'Kako sam svog sina izvukla iz autizma'

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ines15

    Ines15

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Draga gospodjo, 
    iskreno mi je žao što tako mislite i to zbog VAS samih…Ne,nemate pravo. Iza nas je neprekidan i težak rad i cjelodnevna briga pod terapijama i postoje nalazi sa dijagnostikom iz Klaićeve, potvrda nalaza sa ERF-a. U tijeku je dijagnostička obrada kroz sustav Suvaga…želim Vam puuuuno sreće.

  • Avatar Ines15

    Ines15

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Oprostite, nisam se osvrnula na cijeli tekst, da zapravo je LAVOVSKI DIO priče iznio baš moj sin, i da, uistinu mu je bilo teško sa preradom podražaja vanjskog svijeta. Ova priča i jest uspješna jer se naš veliki trud uskladio sa njegovom voljom i neposustajanjem u nizu tempa terapija koji je bio i nama odraslima zahtjevan za slijediti. Opet Vam ponavljam, ovakav oporavak ovisi o puno faktora i bilo bi jako zahtjevno sada napisati o čemu sve…(o vremenu kad se poremećaj primjetio, o “sretnom” odabiru terapija koje samom djetetu čine maksimum oporavka, o biološkoj podlozi samog djeteta, tu je bezbroj varijanti, a i ne mogu i ne želim sada prepisivati teoriju…) Ne znam kako Vam bolje pomoći. Da, i ja nisam svaki dan na mail-u jer je ovo dobrovoljan angažman i zato ne možete očekivati promptni odgovor (ne možete Vi mene prozivati za tempo). Ali odgovor će uvijek stići. 
    Još jednom lijep pozdrav,

  • PiA2

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Postovana Ines, kao prvo zahvaljujem sto ste odvojili vrijeme i odgovorili mi na jedan dio onoga sta sam pitala.
    Nije mi bila namjera prozivati Vas za promptnost, samo sam ostala zacudjena kako ne odgovarate, jer da sam ja sa nasom pricom izasla u javnost i ponudila se kao savjetnik roditeljima djece iz spektra autizma, ne vjerujem da bi dopustila da prodju 3 dana prije nego pogledam ima li sto novo..pa taman i ponoc kad mi djeca spavaju.. ali ja sam ja, a Vi ste Vi, i priznajem, nisam trebala imati ocekivanja da i Vi tako razmisljate, pa cu Vam se ispricati ako je to zvucalo kao prozivka.
    Sto se tice dijagnoze, istinski sam zacudjena, kao da zivimo u dva paralelna svijeta, a zivimo u istom gradu, u isto vrijeme, djeca su nam priblizne dobi, bile smo u istim ustanovama i moje dijete je uoci drugog rodjendana dobilo dijagnozu, bez ikakvih in obs. Sa dvije godine i 3 mjeseca ista je potvrdjena bez gledanja prethodne dokumentacije. Tako da oprostite ako meni nesto in obs ne nosi dovoljnu tezinu, pogotovo ako se previse puta spomene kao porazavajuca, cvrsta dijagnoza. Ja tu nikako ne dijelim Vase razmisljanje, i nikada ne bi imala hrabrost javno progovoriti o nekoj cvrstoj dijagnozi i tvrditi da mi dijete ima autizam, jer sam na svom putu upoznala jako puno roditelja i djece koja su bila pod sumnjom, pa nikada nisu dobila dijagnozu zbog predobrog napretka i kasnije se utvrdilo da djeca ipak nikada nisu niti bila u spektru, nego su imala disharmonican razvoj. A kod mog djeteta, koje takodjer uz intenzivan rad jako lijepo napreduje, a po rijecima strucnjaka nosi cvrstu dijagnozu, mogu samo reci da vidim jedno prekrasno, malo pametno bice, koje se jako trudi i uz moju pomoc napreduje svaki danom, tako da se niti s nasom dijagnozom ne zamaram previse..Ali nisam strucnjak, samo sam majka, kao i Vi, i ja sebe ne smatram se kompententom savjetovati druge roditelje. (ne tvrdim time da vi to mozda niste)
    Jedini savjet koji mogu dati svakome tko sumnja je da u roku odmah potrazi pomoc strucnjaka, jer svako dijete u spektru je prica za sebe.
    Niti u jednom u trenu nisam posumnjala u vas predani rad, ja sama najbolje znam kako to ide, cak sam napisala da Vam svaka cast na tome kao i da me veseli napredak Vaseg djeteta, i zaista mi nije jasno zasto Vam je zao zbog mene i mog razmisljanja. Istina, ne slazem sa dobrim dijelog Vaseg razmisljanja ali nije mi zao zbog toga, i to ne umanjuje moju radost zbog vaseg uspjeha.
    Ali zaista mislim da biste trebali malo zastati i razmisliti prije nego sto u medijima progovorite o cvrstoj dijagnozi, uz spektakularne naslove jer i ako vam je receno da je dijete preniske dobi za cvrstu dijagnozu, vjerovatno postoji tome razlog, a to ne vjerujem da je moguci napredak nego upitnost iste, jer da je tocno ovo prvo ne bi je nitko dobio.
    Jednako tako biste trebali razmisliti prije nego kazete da je lijecnica potvrdila vase sumnje u vezi cjepiva, a koliko sam shvatila u vasem odgovoru gospodinu x rated, donjeli ste zakljucak na temelju njenog izlaska iz prostorije, ili sam mozda pogresno shvatila..ako jesam, unaprijed se ispricavam.
    Dapace..slazem se sa slobodom razmisljanja i demokracijom, zato i iznosim svoje, i nadam se mi necete zamjeriti..
    A sada Vas lijepo pozdravljam i zelim Vama i Vasem djetetu svako dobro

  • x-rated

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Ines


    x-rated


    Trebao bi pomoć, čisto isto onako po vašem instinktu, koja od ovih tvari u MoPaRu cjepivu je aluminij odnosno teški metali koji su po vama izazvali autizam:

    Prašak:
    sorbitol (E420)
    želatina
    maltoza hidrat
    laktalbumin hidrolizat
    argininklorid
    alanin
    minimalna osnovna podloga (MEM) s Hanksovim solima
    natrijev hidrogenkarbonat
    kloridna kiselina (za podešavanje pH)
    natrijev hidroksid (za podešavanje pH)
    Otapalo:
    sterilizirana voda za injekcije

    Ako vam je to rekla vaša doktorica, savjetujem da provjerite na kojem je fakultetu diplomirala…
    Lijep pozdrav i hvala na provokaciji. I sami znate da ja nisam liječnik nego samo majka. Ja ću Vas pitati zašto sa svojim pedijatrima majke NE MOGU pričati unaprijed o mogućim rizicima vezanim uz osnovno zdravstveno stanje individualnog djeteta, I ZAŠTO NA ISKRENU ŽELJU DA ISKOMUNICIRAMO sve mogućnosti (program jednovalentnih ili uvoznih pročišćenih cjepiva) PEDIJATRI ZATVARAJU VRATA? Konkretno meni se dogodilo da je doktorica na pitanje o konzultacijji o daljnjem postupku EVENTUALNOG docjepljivanja Emanuela nakonn MO-PA-RU otišla iz svoje sobe, i ostavila me sestri koja se IZVIKALA NA MENE (nakon cijelog puta rehabilitacije????) Dakle, ovaj ste izlist mogli izvući iz bilo kojeg cjepiva i od bilo kojeg dobavljača i uopće se ne bih upuštala u dokazivanje (dapače pozivam službenu medicinu da o sastavu SVAKOG cjepiva EDUCIRA roditelje i POZIVAM NA OBOSTRANU KOMUNIKACIJU). Takodjer, ovaj je članak objavljen s IDEJOM PRUŽANJA SNAGE, LJUBAVI, PODRŠKE RODITELJIMA KOJI I SAMI IMAJU TEMATIKU AUTISTIČNOG SPEKTRA A NE NA DOKAZIVANJE " VJEČNE RASPRAVE" o cjepivima i njihovoj korisnosti i štetnosti. Dobro došli u demokratsko drušvo gdje svatko ima pravo zauzeti svoj stav i izjasniti se. Lijep pozdrav  :)))

    Svaka vama čast na svemu što ste napravili za vlastito dijete, ali to što “ste majka a ne liječnik” ne daje vam za pravo da dajete neprovjerene i nedokazane tvrdnje koje onda čitaju neuki i neobrazovani i doživljajvaju ih kao činjenice.
    1) MoPaRu se daje samo jednom, nema docjepljivanja. 
    2) imate pravo zahtjevati uvozno cjepivo umjesto MoPaRu-a, i ja sam napravio isto jer jednostavno ne vjerujem tvrtki koja je na rubu stečaja. Ne vidim što je problem proguglati alternative i nazvati ljekarne tko to uvozi.
    3) kako mislite da “službena medicina educira o sastavu svakog cjepiva”. Ukucajte u google, odite na stranice HALMEDA ili ako ne vjerujete HALMEDU imate američki CDC. Sastav svakog cjepiva je javni podatak, obavezan da bi dobio dozvolu. I u upotrebi su desetljećima i stoga su dobro pokrivena studijama i opisima nuspojava koje SVAKI lijek ima.
    4) uopće nije problem vaše iznošenje stava, ali postaje problem kada na temelju toga pojedinci prestanu cijepiti djecu i bolesti se počnu vraćati, kao što možemo vidjeti u zadanje vrijeme. Još je veći problem kada živite u banana državi koja ne provodi vlastite zakone, npr. da se necijepljena djeca ne smiju upisivati u vrtić. Tada to postaje i moj problem jer ja ne želim da se moje dijete zarazi. A postaće i problem ravnatelja vrtića i roditelja protiv kojih ću podnijeti kaznene prijave ako se to dogodi.

  • Avatar Ines15

    Ines15

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Poštovana,

    niste jedini koji ovako misle i uvijek će biti ljudi koji “dovode u pitanje” bilo kakvu dijagnozu dobivenu u bilo kojoj ustanovi. Samo ću vam reći, opet sudite o onom što niste doživjeli (niste bili uz nas tijekom najtežeg razdoblja kao što niste vidjeli niti doživjeli sve sinovljeve simptome, ponašanja i nisku razinu funkcioniranja). Najbitnija poruka je da ako ne vjerujete u izliječenje, ne možete se niti izliječiti.
    Sretno!

  • Avatar Ines15

    Ines15

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Poštovani,
    u naprednim državama je dozvoljeno pravo izbora u vezi cijepljenja djece. Pa mi je baš drago da ćete Vi kazneno progoniti roditelje čija se djece ne cijepe. 
    Ujedno baš m je drago što ste me SAD uputili na google, gdje ste bili prije nego je moje dijete stradalo s informacijom u mogućnosti UVOZA CJEPIVA? Kao što rekoh pedijatri odbijaju razgovarati o tome, pa samo “sretnici” kao Vi dobro prolaze u cijeloj priči. 
    Ideja i jest da se UNAPRED novopečeni roditelji EDUCIRAJU a ne da se kasnije dobivaju biserne informacije o uvoznim cjepivima.I opet ću Vam ponoviti, OVO NIJE CENTRALNA TEMA ČLANKA, pa više nećemo nastaviti komunikaciju. 
    Sretno!

  • FicoPico

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima. Oprostite za moj hrvatski, nije dobar, ali dugo zivim u makedonii i eto, vrime cini svoje. Ne znam gde da ovo pisem, oprostite zbog toga sto ne znam koja je odgovarajuca tema, ali molim vas htjela bi znati kako sada tamo kod nas u hrvatskoj je regulisano pravo za uspis u vrticu za dece koje imaju atizam? Ovde u Makedonii moje djete nema pravo na pretskolskom obrazovanju jer je autististicno.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.