazi cekaju ?

    Nadam se ne duže od mjesec dana.
    U petak sam bila na vađenju krvi za trombofiliju i tsh na Rebru, rekli su mi zadnji nalaz oko 20.4. - znači 2 mjeseca čekanja :o
    Bila bi zadovoljna da onda do svibnja bude sve gotovo.

    Omg, malo je to too much. 😱
    Ja sam radila na trombofiliju i za mjesec dana dobila nalaze sve, a tsh sam odma isti dan.
    A za kariogram sam cula da se ceka od 1-3 mj. 😪

    Radila sam ja trombofiliju osnovne pretrage u Petrovoj 3 i dobila nalaze kroz 2 tjedna.
    S nalazima sam bila privatno kod hematologa koji je preporučio da ponovim protein s jer je sumnjao da je vrijednost malo snižena zbog nedavne trudnoće, a ujedno me poslao i na dodatne pretrage, kao za svaki slučaj.
    Zato sam to išla ponovno radit, a u Petrovoj to ne rade nego su me uputili na Rebro.
    TSH sam išla provjeriti tek toliko, ma da je u trudnoći i inače na svim nalazima bio ispod 2.


    A ti si privatno znaci isla kod hematologa ? A tko ti je onda prepisao uputnice za druge pretrage po preporuci hematologa ? Jer i ja planiram privatno kod hematologa, al si mislim djabe mi kad svejedno on ne moze pisati uputnice. 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Svemirka

    Svemirka

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Ma kakvi, ja sam se narucivala na vise mjesta. Na rebru bi tek u lipnju dobila, a di onda jos cekati nalaze.

    5.4. smo dobili termin.
    Trebala sam odmah zvati tamo kad sam dobila uputnicu, već bi obavila :)

    Gdje si dobila termin, na Rebru ili Klaiceva ?
    A dobro i nije ni to toliko daleko, ubrzo nakon mene, dva tjedna razlike.
    U Klaićevoj 5.4., na Rebru 16.5.
    Tako da idem u Klaićevu…
    Rekli su mi doći između 8-9 u ambulantu za genetiku u Klaićevu.

    Isto i meni, sa tim uputnicama jel tako ?
    Ti od gin a partner od opce prakse ?

    Da. Ja sam dobila uputnicu od ginekologa, a suprug od doktorice opće prakse.

    Super, znas li mozda koliko se nalazi cekaju ?

    Nadam se ne duže od mjesec dana.
    U petak sam bila na vađenju krvi za trombofiliju i tsh na Rebru, rekli su mi zadnji nalaz oko 20.4. - znači 2 mjeseca čekanja :o
    Bila bi zadovoljna da onda do svibnja bude sve gotovo.

    Omg, malo je to too much. 😱
    Ja sam radila na trombofiliju i za mjesec dana dobila nalaze sve, a tsh sam odma isti dan.
    A za kariogram sam cula da se ceka od 1-3 mj. 😪

    Radila sam ja trombofiliju osnovne pretrage u Petrovoj 3 i dobila nalaze kroz 2 tjedna.
    S nalazima sam bila privatno kod hematologa koji je preporučio da ponovim protein s jer je sumnjao da je vrijednost malo snižena zbog nedavne trudnoće, a ujedno me poslao i na dodatne pretrage, kao za svaki slučaj.
    Zato sam to išla ponovno radit, a u Petrovoj to ne rade nego su me uputili na Rebro.
    TSH sam išla provjeriti tek toliko, ma da je u trudnoći i inače na svim nalazima bio ispod 2.

    A ti si privatno znaci isla kod hematologa ? A tko ti je onda prepisao uputnice za druge pretrage po preporuci hematologa ? Jer i ja planiram privatno kod hematologa, al si mislim djabe mi kad svejedno on ne moze pisati uputnice.


    Da, privatno jer mi je bilo dugo čekati da dobijem termin negdje u bolnici. Krv sam izvadila u Petrovoj, odnijela hematologu nalaze. On je prepisao nalaze iz Petrove i za dijagnozu napisao da nema indikacija za heparin, ali da moli ponoviti protein s i dodatno učiniti još neke pretrage. Poslala sam to svom soc.ginekologu i on mi je dao uputnice na temelju te preporuke hematologa.

    🧔 - 36 👩 - 35
    03/2022 - ➕️💓
    05/2022 - Panorama i mini anomaly ✅️ curka stiže 💕
    06/2022 - anomaly scan ✅️
    [lilypie.com]

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 299

    Prijavi adminu

    Planiram kod privatnog hematologa svakako, ali nisam nikako otisla jer mi uvijek bilo u glavi, sto cu tamo kad mi on i tako ne moze pisati uputnice. 
    Jer meni jesu “detektirali” MTHFR i PAI 4G/4G, ali bi htjela jos pretraga obaviti dodatno, a soc. gin me nije slao. 
    Kojes su tvoje mutacije ? Jel ti tsh dobar ? 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Svemirka

    Svemirka

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    PAI 1 - Homozigot 4g mi je mutacija. Apsolutno nitko ne smatra to indikacijom za heparin, ni hematolozi ni ginekolozi. Svejedno, dodatno idem na testove probiranja anti-fosfolipidni sindrom: LAC antikardiolipinska antitijela i anti-beta2 glikoproteinska antitijela prema preporuci hematologa. Ma da mislim da mi je to napisao samo da me smiri.
    TSH mi je bio 2,1.
    I sve ostale pretrage uredne: papa, brisevi, hbsag, anti-tp, torch, parvo b19, ogtt, kks…

    🧔 - 36 👩 - 35
    03/2022 - ➕️💓
    05/2022 - Panorama i mini anomaly ✅️ curka stiže 💕
    06/2022 - anomaly scan ✅️
    [lilypie.com]

  • Avatar kosuljica

    kosuljica

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Svemirka

    Lea06

    Ma kakvi, ja sam se narucivala na vise mjesta. Na rebru bi tek u lipnju dobila, a di onda jos cekati nalaze.

    5.4. smo dobili termin.
    Trebala sam odmah zvati tamo kad sam dobila uputnicu, već bi obavila :)

    Gdje si dobila termin, na Rebru ili Klaiceva ?
    A dobro i nije ni to toliko daleko, ubrzo nakon mene, dva tjedna razlike.
    U Klaićevoj 5.4., na Rebru 16.5.
    Tako da idem u Klaićevu…
    Rekli su mi doći između 8-9 u ambulantu za genetiku u Klaićevu.

    Isto i meni, sa tim uputnicama jel tako ?
    Ti od gin a partner od opce prakse ?

    Da. Ja sam dobila uputnicu od ginekologa, a suprug od doktorice opće prakse.

    Super, znas li mozda koliko se nalazi cekaju ?

    Nadam se ne duže od mjesec dana.
    U petak sam bila na vađenju krvi za trombofiliju i tsh na Rebru, rekli su mi zadnji nalaz oko 20.4. - znači 2 mjeseca čekanja :o
    Bila bi zadovoljna da onda do svibnja bude sve gotovo.

    Omg, malo je to too much. 😱
    Ja sam radila na trombofiliju i za mjesec dana dobila nalaze sve, a tsh sam odma isti dan.
    A za kariogram sam cula da se ceka od 1-3 mj. 😪


    Katastrofa!
    Dodjem ovdje i sve čitam i ne vjerujem, inače se dr za MPO stvarno trude i ne kužim što se to točno čeka da bi se dala krv, ajde jasno mi je da je pretraga komplicirana i dugo treba ali brate mili za naručivanje mjesec, dva nije mi jasno

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Lea,slazem se. Meni kada se to desilo nisam znala s kime pricati,niti sam uopce i mislila da se to moze desavati.. i eto, onda razmisljanje zasto to meni, pa si davala krivnju jer sam spavala na bok ili nisam jela dovoljno voca, popila dvije kave na dan i te sitnice.. zapravo, tako je moralo biti.. Na nama je da treca bude bolja! :) Dali ides kod privatnika ili kod svog Dr? meni su isto rekli kao i za tebe, druga ce uspijet ne trebam nigdje… samo slusam o tim kromosomima… Daj mi reci, jesi mzda zvala privatno za tj kariogram i dal mozda znas cijenu? Zadnji spotani mi je bio 8.2. hvala na pitanju,sad sam dobro,psihicki sam svaki dan sve bolja i bolja, treba samo vrijeme i strpljenje! :) a sta se tice menstruacije, isto sam kao i ti,isla medikamendozno i nakon mjesec dana dobila menstruaciju. Sta se tice pregleda idem sutra ( danas cetvrtak pisem sada u ponoc :D ) 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Lea,Svemirka, sta se tice kariograma, jeste pokusale privatno? ako jeste dal imate koju preporuku?
    Ista stvar za trombofiliju

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Svemirka

    Svemirka

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Ja nisam. Možda iz razloga jer sam i sama, kao i liječnici, sigurna da u tome ne leži uzrok ovome što mi se dogodilo. Privatno sam odradila briseve i praćenje trudnoće.

    🧔 - 36 👩 - 35
    03/2022 - ➕️💓
    05/2022 - Panorama i mini anomaly ✅️ curka stiže 💕
    06/2022 - anomaly scan ✅️
    [lilypie.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Svemirka

    Ja nisam. Možda iz razloga jer sam i sama, kao i liječnici, sigurna da u tome ne leži uzrok ovome što mi se dogodilo. Privatno sam odradila briseve i praćenje trudnoće.


    Zao mi me zbog tvog gubitka, sad sam vidjela opis! 
    Hoćeš raditi još koje nalaze ? :)
    Možda muž/dečko spermogram?

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 299

    Prijavi adminu

    Svemirka

    Ja nisam. Možda iz razloga jer sam i sama, kao i liječnici, sigurna da u tome ne leži uzrok ovome što mi se dogodilo. Privatno sam odradila briseve i praćenje trudnoće.


    Isto al isto tvrdi i moj zarucnik, on je uvjeren da u tome ne lezi problem i jedva ga nagovorila da idemo, a ja ono  nisam ni ja do sada  ali ginekolog jednostavno uvjerava u suprotno. 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.