Kako usporiti nagomilavanje kilograma u trudnoći?

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar sangria

    sangria

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Mislim da je pitanje samo po sebi jasno :). Kako ste vi uspjele preokrenuti dobivanje prekomjernih kila? Ja sam se super držala na početku, a sada nakon 25. tjedana imam 10 kila više. :( Jedem raznovrsno i zdravo, ali isto tako si priuštim slatko kada mi se prohtije. Ne bi se htjela ograničavati previše.

    I molim administratora da ne ubije temu i predloži da zavirim u “Kilaža u trudnoći” jer tamo nema savjeta kako zaustaviti debljanje :)

  • Avatar bigica

    bigica

    Broj poruka: 173

    Prijavi adminu

    Moj ti je savjet da se ne opterecujes kilama. Papaj zdravo i raznovrsno i to je to. Ja sam dobila 22 kg. Po porodu sam izgubila 16 a ovih 6 sto mi je ostalo se istopilo. Sad sam trenutno na 52 a ostala sam trudna s 54. Sve ti to dode na svoje nakon poroda, barem je tako bilo u mom slucaju. Umor, iscrpljenost, dojenje sve to ti topi kilice.

    Misica je stigla 17.10. 2014. :)
    Frajer je stigao 30.12. 2016. :)

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    Savjet..nemam :P Suosjecanje-imam :D
    Ja sam u 27 tjednu i dobila sam 11.5 kg, jedem normalno, stvarno ne pretjerujem, al kile idu..
    Oni koji ti govore da si previše dobila (uključujuci ginekologa koji znaju biti okrutni) samo kroz jedno uho uđe,kroz drugo izađe. Jedi kolko ti se jede, Ovo je tvojih 9 mjeseci ;) :D

    [lilypie.com]

  • Avatar sangria

    sangria

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    utješni komentari :)

  • Avatar shimmer

    shimmer

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    sangria


     Jedem raznovrsno i zdravo, ali isto tako si priuštim slatko kada mi se prohtije. Ne bi se htjela ograničavati previše.

    neka ti se prohtije što manje 
    ne mislim da vođenje računa o prehrani u trudnoći treba gledati kao ograničavanje ili dijetu.
    isto tako ne mislim da trudnoću treba gledati kao stanje gdje si treba dopustiti sve i svašta, ako se kile primaju.
    ili si treba dopustiti, ali onda bez čuđenja.
    svaki put kad bi vaga previše poskočila, znala sam da nije od zraka 

    a što se savjeta za prehranu tiče, izbjegavati tjesteninu, kruh, krumpir, slatko.
    obroke bazirati na povrću, proteinima i zdravim masnoćama.

    If you want something you've never had, you've got to do something you've never done.

    [lilypie.com]

    https://docs.google.com/document/d/1jDrcvWI8Dx7u9TX6dS7SdxlXXtsNbqakrh7M5-rxlMA/edit?usp=sharing [docs.google.com]

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Držim se isključivo LCHF/PALEO prehrane. U prvoj trudnoći nisam pazila, dobila 30+ kila i dijagnozu gestacijskog gratis. Hvale, ne bih više. Sad mi je jako stalo što jedem i bitno da je hrana a ne industrijsko smeće (ispričavam se na izrazu). Ovo je treća trudnoća. 22tt i +1kg.

  • kokolo5

    Broj poruka: 610

    Prijavi adminu

    Ja sam prošlu trudnoću jela potpuno jednako ko i inače (nisam ljubitelj slatkog), ipak sam dobila oko 25kg   Iz rodilišta sam izašla sa 15ak kg manje, a tjedan dana nakon poroda imala sam svega 4 kg viška…Za par miseci sam još otišla 6 kg u ‘minus’…nenamjerno, ali eto-kile stvarno lako idu dole. Pred kraj trudnoće sam jako oticala i tijelo mi je zadržavalo vodu, tako da nije neko čudo što se sve to brzo istopilo. Ako nemaš gestacijski dijabetis i tlak je ok-opusti se i uživaj u trudnoći


    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.