Jesenske bebe 2020 -2. Dio ❤💙

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mc_mouse

    mc_mouse

    Broj poruka: 1180

    Prijavi adminu

    Meni je krenuo nekakav rozi iscjedak ali nije onako guste jednolične mase kao sluzni. A možda je sluzni. Vrag će ga znati 🤨 ništa ne osjećam specijalno. U 09.30h imam kontrolu. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar keksic

    keksic

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Sanja, sretno!!!
    Dohrana - zasad ne dajem jer mi se čini da nema potrebe. Vidjet ćemo nakon prvog vaganja, ali on mi se lijepo najede i spava. Trenutno dojim na zahtjev, osim ako po danu odvali više od 2,5h (onda moramo buditi da jede jer ima žuticu)
    Napokon, nisam imala očekivanja od toga kak ću reagirati kad se rodi jer znam da ne preplavi sve odmah osjećaj ljubavi. Odmah me opralo to da ga volim, ali sam se i bojala primit ga i da bude kod mene po noći 😂
    *
    Demetria, mislim da sam po tvojoj preporuci kupila Ergobaby Swaddler - odlično mi je jučer koristio i mali zasad super reagira na njega

    [lilypie.com]

  • Avatar Marta14

    Marta14

    Broj poruka: 2134

    Prijavi adminu

    mc_mouse

    Meni je krenuo nekakav rozi iscjedak ali nije onako guste jednolične mase kao sluzni. A možda je sluzni. Vrag će ga znati 🤨 ništa ne osjećam specijalno. U 09.30h imam kontrolu.


    Super! Barem se nesto desava! 🤞
    Meni je prosli porod krenuo tako

  • Avatar Rosha

    Rosha

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Jutro cure, ja sam i dalje 2u1. 
    Svi bolovi se smirili nakon prospavane noći. Ali imam filing ko da sam otvorena… Neznam kako to opisati. Mali je nisko i ko da će mi ispasti… Sve me dole nekak boli. 🙄
    Pregled je u srijedu, baš me zanima što će mi reći.
    Idem u šetnju, možda potaknem štogod… 

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Dobro jutro zenske, lezim na ctgu i slusam srce moje male smokvice..
    Ana normalno je da bebe ne spavaju po noci tj da se bude za cicu, moj se budio svaka 2 sata.. Ne znam nikog iskreno ko je na duge staze kombinirao dojenje i bocu. Doci ce prvi skok u razvoju, mislit ces da mu tvoje mlijeko nije dosta, dat ces bocicu, nece navuci mlijeko i krenut ce problemi oko dojenja/AD.
    Razmisli zelis li iskljucivo dojiti ili davati AD i onda kreni jednim putem. Da je lako, nije nijedno. 
    Nisam savjetnica al sam procitala more clanaka i prica kad sam dobila prvo dijete uvjerena da nesto radim krivo jer se moj budio svaka 2h a od frendice mali, isto dojen nije. Nocni podoji u pocetku su ustvari jako vazni jer se po noci svi ti hormoni povezani s dojenjem i oporavkom otpustaju.. 
    ali kazem odluci sama, ti ces najbolje znati sto vam odgovara. Bitno da je bebica dobro i da uzivate zajedno

    [lilypie.com]

  • Avatar Rosha

    Rosha

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Ninche9

    Dobro jutro zenske, lezim na ctgu i slusam srce moje male smokvice..
    Ana normalno je da bebe ne spavaju po noci tj da se bude za cicu, moj se budio svaka 2 sata.. Ne znam nikog iskreno ko je na duge staze kombinirao dojenje i bocu. Doci ce prvi skok u razvoju, mislit ces da mu tvoje mlijeko nije dosta, dat ces bocicu, nece navuci mlijeko i krenut ce problemi oko dojenja/AD.
    Razmisli zelis li iskljucivo dojiti ili davati AD i onda kreni jednim putem. Da je lako, nije nijedno.
    Nisam savjetnica al sam procitala more clanaka i prica kad sam dobila prvo dijete uvjerena da nesto radim krivo jer se moj budio svaka 2h a od frendice mali, isto dojen nije. Nocni podoji u pocetku su ustvari jako vazni jer se po noci svi ti hormoni povezani s dojenjem i oporavkom otpustaju..
    ali kazem odluci sama, ti ces najbolje znati sto vam odgovara. Bitno da je bebica dobro i da uzivate zajedno


    Slažem se, taman sam krenula pisati nešto slično. 
    Noćna laktacija je ključna za ‘ponudu-potražnju’ i stvaranje mlijeka.
    Nema čvrstog sna po noći ako ste se odlučile na dojenje (u večini slučajeva) 😅
    A iz iskustva znam da kombiniranje tvog mlijeka i ad nije baš najsretnija kombinacija za bebina (nezrela) crijeva i grčeve koji su tada puno gori.
    Ali sigurno imam mama koje su uspjele pomiriti ta dva svijeta. 

    [lilypie.com]

  • vitae

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Pitanje za mame koje su rodile :) jel treba u malu torbu za rađaonu stavljati gel za tuširanje? Na vecini popisa na koje sam naletila ne piše, pretpostavljam onda da se treba otuširati s njihovim nekakvim sredstvom.
    I još jedno pitanje-klistir. Ako bi netko mogao malo detaljnije opisati kako to izgleda da znam što me čeka. Znam da s nekom cijevi ubrizgaju nešto, jel onda sam ideš na wc? Imam strah od svega toga

    [lilypie.com]

  • LoMa

    Broj poruka: 290

    Prijavi adminu

    Dohrana netko je napisao sa je Luka na dohrani-nije, još uvijek izdajanjem imam dovoljno mlijeka za sve bjegove obroke.
    Izdajanje/dojenje - ja sam probala kombinirat to dvoje, nije iako jer je on naučen na bocu i shvatila sam da mi je manje zlo se izdajat. Tak on sve pojede, znam da je pojeo  i nije cendrav ako je bio na cici pa mira cekat dok se izdojim i složim bocu da popije ostatak. Izdajam je svaka 3h, i po noći i lagano padam s nogu, blago rečeno…on jede caka 3h, dok njega presvučen, složim bočicu , nahranim , uspavan ili smirim i onda sebe izdojim pride sat vremena…on se ponekad digne i na 2.5h…nekad ne zaspije još pol h nakon kaj sve obavim..meni ostane 1h za zaspat i naspavat se….sto se tiče uvođenja dohrane planirala sam ju kad. E budem imala dovoljno svog mlijeka uvest za jedan obrok, koga god sam pitala su rekli da je to tak oke. Samo kaj svi savjetuju dohranu preko dana…zab sam razlog 🤦🏼‍♀️
    Tak da eto, ne znam hoću li prezivjet još koji tjedan da Luka naraste pa da možda rjeđe po noći krene jest pa da možda uhvatim sto sna…ili ću pribjeći dohranu u nekom pogledu… jer ovak sam preparirana, a trebala bi s njim malo i vježbat, i baby gym imamo i sve…

  • mini_mouse26

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Halila sretan rodendan!!🥳🥳🥳
    Sanja sretno i javi nam sta bude! 🙏😘
    Teice sad sam se sjetila da je pregled danas tako da sretno na pregledu i javi se s novostima!
    Ja moram prijavit da se moja curka bas spustila, stane mi cijeli dlan izmedu dojki i stomaka. Trudovi nocas bili na 20min, valjda zbog tog spustanja, i do jutra stali. Sutra je termin i kontrola, vidjet cemo jos sta ce biti do sutra.
    Mjesecina nadam se da si dobrro?!!

  • Avatar Marta14

    Marta14

    Broj poruka: 2134

    Prijavi adminu

    Ana moj nije spavao ni sa dojenjem a niti sa bocom..tako da ti to nije garancija za san, jos je ona  malena, mislim da trebate vremena za uspostaviti to sve 😊 Moj se sa 10mj budio svaka 2 sata.. Takvo je dijete. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.