Inzulinska resistencija i trudnoca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mellia

    Mellia

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Iskustva zena u slicnoj situaciji 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mellia

    Mellia

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Muz i ja radimo na bebacu skoro godinu dana i kako se nista nije dogadalo, napravila san neke privatne pretrage.
    Pretrage su pokazale manjak d, b12, cinka i kalija, inzulinsku rez., manjak estrogena, mutacije.
    U sljedecih mjesec dana me ceka pregled kod endokrinologa, ginekologa i nutricioniste.

    Je li neko prosa kroz slicno? Kakvu ste terapiju dobile i jeste li uspile ostvarit trudnocu? 

    [tickerfactory.com]

  • EnaEna

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    lodeco

    Muz i ja radimo na bebacu skoro godinu dana i kako se nista nije dogadalo, napravila san neke privatne pretrage.
    Pretrage su pokazale manjak d, b12, cinka i kalija, inzulinsku rez., manjak estrogena, mutacije.
    U sljedecih mjesec dana me ceka pregled kod endokrinologa, ginekologa i nutricioniste.

    Je li neko prosa kroz slicno? Kakvu ste terapiju dobile i jeste li uspile ostvarit trudnocu?


    Koje mutacije? Jel vezano za trombofiliju? To moras sa hematologom.
    Tu ces dobiti neku vrstu heparina (fragmin ili kleksan)
    Ja sam vec godinama bila na terpiji zbog inzulinske, pila glukofaz,pa mi je ukinut sa ulaskom u 5 mjesec, kad sam u 26 tt radila ogtt bio skoro pa savrsen. Dr se nije mogao nacuditi da i bez lijekova vise nisam imala inzulinsku. Citavo vrijeme muz i ja se zezamo da ce bar jedna beba biti doktor koliko su mi postimale hormone i IR.
    Sve je to rjesivo, da se postimati bilo ljekovima bilo ishranom i fizickom aktivnosti. 
    Sretno 🍀

    [lilypie.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Meni IR dijagbosticirana u 11/20, redukcijskom dijetom skinula 15 kg (cekala sam da prode i operacija), na metforminima sam 2x500 od onda, uz to sam dobila D-vital jednom tjedno - sve to mi ginekolog detektirao, krv analiza potvrdila.
    Vise nisam na strogoj redukcijskoj dijeti, ali moram paziti na ugljikohidrate. 
    Nakon 5 mjeseci inzulin bio pod kontrolom, HOMA index takoder. 
    U 08/21 ostala prirodno u drugom stanju, no imala missed ab u 8 tt, od onda prolazim operacije i propuhivanje i stimulacije jer mi sve pomrdalo 😓

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mellia

    Mellia

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    EnaEna

    lodeco

    Muz i ja radimo na bebacu skoro godinu dana i kako se nista nije dogadalo, napravila san neke privatne pretrage.
    Pretrage su pokazale manjak d, b12, cinka i kalija, inzulinsku rez., manjak estrogena, mutacije.
    U sljedecih mjesec dana me ceka pregled kod endokrinologa, ginekologa i nutricioniste.

    Je li neko prosa kroz slicno? Kakvu ste terapiju dobile i jeste li uspile ostvarit trudnocu?

    Koje mutacije? Jel vezano za trombofiliju? To moras sa hematologom.
    Tu ces dobiti neku vrstu heparina (fragmin ili kleksan)
    Ja sam vec godinama bila na terpiji zbog inzulinske, pila glukofaz,pa mi je ukinut sa ulaskom u 5 mjesec, kad sam u 26 tt radila ogtt bio skoro pa savrsen. Dr se nije mogao nacuditi da i bez lijekova vise nisam imala inzulinsku. Citavo vrijeme muz i ja se zezamo da ce bar jedna beba biti doktor koliko su mi postimale hormone i IR.
    Sve je to rjesivo, da se postimati bilo ljekovima bilo ishranom i fizickom aktivnosti.
    Sretno 🍀


    Otkrivene mutacije u metabolizmu b12 i jako nisan estrogen, d, b i c vitamin u organizmu, plus inzulinska i visok kortizol.
    Cekaju me sljedecih 15tak dana susret s ginicen, nutricioniston i jos pretraga pa cu vidit.
    Generalno se osjecan skroz tromo i bez energije i bez obzira na fizicku aktivnost i kalorijski deficit iman skoro 30kg viska.
    Izgleda da je svemu uzrok inz.rezistencija. 🤷🏼‍♀️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mellia

    Mellia

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    bambi27zg

    Meni IR dijagbosticirana u 11/20, redukcijskom dijetom skinula 15 kg (cekala sam da prode i operacija), na metforminima sam 2x500 od onda, uz to sam dobila D-vital jednom tjedno - sve to mi ginekolog detektirao, krv analiza potvrdila.
    Vise nisam na strogoj redukcijskoj dijeti, ali moram paziti na ugljikohidrate.
    Nakon 5 mjeseci inzulin bio pod kontrolom, HOMA index takoder.
    U 08/21 ostala prirodno u drugom stanju, no imala missed ab u 8 tt, od onda prolazim operacije i propuhivanje i stimulacije jer mi sve pomrdalo 😓


    Koje si pretrage radila da potvrdis rezistenciju?
    Jako mi je zao radi bebe i zelin sta prije jedan plusic ♥️
    Mi smo prije skoro dvi godine imali biokemijsku i otada nista 🤷🏼‍♀️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    lodeco

    bambi27zg

    Meni IR dijagbosticirana u 11/20, redukcijskom dijetom skinula 15 kg (cekala sam da prode i operacija), na metforminima sam 2x500 od onda, uz to sam dobila D-vital jednom tjedno - sve to mi ginekolog detektirao, krv analiza potvrdila.
    Vise nisam na strogoj redukcijskoj dijeti, ali moram paziti na ugljikohidrate.
    Nakon 5 mjeseci inzulin bio pod kontrolom, HOMA index takoder.
    U 08/21 ostala prirodno u drugom stanju, no imala missed ab u 8 tt, od onda prolazim operacije i propuhivanje i stimulacije jer mi sve pomrdalo 😓

    Koje si pretrage radila da potvrdis rezistenciju?
    Jako mi je zao radi bebe i zelin sta prije jedan plusic ♥️
    Mi smo prije skoro dvi godine imali biokemijsku i otada nista 🤷🏼‍♀️


    Doktor me poslao na OGTT (test opterecenja glukozom) jer sam GUK imala stalno skolski. 
    Normalni covjek proizvede dnevno 80-100 jedinica inzulina, meni je tijelo nataste proizvodilo preko 240. 
    Main point je da tijelo ne dobiva secer u krv od prerade ugljikohidrata nego njih talozi u spekic, a stalno trazi slatko. 
    Promjenom prehrane (keto i post) “naucila” sam tijelo da zalihe spekica pretvara u glukozu u krvi i skinula 15 kg u 5 mjeseci, vratila aam 1,5 kg i to poslije druge operacije jer sam 6 tjedNa lezala kao nasukani tuljan i nisam se kretala i jela slatkise (previse) 😅

    Nakon tih 5 mjeseci keta i redukcije sam otisla na HOMA index (samoincijativno kao profesionalna deformacija)  i bio mi je na gornjoj granici sto je super 💪🏼 Pijem i metformin i gynositol od tada. 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • EnaEna

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    lodeco

    EnaEna

    lodeco

    Muz i ja radimo na bebacu skoro godinu dana i kako se nista nije dogadalo, napravila san neke privatne pretrage.
    Pretrage su pokazale manjak d, b12, cinka i kalija, inzulinsku rez., manjak estrogena, mutacije.
    U sljedecih mjesec dana me ceka pregled kod endokrinologa, ginekologa i nutricioniste.

    Je li neko prosa kroz slicno? Kakvu ste terapiju dobile i jeste li uspile ostvarit trudnocu?

    Koje mutacije? Jel vezano za trombofiliju? To moras sa hematologom.
    Tu ces dobiti neku vrstu heparina (fragmin ili kleksan)
    Ja sam vec godinama bila na terpiji zbog inzulinske, pila glukofaz,pa mi je ukinut sa ulaskom u 5 mjesec, kad sam u 26 tt radila ogtt bio skoro pa savrsen. Dr se nije mogao nacuditi da i bez lijekova vise nisam imala inzulinsku. Citavo vrijeme muz i ja se zezamo da ce bar jedna beba biti doktor koliko su mi postimale hormone i IR.
    Sve je to rjesivo, da se postimati bilo ljekovima bilo ishranom i fizickom aktivnosti.
    Sretno 🍀

    Otkrivene mutacije u metabolizmu b12 i jako nisan estrogen, d, b i c vitamin u organizmu, plus inzulinska i visok kortizol.
    Cekaju me sljedecih 15tak dana susret s ginicen, nutricioniston i jos pretraga pa cu vidit.
    Generalno se osjecan skroz tromo i bez energije i bez obzira na fizicku aktivnost i kalorijski deficit iman skoro 30kg viska.
    Izgleda da je svemu uzrok inz.rezistencija. 🤷🏼‍♀️


    Sto se tice tih mutacija tu ti ne mogu niata reci jer nemam iskustva. 
    Jesi li vadila hormone i antitijela stitne? I to obavrzno !!! Obicno inzulinska i stitna “rade” u tandemu. Ja sam u 6 mj uspjela skinuti 10 kg bez nekog veceg napora, mozda mi je trebalo 2 sedmice da se naviknem na cinjenjcu da sam imala  samo 2-3 obroka i to sam jela samo u periodu od 10 h do 18 h ( autofagija) znaci mimo tog okvira samo voda i kafa bez icega.
    Izbacila sve secere, bijelo brasno i vozila sobni bicikl 3-4 puta sedmicno po pola sata minimum.
    Ja sam tad lagano izbacila i gluten i laktozu.
    Sretno, bitno je da ti sebe poslozis u glavi da ti to mozes i hoces. 

    [lilypie.com]

  • mmmm1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Cure, da li je koja pila Glucophage i da li vam je kasnila menstruacija od njega?

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Pijem metformin i nisam to uocila do sada 🤔 (godina i pol) 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.