Bolovanje u trudnoći u inozemstvu

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • anica_31

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    pozdrav svima! imam pitanje vezano za izdrzavanje bolovanja radi komplikacija u trudnoci u inozemstvu. radi se o tome da moj suprug vec nekoliko godina radi u austriji i htjela bih taj period provesti s njim (inace zivim i radim u hrvatskoj). da li netko od vas ima slicno iskustvo, tj. da li mogu ostvarivati prava kao hrvatska trudnica na cuvanoj trudnoci (stalno zaposlena), a biti prijavljena i dodatno zdravstveno osigurana kod muza u inozemstvu?
    unaprijed vam hvala!

  • Avatar shimmer

    shimmer

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    kao prvo, postavlja se pitanje kako je trudnica na komplikacijama sposobna svoju trudnoću provoditi u drugoj državi (ako me razumiješ).
    kao drugo, ako si stalno zaposlena u hrvatskoj pretpostavljam da to znači da si i  zdravstveno osigurana u hrvatskoj. što će reći da će ti naknadu za plaću tokom komplikacija isplaćivati HZZO (s naglaskom na ovo H). da bi to pravo ostvarivala, svaki mjesec se javljaš na pregled svom ginekologu i on ti izdaje doznake za bolovanje koje potom nosiš svom poslodavcu i u hzzo. planiraš dolaziti jednom mjesečno u hrvatsku radi toga?

    e sad, jedino ako misliš da ti naknadu isplaćuje neka ustanova u austriji gdje ti muž radi (što čisto sumnjam da je moguće) pa si zato napomenula da ćeš tamo biti prijavljena i dodatno osigurana. inače je to skroz nebitno za cijelu priču.

    If you want something you've never had, you've got to do something you've never done.

    [lilypie.com]

    https://docs.google.com/document/d/1jDrcvWI8Dx7u9TX6dS7SdxlXXtsNbqakrh7M5-rxlMA/edit?usp=sharing [docs.google.com]

  • anica_31

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    upravo to, mislim (zapravo, nadam se) da postoji mogucnost da budem tamo prijavljena, da tamo obavljam preglede i imam zdravstvenu zastitu (prijava preko supruga), naknadu isplacuje njihovo zdravstveno koje to isto naplacuje od hzzo-a (nesto o tim medjudrzavnim sporazumima sam citala buduci da smo sada u eu). uglavnom, ovih dana se suprug vraca u austriju pa ce tamo ispitati mogucnosti. mislila sam da mozda postoji netko tko na taj nacin ima bolovanje obzirom na velik broj mladih ljudi koji rade vani. 
    pozdrav

  • Avatar Tyna24

    Tyna24

    Broj poruka: 874

    Prijavi adminu

    gubiš sva prava… moja šogorica je zbog toga ostala u hrvatskoj, a muž u njemačkoj. jer da je otišla u njemačku nebi dobila niti od hzzo kod nas, niti kod njih…. pa sad….

    [lilypie.com]

  • Avatar shimmer

    shimmer

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    evo tyna24 ti je odgovorila.

    državljani hrvatske koji rade u EU pa im se dogodi da budu bolesni i moraju na bolovanje mislim da ne idu u isti koš s trudnicama koje rade u hrvatskoj i tu su zdravstveno osigurane.

    najsigurnije bi ti bilo raspitati se izravno u hzzo-u.

    If you want something you've never had, you've got to do something you've never done.

    [lilypie.com]

    https://docs.google.com/document/d/1jDrcvWI8Dx7u9TX6dS7SdxlXXtsNbqakrh7M5-rxlMA/edit?usp=sharing [docs.google.com]

  • anica_31

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    hvala na odgovorima! nakon što ispitamo kod institucija stavit ću ovdje što smo saznali, možda nekom bude od koristi.

  • Tuzlanski

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav Anica :) 
    Molim te ako možeš javi se na mail 
    Mosnik@icloud.com ..
    Hvala u naprijed 

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.