Kako organizirati porod kod kuće

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mare_

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Drage moje,
    dali možete pomoći oko ove teme? 

    Volila bih roditi kod kuće ali neznam kako to organizirati. Znam da u Hr porod kod kuće nije zakonski reguliran i da je gotovo nemoguće u Hr pronaći rodilju koja je spremna na porod kod kuće.
    Ćitala sam da se može naći rodilja u sloveniji ali ja nigdje ne nalazim konkretno kako do rodilje iz slovenije doći… 

    Molim Vas, dali neka od vas ima konkretne informacije kako, odnosno gdje pronaći rodilju?.. Neki kontakt, link ili slično… 

    Naravno, ako imate iskustva i savjet, i više su nego dobrodošli…  

    Lijepi pozdrav svima!!! <3

  • Mare_

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Izvinjavam se na grešci, u originalnom postu pod “rodilja” mislim “primalja”. :D

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Zasto zelis bas roditi kod kuce?Mene osobni bi bilo strah ak dodje do komplikacija,ne daj Boze!Draza mi je bolnica sa ultrazvukom i ctg-om!Takodjer sam procitala da to kod nas nije po zakonu!Nisam znala pa sam se iznenadila!Ali i ako uspijes naci primalju u Sloveniji i ona te porodi doma u Hrvatskoj ipak je protiv zakona,sta ne?Jesi se raspitivala?pozz

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Mare_

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Često čujem da je žene strah poroda kod kuće, ali ja mislin da za strah nema potrebe ako trudnoća nije rizična. Primalja ima svu potrebnu aparaturu, ultrazvuk itd…

    A i mislim da je kućni porod puno ljepše iskustvo… Imaš kontrolu nad svime što se dešava sa tobon tokom poroda, i sa bebom nakon poroda… primalja se posvećuje samo tebi i stalno je sa tobom, a i upoznaš je dobro prije poroda i sve se raspravi, ne forsira se rađanje posteljice, beba ostaje sa majkom nakon poroda… itd……… Sve je puno prirodnije i ljepše… Instinktivno vjerujem da je tako. 

    Nitko tebi ne može zabraniti porod kod kuće, pa kakav bi to nenormalan zakon bio? (istina, ima puno nenormalnih zakona u HR)… Nije zakonom zabranjeno nego nije zakonom regulirano. Velika razlika. U HR nije prihvaćeno zanimanje primalja i nema porod tko asistirati… Ali nije zabranjeno… To mi je ionako manje bitno… 

    Mislim da je kućni porod super alternativa i da bi sve buduće majke morale malo proučiti mogućnosti koje ovakav porod pruža… Nije zdravo odmah u startu nešto što je drugačije odbaciti. Razumjem odakle dolazi taj strah ali kada bi se znalo više o tome straha bi bilo manje…

    U svakom slučaju, svatko će odabrati ono što misli da je najbolje za njega, ali bilo bi pametno odluku donjeti na temelju činjenica (pluseva i minusa), tj. na temelju znanja za obje opcije (porod u bolnici i porod kod kuće), što znači puno proučavanja i učenja što sam ja obavila prije nego sam opće ostala trudna i došla do zaključka da je za mene bolji kućni porod… 

    Lijepi pozdrav i sve najbolje ti želim!

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.